bugün

tartışmaya bile kapalı bir konudur. türklerin dizi yapamadığı -her ne kadar uyarlama da olsa- eleştirilerine tokat gibi cevap vermiştir. müthiş bir reyting yapmış ve ülkede 7.8 etkisinde bir deprem yaratmıştır. bu başarı cevapsız kalmamış ve artçı sarsıntılar devam etmiştir. bundan dolayıdır ki, kült bir dizi haline gelmiş ve türk dizi tarihinin enleri arasına kazınmıştır.
Hayatinda cok az dizi izlemis yazar beyanidir..
Bazı yorelerde ben gozumu sende actim deyimiyle anlatilir..
Başka dizi izlememiş ergen sözüdür.
"başarı"dan kasıt eğer dizinin sanatsal olarak kalitesi filansa bu iddia safsatadan ibarettir. yok eğer "başarı"dan kasıt maddi olarak elde ettikleri kazanç ise belki bir ihtimal doğru olabilir(gerçi burada da aklıma son on yılın ultra lüks saçmalıklarla örülü dizileri geliyor. örnek: binbir gece, kurtlar vadisi filan.. bu diziler de saçmalıkları ile maddi olarak medcezir'den kat be kat fazla prim yapmışlardır).

şu notu da şuraya ekleyelim: reyting denen ne idiğü belirsiz şey hiçbir dizi, film, yarışma ve programı değerli yapmaz. survivor ve türevleri seyirciyi sömürme, insanları saatlerce ekran başına gayesizce bağlama programlarının bu ülkede reytingleri silip süpürmesi durumumuzu özetliyor. medcezir ve onunla birlikte televizyonlarda dönen onlarca dizi de survivor'un dizi versiyonundan başka bir şey değil. Seyirci üzerinden köşe yapma. insanımızo mankurtlaştırma. boş bomBoş hepsi.

bu sene yaşadığım bir olayı anlatayım da dinleyin: senenin başında kaan müjdeci'nin filmi "sivas" venedik'te ödül alarak döndü. benim bu ülkenin evladı olarak onların oradaki başarısı yüzünden göğsüm kabardı. Filmin bizden bir çok şeyi anlattığına dair yığınla eleştiri okudum. Dedim bunu sinemada izleyeyim. Gösterime girdiği haftalarda inanır mısınız 4.levent'ten ta marmara foruma kadar bir çok sinemada gösterimde olan filmlere baktım hiçbirinde "sivas" yoktu. sonra içimden sektöre ve kapitalizme epey küfür savurdum.

reyting hiçbir şeydir; sanat her şeydir!