bugün

bayanlarin saclarina form verdikleri, bicim kazandirdiklari elektrik ile calisan duzlestiricidir.

birde; birinin emellerine, gayelerine alet olmus kisiye maşa denir.
saçımın dipten dolaşmasına sebep olan alet.zamanında çok maşa kullandım.fakat daha sonra hafif bir su dalgası ile bu azaptan kurtuldum.şimdi hanımın çiftliğindeki güllü gibi geziyorum ortada.fakat hala şu diplerde bukle halinde dolaşmış saçlara çözüm bulamadım.o kadar kuaför,o kadar saç kremi eskittim yok bana mısın demedi.bu yüzden ben bu maşa illetini önermiyorum.ilerde kırpık kırpık inatçı saçlarınız olmasını istemiyorsanız kullanmayın,kullandırtmayın.
Saça şekil vermek için kullanılan bir alettir.UÜ iiBF Sevgi Meydanı'nda sabahın bir köründeki sınavda bile bu aleti kullanmış yüzlerce tikky kız örneği görmek mümkündür.Gına getirmiştir.
(bkz: selahattin demirtaş)
artık braun satin bilmemne ile daha kolay yapılan bir işlem.
kadınları çirkinleştiren alet.
aslında güzel yapabilen bir kuaförün elinde olağanüstü sonuçlar elde edilebilen aparat.
ancak gündelik kullanıma uygun değildir maşa ile yapılan modeller, mümkün mertebe özel günler için olmalı.

ayrıca üç kız kardeş oyununda karakterlerden biri.
sürekli siyahlar giyer.
bilinmeyen bir yası tutar gibidir.
bir çeşit el aleti. argoda kullanılan kişi.
Saçları bukle bukle yapan alet edevat.

Bunu sardıktan sonra bekleme süresini iyi ayarlamak lazım. Az tutunca şekil almıyor, fazla tutunca mazallah saçınız yanar elinizde kalır..