bugün

kendi fıtratını bir maymun hayvanıyla eş tutan maldır.
evrimi reddetmeyen zaten maldır.
Bu tartışmada 2 tarafta ilginçtir.
gerçekten mal olan insandır yok evrimmiş yok zart zurtmuş bunca şey tesadüf mü gerçekten gülüyorum ve acıyorum böylelerine Rabbim ailelerine sabır versin.
"maymundan gelmek nedir amk!" sitemine neden olacak şakirt beyanıdır.

ah bir okumaya başlasınız da tartışabilsek.
doğrunun yanında olan insandır. bilim doğru olan neyse onu kabul eder. duyguya yer yoktur.

yeaaa amaa ben maymundan değil aslandan gelmek istiyorduuum teoriyi değiştirir misin?

yok böyle bir şey. senin beynini sikeyim.
tanım: çoktan çürütülmüş evrim teorisine hala inanan malların davranışı.

hişşş, uyandırmayın adamları, böyle inansınlar, 150 yıl önce yapılmış itirazları ilk kendileri yapıyor sansınlar, onlar böyle güzeller, daha da dibe gitmeliler, bu da yeterli değil henüz, kendilerini akıllı ve alim sanarken batmalılar dibe. dipte olduklarını anlamamalılar, şimdiki gibi, ama yetmez, daha da dibe, en dibe gitmeliler. 150 yıl öncesindeler, yetmez, 1400 yıl öncesine kadar kovalamak lazım onları. haklısınız deyin, madem evrim var şimdiki maymunlar niye insan olmuyor deyin, onlara hiçbir şey anlatmaya çalışmayın, zaten okumuyorlar, okumasınlar, güzel bu. okusalar da sadece dini kitapları okumalılar, hedef bu olmalı. burada temel nokta, onlar yavaş yavaş dibe batarken, dışarıya acır gözlerle, "nasıl bu kadar akılsız olabiliyorlar, atan maymun mu yani" demeliler.
kabul eden de reddeden de mal değildir. dogmatik düşüncülere kapılmak, inandığının kesin doğru olduğunu sanmak, düşünmemek ve araştırmamak mallıktır.
birincisi; evrim teorisi çürütülmemiştir. pilot kalem, uçak, sandal, hurdalıktaki uçak gibi hikayeleri dinleyip "ahan da zikti attı evrim teorisini" diyen kişilerdenseniz, eksimi verip okumayı burada bırakabilirsiniz efendim. evrim, biyolojinin temelidir. hakkında yapılmış binlerce araştırma, yazılmış onbinlerce makale vardır. bilim dünyası tarafından kabul görmektedir. teori olması, kırılgan bir yapıda olduğunu göstermez. teori olması, yerine geçebilecek daha iyi ve aynı zamanda evrimi de kapsayan daha geniş bir teori bulunana kadar en iyi açıklama olmasından kaynaklanır. eleştireceğiniz şeyi oturup okursanız daha kolay anlaşabiliriz.

ikincisi; evrime göre insanlar maymundan gelmemiştir. insan, daha önce dünya üzerinde yer almış insansı hayvanlardan türemiştir. belirli bir noktada ataları kesişmiş olsa da, insan maymundan türememiştir. maymun hiçbir zaman insana dönüşmeyecektir. merak edenler insanın evrimi yazarak sayfalarca belgeye ulaşabilir. ama "eeeh adem ve havva'dan geldik, sikerim evrimini" diyorsan, orada mal kelimesini kime kullanacağını bir kez daha düşüneceksin.

kısacası daha evrimin ne olduğundan habersiz ahkam kesmeye çalışan malları gözler önüne sermiş, var olmayan maldır.
Aslinda maymun dan gelememis maldir. Hala sebektir.
" Bilim Yaratılış Diyor " yazı serisini okumamış insandır.
Iştahını da maymuna baglar bu mal. Halbuse obezdir.
maymundan geldiğini kabul edenin mal olduğudur.

nitekim ben mal olmadığım için çamurdan vıjjjjjjjt diye 3-5 sn de yaratıldığımıza inanıyorum.

not: antievrimcilere eskiden bilimsel yanıtlar içeren cevaplar verirdim , ama ultra ötesi oldukları için anlamaz ve kafa almaz , o yüzden daşşağa verin bunlarla arkadaşlar ben mesela artık bunlarla uğraşmak yerine köpek eğitiyorum ve daha hızlı sonuçlar alıyorum.
ister ademğoğlu ol ister şenpenze oğullarından, şeytan apaçık düşmandır sana hayvan oğlu hayvan demiyor bunu sana söyletiyor. insan çok şerefli atasını bırakıpta hayvan oğlı olduğunu söyler mi hiç?
http://galeri.uludagsozlu...re-kabul-eden-mal-495141/

bazen ''lan acaba'' dediğimiz teori.
http://galeri.uludagsozlu...re-kabul-eden-mal-495142/

gelen geliyor valla.
maymundan geldiğimizi değil de, maymuna doğru gittiğimizi kabul ediyorum.
"adem'le havva'dan geldik, skerim lan evrimini" diyenlere gelsin. ensest ilişkilerden ürediğine inanıyorsun da, bu mu ters geliyor a sapkın düşüncelim.
ben artık anlatmıycam sizde anlatmayın nasıl olsa anlamıycaklar kapasiteleri yok hepsi ön yargılılar insan rededdiği şeyi önce bir anlar okur araştırır bunlar evrim teorisini maymundan gelmek olarak anlamışlar siz anlatmaya çalışsanızda onlar anlamaz aristonun bir sözü vardır ben cahille yaptığım hiç bir laf yarışını kazanamadım diye aynısı bizim içinde geçerli boşuna nefesinizi tüketmeyin anlamazlar.
aynı anneden ve babadan kardeşler ve onların kardeşleri arası (aile içi) cinsel ilişkiden den geldiğini kabul edene göre daha tutarlı olan kişidir.

hadi o mal dediğin muz yiyerek atalarını onurlandırıyor. sizde atalarınız gibi yaparak kendilerini onurlandırmaya ne dersiniz?

(bkz: şimdi siktirip gidebilirsin)
Topraktan olustuguna kanitsiz inanan mala gore daha akillidir.
iyi de peki şimdi maymunlar niçin insanlaşmıyor evrinleri mi durmuş diyerek düşünmeme neden olan maldır.
evrimi maymundan gelmek sanan malla ölümüne kapışır.
dedesine maymun diyen kişidir.
verecek cevap varda uğraşacak hali yok yazarlardan biri olarak sustum .