bugün

stv'deki versiyonu:

+allah yardımcın olsun.
jedi besmelesi.
güç seninle olsun anlamına gelen star wars repliği.
Show tv versiyonu:

+Kudret yolunu aydınlatsın.
25 şubat 2010 fenerbahçe lille osc maçında stadyumda açılmış grup ck pankartı. grup ck eksikler nedeniyle çok anlamlı bir pankart hazırlayıp yine dikkat çekmiştir.
görsel
final haftalarında ders çalışmama psikolojisiyle yeniden izlediğimiz star wars'tan dilimize yapışan replik.
o dönemde :

- m.t.f.b.w.y. kanka!
- m.t.f.b.w.y. kardeşim.
-hocam m.t.f.b.w.y. !

şeklinde kullanımları vardı. abartıp asistanlardan "mind trick" vasıtasıyla cevaplar almaya çalışmalarda sapkınlığın boyutlarını göstermektedir.
güç seninle olsun.
bugün galaksi için ne yaptın.
benim hakkımda ne düşünüyorsan lord sidious sana iki katını versin.
boyle diye diye karanlik tarafa kacirdilar aslan gibi skywalker'ı.
türkçe olarak;

-tanrı seninle olsun.
-hadi selametle...
-çelik gibi güçlü durasın.
-kontrolsüz güç, güç değildir.(* * * )

gibi çevirileri olabilir.
(bkz: may the force serve you well)
(bkz: jedilara inanmıyorum ama bir güç var)
fenerbahçe taraftarının, lille maçında açtığı muhteşem ötesi pankart.
tam bu pankart açıldığı sırada ise star wars müziği girmesinin, hem koyu bir fenerbahçeli , hemde sıkı bir star wars hayranı olan benim için anlamını ve zevki anlatılamaz.

ortalama olarak herkesin facebook'u olduğunu düşünürsek, o muhteşem dakikaların videosu aşağıdadır.
ilk izlediğim zaman salak bir gülümseme ve anlamsız bir heyecan yaşattı bana.
işte taraftar, işte şampiyon.
harikasın lan.
http://www.facebook.com/v...v=329380947907&ref=mf
may the fourth be with you.. ile olan benzerliği yüzünden 4 mayısın star wars günü olarak ilan edilmesine sebep olan efsanevi repliktir.
master yoda'dan uzun versiyonunu duyması pek bi zevkli jedi repliği, güç seninle olsun der esasen, bize de allah yardımcın olsun diye yuttururlardı zamanında.
"güç seninle olsun" anlamına gelmesine rağmen filmde dikkat edilirse "hadi selametle yiğidim" şeklinde kullanılır.