bugün

Pahalı yurtdışı restoranlarına alternatif olan bir fastfood zinciri. Hem ucuz hem de lezzetli ama bi o kadar da sağlıksızdır.
http://www.liveleak.com/view?i=ec0_1303444048
(bkz: old mc donald had a farm)
her avm de vardır. alternatifi burger kingtir. ama mc donalds bir başkaa.
Taksim'de gece vakitleri çok çişim varsa WC'sini kullanıp çıktığım yerdir.
orada çalışan bir arkadaşımın anlattıkları vesilesiyle iğrendiğim yerdir.
burger king'in 10 adım önünde iken 10 adım gerisine düşen, hiç bir zaman yemeklerini yemeyeceğim fast food zinciri.
amerika karşıtı arkadaşlara gittiklerinde ''hayırdır?'' dediğiniz vakit büyük ihtimalle şu cvbı duyacağınız mekan;

-ama oraya da gitmezsek, orada çalışan bizim vatandaşımıza ne olacak? Onları da düşünmek lazım.
mcflurry diye bir dondurması var bunların. yazarken bile zorlandım lan. nerden de buldularsa bu ismi. utangaç bünyemi, mcflurryyi söyleyemediği halde zorla almaya gönderdiler. sonuç mu?

r *: ee, şey. ıeeı. 3 tane dondurma alacaktım.
k *: külahta mı?
r : yok yok! ee, şey işte ben bir mecfıluoauou * *
k : ne?! hah! tamam anladım hemen hazırlanıyor.

geberesiceler!
ı m lovin it. ( işte bunu seviyorum) . yurtdışındaki maçlarda kenarlardaki billboardlarda yazan mcdonals reklamı.
kasaya gidince heyecandan sipariş veremediğim için eve söylüyorum. daha iyi oluyor, utanma yok ben konuşuyorum o cevaplıyor.3. bir kişi yok. kız arayanlara duyrulur. * *
çok tırt bir fest fud şeysi.
patates kızartmasında öndedir lakin hamburgerde geride.
Ankara bahçelievler 7. caddedeki şubeleri, yemeksepeti aracılığı ile yaptığım son 2 siparişte siparişimi eksik gönderen iş ahlakı ve sorumluluk duygusu gelişmemiş dikkatsiz insanların çalıştığı bir şubedir. bu iki siparişimin arasında 4 gün var ve az önceki siparişimde sipariş notu olarak kolada buz istemediğimi ve siparişimin eksiksiz gönderilmesini istediğimi belirtmeme rağmen jumbo patates kızartmamı göndermeyerek türkiyedeki mcdonalds şubeleri arasında en rezaleti ve yemeksepetindeki puanlama sistemindeki en düşük puanıları bile hak etmeyeni olduğuna kanaat getirdim. güzel ve okkalı bir yorum döşeyerek rahatsızlığımı ve onlar hakkındaki düşüncelerimi kibarca belirttim ve eğer becerebilirsem de beni kaale alan bir yetkili olursa anadolu restaurant ile muhatap olarak o şubede çalışan ve bu sorumsuzluğun sorumlularını şikayet etmeyi ve gerekirse ceza almalarını sağlamayı planlamaktayım. o kadar çok çalışmaya ihtiyaç duyan insan var ki bu sorumsuz insanların yerine.

edit: anadolu gruba durmu anlatan bir şikayet mesajı gönderdim. bakalım neler olucak. Kimsenin ekmeği ile oynamak gibi bir amacım yok ve asla yapmam fakat eğer basit bir paketleme işlemini bile yapamayan insanlar varsa çıksınlar o işten yerlerine illaki çalışacak eleman bulunur.

edit2: dün verdiğim siparişte gene siparişimi eksik getirerek hat trick yapmıştır.
tavuklu hamburgerlerinin hepsinde tavuktan çok marul var.
resmen ısırıyorsunuz ve yandan arkadan marul fışkırıyor bu firmanın hamburgerlerinde.

diğer bir alternatifi olan burger king ile karşılaştırdığımızda ise mekan, düzen, servis bakımından daha önde olduğunu düşündüğüm firmadır.

lezzeti kişiden kişiye değişir fakat patateslerinde de bir adım önde olduğunu düşünmekteyim.
burger king patateslerine tuz basmadığı için mc patatesleri daha diri kalır. coca cola'nın da katkısı tartışılmaz. ama sos ve burger söz konusu ise, burger king'in adını hak ettiği tartışılmaz. zaten adamların iddiası patates veya kola değil, burger.
sadece patates kızartması için uğradığım işletme *
bugünlerde;
-2 çıtır tavuk burger
-büyük boy patates kızartması
-büyük boy içecek
6,75 tl olan fast food markası.
http://ulu.so/ublrl3
patates kızartmaları ve gnctrkcll kampanyaları ile şu günlerde burger kinge tercih ettiğim fast food şeysi.
personelini ölümüne çalıştıran,müşteriye karşı ''maalesef'' kelimesini kullanmanın büyük tehlike olduğu ,avm şubelerinde 10 km ilerden geçen insanlara ''mc donald's'a hoşgeldiniz'' diye çığırarak psikolojik baskı uygulayan fast food zinciridir.
(bkz: I m lovin it)
burger king gibi bir muadili varken, ölsem de gitmeyeceğim fast food zımbırtısıdır. ne lezzeti lezzet, ne de güzel.
en hızlı ve bir bok servis ede(meye)n, ayrıca mc turco'nun neresi türko sorusunu akıllara getiren fast food markası. (bkz: yankee go home)
mc donalds bana domalmayı çağrıştırıyor.

sanki mc'in önünde domalıyomuşsun gibi.

gerçi emperyalizmin önünde domalmış oluyosun biyerde.
burger kingle kıyaslandığında ankara'da hemen hemen hiç bir yerde olmayan amerikan fast food şirketi.

önceden böyle değildi burger kingi bilmezdik, ama şimdi ne zaman bi mc donalds görsem sağından 2, solundan 3 tane burger king çıkıyor.

biraz abarttık. ama durum bu.
içine girdiğim anda kokusuyla midemi bulandıran, birçoğunun tuvaletleri leş ötesi olan, personeli öğretilmiş ve zorunlu ve de dolayısıyla yapmacık gülümsemeye sahip ama yine de sebebini anlayamadığım bir şekilde popüler fast-food zinciri.