bugün

evrim teorisine kendisini kaptırmış inançsız ateist insandır.insana yararları olmaz,uzak durulursa zararlarıda olmaz.
"Herkes aynı yerden çıkıyor sonuçta" diye denilesi insandır.

Şaka bir yana bir kere bu hiç olamaz. Çünkü bazı maymunlar insanlardan da akıllı olabiliyor. * *
(bkz: Charles Darwin)
peöh, bu genellemen sınıfta kalır, darwin'in sınıfta kaldığı gibi.

ben 6 yaşına girmeden biraz önce 4 kilo muz yemiş ve kabız dahi olmamış bir insanım. benim evrim teorisine inanmam daha mantıklı olmaz mı? *
sadece kendinin değil;
herkesin öyle olduğunu iddia eder.
yani size maymun der latif bir türkçeyle.
hani - ananınız gayri meşru yoldan desti izdivacına talibim - der gibi..
bir de sizin ona saygı duymanızı bekler.
size saygı maygı yok ulan..
evrim teorisi hakkında bilgisi olmayandır. okursa, araştırırsa; insanların maymundan geldiği gibi bir iddiayı evrimcilerin değil, evrim teorisini boklamaya çalışan safsatacıların uydurduğunu görür.
evrim teorisinin 'maymundan gelmek' demek olduğunu düşünen insan için (bkz: cahil)

Evrim teorisine 'inanan'* insanların kendisine ne gibi bir yararı olacağını merak edenler için (bkz: biyoteknoloji)
en az kendisini allah'ın yarattığını sanan insan kadar komiktir eminim ki.
kuran'ı okumadan başkalarından duyup,dinleyip inanmanın başka bir versiyonudur. hatta daha saçma bir versiyonudur.
böyle bir teoriyi düşünen insanın sirklerde, hayvanat bahçelerinde atalarını ziyaret etmesi mümkün mertebe bir durumdur.
fazla kıllı insandır.
evrim teorisini bilen bir insan değildir zira "We are not like apes or descended from apes; we are apes"
+ nerelisin genç?
- biz maymundan geldik.
+ hadi lan! evrim sormadık. nerlisin dedik. tamam sen maymun ol o zaman.
- yok abi yanlış anladın. bizim kasabanın adı maymundu. taşındık biz.
+ haaa! gel otur çay iç.
insan ve maymunun otak bir atadan evrilmiş olduğunu savunan, ancak kendisini dindar sanan daha allah'ın yaratıcılığını kavrayamamış kişilerce maymundan geldiği iddia edilerek sözüm ona küçümsenen insanlardır.

milyonlarca yıllık bir süreç olan evrimi anlamayan sizler, varlığının sınırları olmayan allah'ı anladığınızı nasıl söylüyorsunuz?
kısaca aslını inkar etmektir. hayvan ile insan arasında ki farkı göremeyen ahmaklardır.
sadece bir teorinin peşine takılan Ateist, deist ve diger din düşmanlarının yoludur.
(bkz: liselilerin açtığı başlıklar)

ortaöğretim düzeyi bilgi dağarcıklarıyla bilimle, evrim teorisiyle ve bu teoriyi ciddiye alan insanlara ayar verme amacıyla söylenen düzeysiz sözlerden biri.
kendini insan sanan maymunlarla akrabadır...
düşünme yetisi daha yüklenmemiş* insandır. arada mavi ekran verir, anakarttan duman çıkar. buna rağmen; çubuk, çatal, kaşık gibi aletleri kullanma becerisi iyidir.

not: evrim bir teori değildir, hala hipotez aşamasına tıkılıp kalmış bir hipotezdir. ortaya atılmış fikirlerden ibarettir. ve bir hipotez eğer bilimsel olarak kanıtlanmamışsa ve desteklenebilen hiçbir yanı yoksa o hipotezin atıp üstüne sifonu çekmek gerekir gel gör ki; dünya da hiçbir hipotez bu kadar tartışılmamıştır.* evrim başlı başına bir inanıştır. yani hiçbir bilimsel açıklaması yapılamamıştır zaten insan biraz düşünürse eğer, bunun bilimsel yanının olmadığını kavrayabilir. kişi ister yaradılışa inansın ister evrime bu ona kalmış. ama bana gelip te evrimi bir bilimdir arkadaş deyip de anlatmayın güler geçerim. nasıl yaradılış bir kabulse evrim de öyle. kabul etmek kişinin kendine kalmış saygı duyarım ama kendi isteğiyle zarara girene de acımam.**

edit: evrim hipotezi, insan maymundan geldi demek değildir. ama aksi de değildir. araştırınız niye hala bir hipotez olarak kaldığını ve kalacağını, ve evrime inananların aslında birer kör olduğunu anlayacaksındır.
daha vahimi için:
(bkz: ilk atamız balıktı)
ilk anda bozuntuya verilmez.olay mahallinden uzaklaştıkça, gittikçe çirkinleşen ve yükselen sesin akabinde yarılana kadar gülmektir..çatlayanlar oluyormus arkadaş söyledi..
dünyada halen bile çeşit çeşit insanlar vardır. gördüğünde bu insan mı diyeceğin türden bir insan fazla kıllı olunca maymunla aynı ortak atadan geldi, kılsız tüysüz olunca da "ha bu maymunla akraba değil balıkla aynı atadan gelmiş" mi diyeceğiz. 65 milyon yıllık veya buna yakın zaman diliminde, yüzlerce dinazor fosili bulunurken ve bunlar dünyanın hertarafında çin de, afrika da, amerika da ve hatta mersin de bulunurken; dünyanın bir noktasında, bir tane ve sadece 3 milyon yıl önce bulunduğu iddia edilen bu fosillerin insanın atası olduğunu iddia ediyorsun; peki, sen o zamanın şartlarını biliyor musun veya bu fosilin bir hayvan türü ya da insan türü olmadığını bana ispatlayabilir misin? ben sana ispatlayayım mı yapılan dna vee kemik araştırmalarında "australopithecus afarensis" türünün afrikada zamanında yaşamış ve nesli tükenmiş şempanze türü olduğu ortaya çıkarılmıştır, kanıtlanmıştır yani.

ve şempanzeler afrikada yaşar bu fosil afrikada bulunmuş. asya da, amerika da, avrupa da ve hatta anadoluda bunun bir örneğini bulamazsın ve 3 milyon gibi kısa süreli* bir zaman diliminde bu fosillerden insanların yaşadığı her yerde bulabilmek gerekmez miydi?

bugünlerde 350 milyon yıllık karides fosili bulunuyor ve bu bugünki karideslerle aynı karides hiçbir farkı yok. diyelim 350 milyon yıllık bir ata günümüze hiç değişmeden gelmiş peki insanın ortak atları nerde diye sorurmaz mı? onların niye nesli tükenmiş.**

(#10032753)
kişi insanın ortak atadan evrildiğini kabul edebilir ama dediğim gibi bunu ispatlayamaz ben de çamurdan yaratıldığımı kabul ediyorum bunu ispatlayabilir miyim? tabi ki de ispatlayamam öyle bir derdim de yok. dünya da ve evren de gördüğüm düzen ve intizam bana bunu kabul ettirmiştir. aksini ihtimal vermiyorum bile. evrim sadece mantıksızlıklar ve tesadüfler üzerine kurulmuş bir inanç sistemidir. bunu bilime bağlamaya çalışarak ayakta durmaya çalışmaktadır.
(bkz: meymun)
(bkz: malt)
--spoiler--
maymundan geldiğim şüpheli belki.
Yaşlandıkça katıra gidiyorum en azından orası belli
--spoiler--
hayvanat bahçesinde gezi vardır ve iki öğrenci kayıptır. çok geçmeden kendi gruplarını bularak yanlarına koşarlar.

öğretmen: nerdeydiniz siz?
+şurdaydık öğretmenim...
-maymundan geliyoz biz...
+gorildi o...
zaten o maymundan geldik diyenler de başlık açıyorlar değil mi topraktan geldiğini sanan insan diye?
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olarak dine saldırmak da, ana haber bültenlerinden takip ettiği kadarıyla bilim konuşmak da kolaydır. evrim eğer sadece insanın atasının maymun (bu noktada da göz önüne hayvanat bahçesinde tepişen maymunlar getirilir) olduğunu iddia etseydi bugün üniversitelerde ders olarak işlenen ciddi bir konu olmazdı.
herkes istediğine inanmakta serbesttir, yeter ki inancımızı ve karşı argümanlarımızı sağlam temellere oturtalım.
yahu hadi maymun bir canlı, insanın kafasına yatıyor bir şekilde. fakat insan nasıl topraktan geldiğine inanabilir? sivilceler çiçek mi? kukulara fidan diksek büyürmü? çükümüzü odun niyetine yakabilir miyiz? o zaman "topraktan geldik, toprağa gidicez" sözü erotik bir söz. madem kadın da toprak, ben bu karıya giderim dedikmi, toprağa gidicez demek oluyor. bu mudur yani? hadi ama adamım biraz sakin ol.