bugün

güç seninle olsun anlamına gelen star wars repliği.
jedi besmelesi.
stv'deki versiyonu:

+allah yardımcın olsun.
Show tv versiyonu:

+Kudret yolunu aydınlatsın.
(bkz: may the force serve you well)
star wars serisinde duyulmaya alışılan söz repliği.
master yoda'dan uzun versiyonunu duyması pek bi zevkli jedi repliği, güç seninle olsun der esasen, bize de allah yardımcın olsun diye yuttururlardı zamanında.
"güç seninle olsun" anlamına gelmesine rağmen filmde dikkat edilirse "hadi selametle yiğidim" şeklinde kullanılır.
(bkz: jedilara inanmıyorum ama bir güç var)
türkçe olarak;

-tanrı seninle olsun.
-hadi selametle...
-çelik gibi güçlü durasın.
-kontrolsüz güç, güç değildir.(* * * )

gibi çevirileri olabilir.
(bkz: topundan tüfeğinden ses gelsin yiğidim)
genelde cevabı "may the force be with us my master/padawan" olan star wars'taki dilek cümlesi.
Jedi selamı.

(bkz: jedi master)
(bkz: padawan)
(bkz: obi wan kenobi)
final haftalarında ders çalışmama psikolojisiyle yeniden izlediğimiz star wars'tan dilimize yapışan replik.
o dönemde :

- m.t.f.b.w.y. kanka!
- m.t.f.b.w.y. kardeşim.
-hocam m.t.f.b.w.y. !

şeklinde kullanımları vardı. abartıp asistanlardan "mind trick" vasıtasıyla cevaplar almaya çalışmalarda sapkınlığın boyutlarını göstermektedir.
"allah'ın selameti üzerine olsun kardeşim."
counter strike da iki takımın da birer oyuncusu kalınca arkadan duyulan söz. tamamı;

may the force be with you, always.
25 şubat 2010 fenerbahçe lille osc maçında stadyumda açılmış grup ck pankartı. grup ck eksikler nedeniyle çok anlamlı bir pankart hazırlayıp yine dikkat çekmiştir.
görsel
"mayıs'ta seni zorlayacağım" cümlesinin ingilizce'si.

(bkz: chicken translate)
fenerbahçe taraftarının, lille maçında açtığı muhteşem ötesi pankart.
tam bu pankart açıldığı sırada ise star wars müziği girmesinin, hem koyu bir fenerbahçeli , hemde sıkı bir star wars hayranı olan benim için anlamını ve zevki anlatılamaz.

ortalama olarak herkesin facebook'u olduğunu düşünürsek, o muhteşem dakikaların videosu aşağıdadır.
ilk izlediğim zaman salak bir gülümseme ve anlamsız bir heyecan yaşattı bana.
işte taraftar, işte şampiyon.
harikasın lan.
http://www.facebook.com/v...v=329380947907&ref=mf
boyle diye diye karanlik tarafa kacirdilar aslan gibi skywalker'ı.
fenerbahçe taraftarının imparatorluğa karşı olduğunu gösteren cümle, pankart.
laf aramızda star wars fanatiklari olarak acayip mutlu etmiştir bizi. helal olsundur bu yaratıcılık için.

(bkz: (vid #47899))

(bkz: darth vader darth vader duy sesimizi)
jedi ların karizmasını 10a katlayan sözdür.
Jedi bilgeliğinin gaz verici etkisidir.
güç seninle olsun.
bugün galaksi için ne yaptın.
benim hakkımda ne düşünüyorsan lord sidious sana iki katını versin.
sadece grup ck'nın değil vamos bien ve unifeb'in de katkılarıyla hazırlanan "may the force be with you" ana pankartının yanında, yaklaşık 1500 adet sopalı pankarta, değişik tematik çizimlerin ve çeşitli kulüp armalarının çizildiği, bugüne kadar içerisinde bulunduğum koreografi organizasyonlarının bence en güzeli olan çalışmadır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar