bugün

istanbul'da kurulması planlanan bir devlet üniversitesidir.
medeni bireyler okutup onlardan mezun edeceği düşünülen üniversite.
istanbul maltepe de bulunan devlet ünivesitesi. yüksek lisans başvuruları 16 temmuz 20 temmuz arası yapılacakmış, arkadaş ramazana koymayın şu mülakatları.
e5 üzerinde sağda bulunan saçma sapan üniversite.

neden kurulmuş?

kim neden okuyacak belli olmayan üniversite?
e5 üzerinde bulunan, her mesai günü önünden geçtiğim, görüntüsü itibariyle ismiyle çelişen kurum.
Çok itici bir adı olan üniversite gibimsi birşey. Sanki medeniyet nedir bilmeyen insanların öğrenmek icin okuduğu yer gibi izlenim veriyor.
unlu ve zengin olmasini istiyosan karacaahmet mezarligindan edin.
Eski DMO (Devlet Malzeme Ofisi) binasının evrim geÇirmeyi dahi becerememiş halidir. Şu suralar öğrenci yok ki önünden yol geÇirme Çabaları sürmektedir. Kitap falan bağışlayak mı napak?
uzun çayır metrobüs durağına Anadolu dan giderken soldaki binanın üzerinde yazardı. ben de durağı unutmamak için şöyle bir kodlama yapmıştım hatta. medeniyein bittiği yer metrobüsün başladığı yerdir.
devlet değil hükümet Üniversitesidir.

yok TÜBiTAK şöyle ödül verdi böyle başarılı dedi. hepsi hikaye. TÜBiTAK hükümet adına çalışan bir tırıvırıdır. ve kendisi gibi tırıvırıları destekler.

akp devletin her kademesinde.
AKP nin kendi kadrosunu destekleyici personeli değiştireceği kurum.
Böyle bir üniversite var ise ben çok uzaklaşmışım bu tarz konulardan. Yazık lan o zaman bana.
Istanbul'da sanırım devlet malzeme ofisinin binalarını kullanarak açıldı. bir de maltepe'de imam hatip okulunun bir kısmında faaliyet veriyordu. şimdi ne durumdadır bilmiyorum.bir zamanlar cemaat de buraya el atmaya çalışmıştı.şimdi aynı şeyi akp yapmaya başlayınca yaygarayı koparıyorlar.
her devrin iktidarını destekleyebilecek kadar geniş akademik kadroya sahip üniversite.

bu devir akp devri olduğundan islami ve milli duygularla eğitim öğretim yapılmakta. bilimin neresinde olduklarını zaman gösterecek.
Devlet Malzeme Ofisi arsasinda kurulan tip Fakültesine sahip bir eğitim yuvasidir (!) Sali pazari , Kurbağalı dere manzarasına da sahiptir. Biraz iyimser olmaniz gerekirse dereyi bu aralar ıslah edecekler gözünüz aydin.
ismini ilk kez gordugum ve varligindan emin olmadigim uni.
Tuzla kampüsünün halihazırda mükemmel bir inziva yeri olması. kesinlikle gelin görün sayın gencolar oxfordu aratmıyor
veya bağlacından hemen önce virgül kullanıp bir de utanmadan doktora başvurularında 3.20 lisans ortalaması isteyen, ne idüğü belirsiz, garip amblemli bir tür üniversite. kadıköy'e giderken önünden geçmesek varlığından haberimiz olmayacak. amblemini ne zaman görsem aklıma yüksek binalar inşa etmeyi ya da yüksek binalarda yaşamayı "medeniyet" olarak algılayan cahil insanlar geliyor. bence okulun misyonuna son derece uygun bir amblem. 3.20 aklıma geldi yine sinir oldum. odtü'de, boğaziçi'de, itü'de yok bu ego annem. yavaş gelin de saçınız başınız dağılmasın.

not: istanbul'un güzel bir üniversitesi'nden güzel bir ortalamayla mezun oldum. hayatımın akademik anlamda gittiği yoldan son derece memnunum. ama hayatta iki şeye çok sinir olurum; birincisi yalan, ikincisi boş özgüven. bu okulda ikincisi "ben buradayım." diye bağırıyor resmen. doktora programlarına bakarken karşıma bu okul da çıktı, istediği puanı öyle gördüm. o puanı alan adam sana gelip ne yapsın? 3.00 ortalamayla insanlar almanya'dan kabul alıyor. siz kimsiniz?