bugün

Somer şef çok tatlı değil mi? Yarışmacılar tadım yaparken o da yemeklerden tırtıklıyor. Tadım bitmiş herkes mutfaktan çıkıyor, Somer şef masa başında kalanları götürüyor. Hah ha.
acunun reyting için şefleri nezaretinde gencecik çocukları çarpıştırdığı tipik kapital date show program.
burcu lens takma yeter artık!
Hasan'ın namağlubiyetini sürdürmek adına karşısına mülayim hüzünlü kek Mert'i karşısına kaptan olarak seçip kendince yenilmez bir takım kuran ancak o haftanın sonunda 2-1 mağlubiyet şoku yaşayıp üstüne üstlük arkadaşı Sergen ile birlikte kendini potada bulduğu yarışma.

Mert her ne kadar haftayı galip kapatsa da onun haftayı kazanmasının asıl sebebi seçtiği takım arkadaşlarıydı yoksa hem kaptanlığı vasattı hem de kendini ifade etme şekli ki son oyunda hezimete uğramasıyla gördük bunu. Bu sezon'un Sefa'sı da bu bence.

Azize ve Dilara aşırı derecede abartılan ve yüceltilen, kazanınca bütün dünya onunmuşçasına sevinip kaybedince kime neye çatacağını saşıran tipler.
Dilara'nın üçte iki yapmasına rağmen sorumsuzlukla suçlayıp potaya attığı Ateş'e yenilmesi suretiyle potaya girmesi ve bunun hıncını ikinci oyunda takımını sabote ederek çıkarması haftanın en epik olayıydı.

Her ne kadar herkes Emre de Emre dese de orada en çok mobbinge uğrayan kişi aslında Ateş.
Gerek şefler gerek ise diğer yarışmacılar (sosyal medyadan güç alarak) onun üzerine gereksiz gidiyor ve ona acizmiş muammelesi yapıyor. Dilara'nın onu sorumsuzlukla yaftalayıp potaya yollaması ve bu sayede prim toplaması çok çirkindi. Hasan ise tatlı düellosunda Ateş'i Dilara'nın karşısına tabiri caizse yem olarak atıp şefler nedenini sordugunda 'o zaten beceremez' gibi bir şey söyleyince ben bir şok oldum. Tabi Ateş onu yenince de bir beyin dumuruna uğradılar tabi.
Ateş ana kadroya gelene kadar kendine inanan neşeli bir çocuktu, altı hafta içerisinde eski neşesinden eser kalmadı, şimdi ise yüzünde hep bir kırgınlık bir hüzün hali var.
Ne zaman kazansa veya şefler onu övse gözleri hemen doluyor. Diğerlerinin gerisinde kalması ve ne yaparsa yapsın şeflerden onay alamaması ve arkadaşları tarafından bile dışlanıp küçümsenmesi ve sosyal medyadan linç yemesi belli ki onun çok zoruna gidiyor. Sonuçta kendini kanıtmama çabası içine girmiş 18 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz.
Takım oyunlarında sanılanın aksine fena değil 9/16'lık bir istatistiği var ancak söz konusu bireysel oyunlar olunca malesef ki yetersiz kalıyor. Yoksa oranın en mülayim, saf ve naif yarışmacısı da o çocuk.
Nedir bu burcu'nun bu yarışmadan çektiği. Kız potaya kalmasa, yukarda rahat rahat oturayım dese bu sefer de kafasına ayva atılıyor. Yahu yeter.
sergen seni severiz de odun musun be birader? her ne konuşulursa konuşulsun, karşındaki kadın ve biraz kibar olman gerekirdi. önlüğü o şekilde almak çok çirkin bir hareket.
ateş bebeyimin kaptanlığıyla başlayan müthiş bir hafta. nihayet kırdı o kabuğu ama sanırım biraz geç oldu. kırmızı takım kaptanı olarak pelin'i seçmesinin tatlışlığı?

pelin şovlarda yine. burcu mavi lenslerini takıp büyük beyaz köpekbalığını oynuyor. eğer tahammül edebilirseniz trakya ağzıyla sergen orada sekiz yaşında bir ergen gibi her şeye burun kıvırıyor.

azize'nin sabrı takdire şayan. belki de o grup içindeki tek pozitif hırslı kişi.
tahsin'i bile yıldıran hayat bizlere ne yapmaz?

ve mutlu bir haber daha; hasancığımızın sarsılmaz sandığı iktidarı çatır çatır yıkıldı.

ama ateş bebeyim ne kadar da mutlu oldu takım kapanı olunca. çocuk gibi sevindi. fakat bir hata yapıyor; orası bir yarışma ve kimse kimsenin abisi, ablası değil.

dilara'ya fazla yüklendim. o kadar da itici biri değil. rabia'nın gidişi beni mutlu etti. "benden olur mu şefim?" sorusu günün en kısa fıkrası olsun.

ortalık alev alıyor ve safanur'un tepkisi şu; "olsun, kader, barış kardeşlik, yarışalım gidelim işte, büyütçek bi şey yok."

ateş'in mavi takım kaptanlığıyla geçecek güzel bir hafta. ez geç aq.
vallahi billahi bataklık.
her gün yeter artık izlemicem bunu diyorum bi bakıyorum yine manyak gibi oturup izlemişim.
kurtulamadığım bir bağımlılık.
tam bir terör akşamı. herkes çok gergin. bm barış elçisi safanur bile gergin. günün sonunda umarım kızgın tavalarla birbirlerine dalmazlar. ateş bebeyimin üzülmesini istemiyorum.
Ben bu akşam her akşamın aksine izlemiyorum. Sıkıldım mı ne!
Hem akşam akşam insanın canı olmadık şeyler çekiyor.
Tercihimi delihadan yana kullandım.
arkadaşlar ben uyuyacağım ateş bebeyim önje allaha sonra size emanet. harcıcaklar çocuğu ama gözlerim kapanıyor. seni artık koruyamayacak kadar yaşlandım güzelim. yüzünü avuçlarım içine alıp yanaklarını ısırmak falan isterdim fakat kader.
Hasan denen sinsi ve kibirli herifle, sergen denen odun, saygısız ve terbiyesiz herif yüzünden bu sene yarışmacı kalitesi yerlerde sürünüyor.

Geçen seneki çirkef eray bile bunların yanında nur, nimetmiş amk.
Bu sezon harry potter (tahsin) ve hermione granger (dilara)’nin da katildigi yemek yarismasi.
yarışmacılar:

(bkz: tebrizli araz)
(bkz: ev hanımı azize)
(bkz: komutan logar burcu)
(bkz: detone dilara)
(bkz: şefim ben avusturyadan geliyom emre)
(bkz: kızıl sakal eren)
(bkz: medal collector hasan)
(bkz: z kuşağı ateş)
(bkz: pota müdavimi mert)
(bkz: barbie pelin)
(bkz: vegan saçlı safanur)
(bkz: ne yapsa olan sergen)
(bkz: dedikoducu teyze tahsin)

elenenler:

(bkz: torpilli rabia)
(bkz: tiktok milhan)
(bkz: sakin mustafa)
(bkz: sarı zeybek şükrü)
(bkz: anlıkçı hamza)
(bkz: ergen tunahan)
(bkz: çukurova çocuğu ibrahim)
(bkz: gönül dostu fatma)
(bkz: kıvırcık görkem)
Masterchef Gafları:

Burcu:
-Benim adalet anlayışıma göre...
-Ben x'de y'yi yapmış kişiyim.
-x ile çalışmaktan keyif alıyorum/almıyorum, o .... birisi.

+girdiği bütün takımlar paso kaybeder, kendi de sürekli potaya girer.

Hasan: (Tiz ve aksanlı bir sesle)
-Eee, şefim şimdi...
-Şefim, o x'i yaptı, ben ise y'yi yaptım.

+Potada, dokunulmazlıkta sürekli tatlı girer, tabağa garip desenler çizer.

Sergen:
-On numara!
-Garanti, bizde!
-Bak, x kazanacak, göreceksin.
-Ne bileyim?!
-Ne yapsam oluyor.

+Uyumsuz ama iyi takım taşır, tartışmadığı kimse yok gibi bir şey zaten.

Emre: (Aksanlı, bozuk bir Türkçeyle)
-Şefim...
-Bizim yörede .... yaparlar.

+devamlı dokunulmazlık alır ancak potada risk alıcam diye elini yüzüne bulaştırıp şef tabağına kalır.

Ateş:
-Estafurullah, canım sağolsun
-Bu hafta ful çekicem, kendimi onlara kanıtlıyacağım.
-Eee, yok yok şef...
-Hak ettim ki...
-Beni niye sona alıyorsunuz?!

+Paso sona seçilir, paso potaya girer, yaratıcılık konusunda yerlerde olduğundan paso şef tabağına kalır.

Eren:
-Asker...
-x'i çekelim.
-Gol atalım.
-Bu ... biri, seç/seçme bence.
-Ben karışmıyorum.

+Pota nedir bilmez,Takımın gizli kaptanı gibi bir şeyidir ve iyi takım taşır.
Azize'de acayip bir burcu nefreti var. ilk elemede burcu gitsin çünkü güçlü diyor. ikinci elemede de ben kadınların gitmesini istemiyorum. Pardon da azizecim sen burcu'nun kalemi değilsin.
Safanur da gizli gizli burcu'dan nefret edenlerden. Bunu hissediyorum. Sabrediyor şimdilik.
Sinsirella burcu itici kız. Bunu hep diyorum. Ama kadınlar içinde en iyisi. Ve ben kadınlardan biri kazansın istiyorum. Ayrıca sosyal medyadan da sayfalarını takip edenler görür. Geçmişte sayfasında sürekli yemek paylaşan nadir yarışmacılardan.
mert gitmesin de gerisi sorun değil.
bir şef talihsizliği olmazsa bu sezon kızıl sakal eren'in şampiyon olarak bitireceği yarışmadır. hasan da yarışma tarihinin gelmiş geçmiş en iyi ikincisi olabilir sanırım. tek şanssızlığı eren'le aynı sezonda yarışması. başka bir sezonda yarışsaydı kupanın en güçlü adayı olurdu.
ateş bebeyim gitmiş... o kadrodaki en temiz ruhtu. harbiden çok üzüldüm. keşke biraz daha çalışıp katılsaydın yarışmaya. oradaki kurtar seni sağ bırakır mı ya? maalesef adil bir sonuç bu; diğer iki yarışmacı senden maalesef iyiydi.

safanur'un saçlarına, burcu'nun korkunç lenslerine, azize'nin garip türkçesine, hasan'ın komplekslerine, sergen'in pasif agresif tutumlarına, eren'in saman altı politikalarına, pelin'in yüzüne aldığı estetik reklamına, tahsin'in bastırılmış kaos seviciliğine, dilara'nın koleston sarısı saçlarına, mert'in hiçbir şeyden haberinin ısrarla olamayışına, araz'ın pazularını bile saran kol kıllarına, bi sen bi de emre sebebiyle tahammül ediyordum. şimdi sadece; "mütteşem" falan diyen bir italyan, çok öfkeli bir iç anadolulu ve rengarenk nevresim takımları ya da koltuk örtüleri giyen dev abi var sanki orada. ay ben yoruldum. seni özliciim ateş. keşke kanka falan olsak ve sen bana yemek yapamasan.

acun istifa.
aksamları canım ceken yemeklerin sorumulusu.
Hasan diyor ki Hülya hep benim yanımda en büyük destekçim. Bunun gibi bir şeyler. Bize ne Hülya'dan Hasan bize ne? Bize ne senin sevgilinden. inandık Hülya'yı çok seviyorsun. Delirdin herhalde!
ikisinden de hazzetmem ama bu Burcu az önce resmen azize'ye iftira etti. Dedikoduyu yapan azize değil rabia çıktı. insan bir utanır ama utanmadı bile. Tüm gün kafadan kuruyor, mağdurum da mağdurum. Mide bulandırdı artık tayfa takıntısından. O tayfanın içine girebilmek tüm derdi. Orda olsa ne tayfası, arkadaşlarım onlar diyecek. Tek olayı kıskançlık. Evet burcu evet. Sadece yemeklerin konuşuyor doğru.
ateş bebeyim yokken izleyesim gelmiyor... giderken ağlamış. içim cız etti ulan. öyle güzeldi ki. özledim şefim.
Mehmet şef dudak dolgusu yaptırmış. Yalnız dikkatimi şey çekti. Dün akşamki bölümün başında Mehmet şefin dudakları normaldi. Sonlara doğru değişti. Demek ki aynı akşamın programı farklı günlerde çekiliyor. Ben hadi bismillah deyip hepsini çekip gidiyorlar diye düşünüyordum.

Edit: ay günahını almışım, adam alerji olmuş.
Bir Youtuber konudan bahsetmişti bu hafta. Emre'nin Parkinson hastası olduğu ve yarışmanın stresinin bu hastalığı tetiklediğini söylemişti. Doğru galiba. Üzüldüm. Burcu'ya da üzüldüm. Çok yordular çok uğraştılar bu ikisiyle.