genelde öğrencileri fıtık ederler
tahtaya resmi çizilir ve bol kahkaha atılır.
hareketleriyle dalga geçilir.
aklı fikri matematik olmuştur, matematik yer matematik içer matematik sıçar..
(bkz: sevimsiz kişiler)
bazen öğrencileri denemek ve "bakın ben matematikçiyim ve acayip zekiyim" imajı vermek amaçlı kimsenin doğru cevabı veremeyeceğini bildiği halde saçma sapan zeka soruları sorar ve en son kendileri cevaplarlar. yada en azından bir kısmı.
bazıları öğrencilerde hayranlık uyandıracak seviyede olur.
matematik öğretimi olayını gerçekleştiren ve içlerinden bu zor işi başarabilenleri tebrik etmek istediğim kutsal meslek erbabı.
matematikten soğutan ya da matematiği sevdiren kişilerdir.

çocukluğumda matematik öğretmenimin tahtahı parmakları ile tırmaladığını bildiğim için
nefretim artmıştı ancak şu aralar bayıldığımı söylemem gerek.
tabi bunda matematik öğretmeni bir tanıdığın olması çok önemli
neyse sözlük itiraflarını yazmak gerek sanırım burasını
bulunduğu yere göre değişir.okuldakiler genelde bişey bilmez debelenip dururlar ama ellerinde matematik vardır öğrenciyi deşerler.dersanedekiler daha iyi huylularıdır.özel ders yada büro tipi yerlerdekiler anlatılmaz yaşanır.
korku filiminde oynasalar canavarlardan daha çok tutulacağı kabul edilen insanlardır.
matematik seven öğreniler için * yarı tanrı gibilerdir.
matematiği biliyorlarsa harika öğretmenlerdir. yeri gelir bir coğrafya öğretmeni matematikçiyi sikertir.
(bkz: matematik öğretmeni)

(bkz: bir borç bildim)
özel ders konusunda en şanslı branş. ülkecek matematikle problemimiz var.
sinir bozucu sıkıcı tiplerdir. evet.
Ben matematik öğretmeniyim dedikten sonra karşı taraf şaşırmalı tepki versin diye konuşmalarına es verirler.
Neden böylesiniz matematik öğretmenleri?
üniversite sınavına matematik hocam da girdi adamdan daha çok net yaptım(fulledim).

küçük bir eleştiri;

şuan matematik öğretmenliği bölümüne giren arkadaşlar vasat bir sıralama ile giriyorlar ve bunlar gelecek nesli yetiştiriyorlar. Kendi 150 k yapmış bir hoca bir tıp öğrencisini sınava hazırlayamaz!!!!

Fen edebiyat fakültesine ve eğitim fakültesine önem verilmeli çünkü ordan mezun olan insanlar bir bilim insanı olarak çıkıyor.
Söylenenlere ve işimize layık olmaya çalıştığımız doğrudur.

Edit: yukarıdaki arkadaş ne saçmalamış ?!!
Bilinenin aksine Öğretmenler odasındaki en mütevazı zümreyi oluştururlar.

Sınavlar dahil bırakın oturabilmeyi susabilme lüksüne bile sahip değillerdir. Öyle ki; tahtanın temiz bırakıldığı bir dersin sonunda, boş geçip geçmediği sorgulanır.

Enteresandır; Tahtada Yazımı veya imlası bozuk ingilizce veya türkçe herhangi bir sözcük olduğunda, hiçbir öğretmenin zekası veya mesleki yeterliliği sorgulanmazken, işareti ters yazılan herhangi bir sayı tespit edildiğinde, matematik hocalarının çocukluğundan başlayarak psikoseksüel gelişim basamakları tek tek analiz edilir.

Kpss Alan sınavı en zor bölümlerden biri olduğu göz önünde bulundurulursa; aldıkları puanı ve maaşı sonuna kadar hak ederler.

Velhasılıkelam gerçek şu ki; Doğru konuşmanın zor olduğu her yerde boş konuşmak çok kolay.
bayanları seksi ve azgın olurlar.
Ben olsam full özel derse yönelirim.

Ortalama günde 3 saat ders verebilsen, hiç çalışmaya gerek yok.
Okuldaki mesaisini hobi olarak yapanları var. Karı koca özel ders vermekten başını kaldıramıyorlar. Arz talep meselesi tabi birşey diyemeyiz.
Ben benimkileri severdim. En nihayetinde 'Çanakkale Boğazında Toplu Çıkarma'
Imkanım olmasına rağmen istemediğimdir
Pişman mıyım???

Asla