bugün

a perfect circle solisti.
a perfect circle ve tool da solistlik yapan asmis vokal.
anne ve babasının izmirde oturdugu rivayet edilen, garip bir sekilde her sarkıyı soyeleyebilen, pek yumusak ve huzur verici bir ses tonuna sahip, uretkenlikte sınır tanımayan adam.
Hacı Mehmet Efendi'nin torunu Refik Evliyazade'nin beş cocugu vardi.
cocuklardan ikj ikisi Nejad ve doktor Nazim in e;' Ber'a 1950 li yillarin basinda vefat ettiler.
Ucuncu cocuk , Sadullah birsel ile evli Bihin Hanim 1972 de oldu.
Refik Evliyazade nin iki oglu hayattaydi.
Ogullarindan Sedat Evliyazade, babasi vefat ettikten sonra Medalet Hanim ile evlendi.Alev Hanim in yegeni Serap i evlatlik aldilar.
yasaminin son gunune kadar at sporundan vazgecmedi, bir de yelkenden!
Izmir Alsancak da oturuyor, yazlari cift direkli Serap adli yelkenlisiyle Istanbul Buyukada ya , Sevin Zorlu ya gidiyordu.
Hic cocugu olmadi 19Haz1977 de yasamini yitirdi.
Esi Medalet Ozalp bugun yetmisyedi yasinda Istanbulda yasamini surduruyor. Serap Hanim 1984de Ingiliz William Frater le evlendi. Ogluna Sedat adini koydu.
Sedad Evliyazade nin 1977 deki olumuyle ikinci kusak Evliyazadelerden bir kisi kalmisti:Ahmet Evliyazade.
Cesme de tek basina yasiyordu.1986da hayata veda etti.
Ahmet Evliyazade uc kez evlendi. Oglu Ata Evliyazade ilk esi Sevim den oldu. Ata Evliyazade , Selanikli unlu Evrenos ailesinin kizlari Leyla Oksar ile evlendi.
Kerem Evliyazade bu evlilikten dogdu. Izmir Alacati nin bugun unlenmesine neden olacak restorasyonunda buyuk emegi olan Leyla Hanim amansiz hastalik kanserden genc yasinda vefat etti.
Ata Evliyazade bugun ikinci esi Esin Hanim ile birlikte Buca da yasamaktadir.
Beria hanim in kizi Sevinc Hanim, babasi Dr.Nazim in idami uzerine Robert Kolej ini bitiremeden dedesi Refik Evliyazade tarafindan Paris e goturuldu. Donusunde Cemil Atalay ile evlendi.
Cemil Atalay aileye uzak biri degildi. Evliyazade Gulsum un gorumcesi Rabia Hanim in torunuydu. Sevinc-Cemil Atalay ciftinin Tulin adini verdikleri bir kizlari oldu.
Sevinc Hanim ikinci evliligini Dramali yuksek mimar Fuat Bozinal la yapti.Esleriyle evlenmesinde hep bir sart oldu : Siyasetle ilgilenmeyeceksiniz.
Sevinc hanim Fuat Bozinal dan ikinci cocugu Sedat i dunyaya getirdi. Sevinc Bozinal , 1972 yilinda babasi Dr.Nazim in mallarina sahip cikmak icin Selanik e gitti.
Basta Selanik anacaddesi uzerindeki dukkanlar olmak uzere malvarligi tumuyle elden cikardi. Meblag hayli buyuk tutmustu.Yunan hukumeti paralari bloke ederek , parca parca cikarilmasina karar verdi.
Sevinc Bozinal 1982 de vefat etti.
Kizi Izmir Amerikan Koleji mezunu Tulin Atalay , Nato da calisan George Keenan a asik oldu. Evlendiler bu evlilikten Maynard j.Keenan ile Lara Keenan dogdu.
Heavy metal muzik yapan Tool grubu nun Solisti olan M.James ilk evliligini ABD li Laura yla yapti. Hena isminde bir kizi oldu. Ikinci evliligini Olcay Hanim ile yapti.
Annesi gibi Izmir Amerikan koleji ni bitiren Lara Keenan , Nusrat Aydinay ile evlendi. Ceylin isminde bir kizlari oldu.
Tulin-George Keenan cifti bugun halen Cesme de yasiyorlar...

Not:Soner Yalçın'ın Efendi Kitabindan Alintidir.
kesinlikle kulak verilmesi dinlenmesi gereken bir insan. sanatçı, müzisyen, filozof... falan falan. es geçilmemesi gerektiğini düşündüğüm insan.
bu eleman komedyenlige de soyunmustu bill hicks'den ozenip. bi ara 'ben hristiyan oldum lan' diye demecler verip hayran kitlesini (ki %100'u ergenlik cagindan cikamamistir) dumur etmisti. hatta bu hristiyan oldu diye 'olm ben biliom zaten bi guc vardi lan' diyenler elemanin sonradan 'saka yaptim lan' demesiyle ikinci dumuru yasamisti. iste boyle bi adam. gunumuz rockstar klisesine uygun sekilde davranip (marjinal fikirler, siradisi sakalar vs..)milleti(!) kendine hayran birakmis ya daha ne olsun iste o da ekmek parasini bunlar sayesinde kazaniyo.
aşağıdaki video ile bize vücudunun türlü organlarını göstermeyi esirgemeyen eski tool solisti..

http://www.youtube.com/watch?v=WJz-bc909B8
şarkılarını yaşayarak yazdığından dolayı özellikle tool şarkılarını anlayabilmek zordur, sesinin insana ilham veren güzelliğini bir an önce türkiye'de canlı canlı hissedebilmek her müziksever gibi benim de en önemli isteğim..

ha bir de unutmadan, a perfect circle'ın dağıldığını da bu müthiş insan duyurmuştur tüm dünyaya ki insanın maynard'ın ağzından çıkacak şeylere üzüldüğünü görmesi de muhtemelmiş demekki... bundan sonra tool ağırlıklı olacakmış hayatı, ki zaten yaptığı bir açıklamada her şeyden önce kendisinin geldiğini belirtmiştir, kalpleri fethetmiştir tekrar tekrar, düşüncelerine kurban olduğum..puscifer diye bir projede fikir sahipliği yapar, belirtmekte fayda var..
idol olarak gördüğüm tek müzisyendir kendisi. hayatımın bu döneminde en çok sesini duyduğum insan evladıdır.
herkes gibi onun da bir geçmişi var tabii, bu 80 lerden

http://www.youtube.com/watch?v=jKXr40gl9_k
vakti zamaninda cad (children of the anachronistic dynasty) adli grupta, ardindan texansda vokalistlik yapmi$ 'kucuk mavi dev'dir.
roportojlarinda oldukca alayci bir tavir takiniyor olmasi, arasinin medyayla iyi olmadiginin gostergesidir.
ayrica soyunda ne turkluk ne de misirlilik olmayan bir insan evladidir.
parçanın gidişatında detone olmak zorunda olacak şekilde aykırı müzik yapan, tool ve a.p.c. gruplarında vocal yapan ve 10.000 day isimli efsane albüme imza atan, kanımca insandışı varlık...
şu günlerde en çok dinlediğim adam, your hole slipping down diyebilen varlık. annesinin Türk olduğunu öğrenmemle kafamdaki "bu ses tonu çok tanıdık" seslerine cevap aldığım the noose
ne annesinin adı bir türk ismidir, ne de ailesinde bir türk vardır...

(bkz: judith)

ayrıca sahnede detone olduğu anda yaptığından sonra daha da büyümüştür gözümde..
http://youtube.com/watch?...p;mode=related&search=
sırtında yarığa benzeyen bir dövme, göğsünde de a perfect circle amblemi vardır.

değişik bir insan. ya da insan mı belli değil. kutsal bir yaratık. çok tanrılı dinlerin müzik tanrısı olabilir sanırım. gizemli ve derin. yazdıklarını düşününce insan "bir palahniuk daha mı lan" diyesi geliyor, her yönde farklı anlamlar içerebiliyor. sihirbaz gibi kitleleri hayran edebilme etkisi var kendine. ya da uyutabilme.

öyle farklı bir insan işte..
(bkz: the noose)
sanat için sanat yapan bir vokal ve söz yazarıdır..mükemmel parçaları vardır hem tool hemde a perfect circle da...ancak canlı performanslarında kendisini izlemeye gelenleri zerre sallamaz..çıkar şarkısını söyler çeker gider
emo'ya olan düşmanlıgını şu sözlerle belirtmiş kişilik: 'bu emo denen b.k rap rock'a tepki olarak çıkan bir şey.aslında ikisi de aynı b.kun soyu.salakların salaklar için yaptığı bir müzik bu.dünyadan haberi olmayan kızları 'oh ben çok duyarlıyım,hissediyorum'laflarıyla tavlamaya çalışıyorlar.
kendileri sleeping dogs lie ve bikini bandits isimli sinema filmlerinde de ufak bir rol almıştır.
deftones'un white pony albümünde passenger'ın en önemli kısmında maynard'ın sesi duyulur. birçok amatör grup dinledim passenger söylemeye çalışan, maynard'ın söylediği yere gelene kadar gayet güzeldi ancak olmuyordu "roll the window" kısmından itibaren. mazur gördüm, dedim amatörlerdir, yapamayabilirler.

peki sonra ne oldu? deftones solisti chino moreno'nun bir live performansını izledim, hayatım değişti. adam passenger söylemeye çalışıyor, baktım sahnede maynard falan yok, "ulan nasıl söyleyecek bu adam o bölümü" dedim, bekledim, nitekim ne olduğuna bakın;

http://www.youtube.com/watch?v=i-Cb2g9f0tE

yaa, işte taparsın maynard'a...
eskiden basınla arası iyi olmamasına rağmen, özellikle apc dönemi başladıktan ve emotive albümü çıktıktan sonra basına ve insanlara daha iyi davranan bunun da sebebinin "biz sanatçıların insanlara bir şeyleri göstermeliyiz" felsefesi olmasıdır. maynard'dan beklenmeyen bir davranış olmamasına rağmen, bush'un yaptıklarına dayanamadığın kanıtıdır bu davranış.
(bkz: mjk)
tarzıyla,sesiyle,düşüceleriyle beni etkilemiş; önünde eğilinesi, saygı duyulası güzel insan.
adına annesinin türk olduğuna dair saçma iddialar yaratılmış* kısa boylu, müthiş sesli adam. dunyanın en zeki insanları listesi olsa ilk sıralarda yer alacak şahıslardan. (bkz: komple insan)
o nun da insan olduğunun kanısına varıyoruz..

http://www.ktunnel.com/in...ce4e9f877246338c170417079