bugün

feminizmin erkeklerde görülen halidir. yani erkeklerin erkek haklarını koruması gibidir. feminist bir kadın nasıl kadınları savunuyorsa, maskülist bir erkekte aynı şekilde erkekleri savunur.

not: çevremdeki herkese feminizmin erkeklerdeki hali ne diye herkese sordum lakin kimse bilemedi, demek ki erkekler bu maskülizm konusunda fazla iddialı değiller, çok duyurmamışlar adlarını, girilen entry sayısından da anlaşılabilir. bir de feminizm in entryleriyle karşılaştırırsak bu oran daha çok anlaşılır.

(bkz: maskulizm) burada başlıktaki kelime yanlış yazılmış lakin içerik doğrudur.
Bastan hortlatalim. Sadece erkekler toplansin , her erkek birey cinsel istegini kendisini halletmesi bi yere kadar isler o yuzden bu isler yatar erkekler.
Maskülizm feminizm hareketine karşı, kadın erkek eşitliğini tam olarak savunmak amacıyla gelişen bir akımdır. Maskülistler her geçen gün kadınlara karşı pozitif bir ayrımcılık oluştuğunu gözlemleyen ve asıl eşitliğin bu olmadığını vurgulayan insanlardır. Çok da haklıdırlar. Ve kesinlikle destekçisi olduğum ideolojidir.
Bir düşünce biçimi.
Benim de bir maskülist olduğum doğrudur.
Maskülizm esas olarak erkeklerin deneyimleri üzerine bina edilmiş toplumsal teori ve politik bir hareket tarzıdır.

Maskülizmin çoğu sözcüsü bir yandan toplumsal ilişkilerin eleştirisini yaparken bir yandan da toplumsal cinsiyet (gender) eşitsizlik ve erkeklerin hakları ve sorunları gibi konular üzerine yoğunlaşmaktadırlar.

Maskülizmi savunan kişiye "maskülist" denir.

Tarihte bu adlandırmaya uygun görüşleri (maskülizmi) ilk kez ortaya koyan kişi sosyalist bir teorisyen olan Ernest Belfort Bax idi. Bununla birlikte zaman içinde maskülist çevrelere muhafazakar kesimler de dahil olmuştur.
Feminizm'in olduğu gibi bir örgütü, derneği olsa direkt katılacağım yapılanmadır.
(bkz: abaza olmayan toplum)
(bkz: dişilere çok yüz veriliyor)
Feminazilere kol gibi girer.
Erkeklerin kendini savunmasıdır ama hiç gerek yok biz feministler sizi de savunuyoruz.
bu dunyanin en cok ihtiyaci olan fikir akimidir. cidden sikmadi mi artik hepimizi? evlen, dugun yap; bosan, nafaka ode; zengin ol, etrafindaki vampirlerin sayisi ve vucut kalitesi disinda yasam kalitende degisen bisey olmasin; duygularin olmasina ragmen erkeksin erkek ol diyen kezban tipler yuzunden cift kisilikli ruh hastalarina donusmemiz sikmadi mi? bu ne amk yerinde, biz insan degil miyiz? dunyadaki butun erkekler kadinlar icin calisiyo.
Feminizmin erkeklerdeki halinden ziyade es anlamlisi gibidir. Birbirine karsit iki olusum degildir feminizm ve maskulizm. Biri kadinin, biri erkegin haklarini savunur ve ikisi de esitlik ister.

Erkeklerin aglayabilmesi gibi, erkeklerin usuyebilmesi, yemek yapabilmesi, "adam"lik kistasi altinda sekillenmek zorunda olmamalari vb. Seyler.

Yani feminizm de maskulizm de insan hareketlerinin tum insanlara ozgu olabilecegini ve kimsenin adam gibi adam olmadigi veya kadinligini bilmedigi icin dislanmamasi gerektigini soyler. Cunku adamlik, kadinligini bilmek gibi kavramlar aptal ve cahil insanlarin yarattigi ezikliklerdir.

Tek degeri kadin ya da erkek olabilmek olan andavallarin insanlari siniflandirma cabasidir. Insanlarin bolunmesinden, sevgisizlikten, huzursuzluktan, mutsuzluktan beslenen; bundan zevk alan yaratiklarin isidir. Beyinsizler.
Feminizmin erkek versiyonudur.
sırf olsun diye oluşmuş bir ideoloji çünkü zaten erkekler dünyanın hiçbir yerinde kolay kolay ezilen taraf değil.

ayrıca feministlik zaten ezilen erkeğin de hakkını korumaya yönelik oluşmuş bir düşünce sadece dünyada ezilen taraf kadınlar olduğu için şu an onların hakkını savunuyorlar.
Maskulizm de feminizm gibi kadın erkek eşitliğini savunur. Ama daha çok erkeklerin maruz kaldığı ayrımcılığı reddeden ideolojidir. Ortaya çıkmasının nedeni feminizmin eşitliği savunmasına rağmen kadınların sorunlarına daha çok dikkat çekmesi ile erkeklerin yaşadığı zorlukları dile getirmemeye başlamasıdır.

Feminizm ile maskulizm ile ayrı ayri uğraşmayın dostlar hümanizmi benimseyin. Hümanist olun insanı insan olduğu için sevin. Herkesin hakkını savunun kimse haksızlık yapmayın. Bu kadar basit.
feministliğin zıttı gibi düşünülür ama öyle değildir feminizm hem erkeğin hem kadının hakkını korur maskülizm ise direkt erkeği hedef alır. aslında radikal feminizmin tersi olarak düşünülebilir.
Rica edeceğim, her yerden pırtlayan feminist aygıtlar bu konuyu rahat bıraksınlar.
Çünkü korkarım ki bu söylemin tam tersi olur ise, fırsat eşitliği adı altında yola çıkan, daha sonra salt anaerkil toplum gayesi ile tutuşan ve hatta daha da acısı feminizmin hiçbir akımını yahut amacını bilmeden, altın günü kıvamında felsefik eleştiri kasmaya çalışan tiplerle dolup taşacak.

Ayrıca, bu dünyada şu an kadınlar eziliyor, erkeklere ne oluyor, onlar kenarda biraz dursun mantığındaki şahıslar bir zahmet daha bir uzaktan konuşsun. Hele ki erkeklere evrimini tamamlamamış şempanze yakıştırması yapan saygıdan bihaber, art niyetli şahıslar bu konuya canla başla dikkat etsin. Samimiyet önemli bir kavram. Kaybı sonucu inanç sistemleri bile kökten sarsılabiliyor.

Dediğim gibi, rahat bırakın. Yoksa yakında ciciklerimi açıp, Yunanistan konsolosluğu önünde eylem yapacağım!
onların güçsüzlüklerinin ceremesini ben çekmek zorunda değilim. erkek olduğum için utanmıyorum. kimseden de özür dilemiyorum. eşitlik benim de kadınlara benzemem onların istediği gibi yaşamam değildir onların kadın olduğu için daha aşağı konumda bulundurulmamasıdır. lakin bu da kapitalist düzenle çelişki yaratmaktadır. çünkü bir işi bir cins daha iyi yapıyorsa diğer cinse karşı bir isteksizlik oluşması normaldir ona da kendi elindeki yeteneklere göre bir iş bulma imkanı sağlanmaya çalışılmak istenebilir. ama hiç bir zaman memnun kalınmayacaktır. şimdi dünyadaki düzene bir bakın. daha iyi özelliklere sahip olanlar daha iyi konumlara gelmekte daha az engelle karşı karşıya geliyorlar. ama konu kadın erkek olunca iş cinsiyete giriyor çünkü kadınlar bariz bir şekilde eksi konumdalar. onlar da sistemde yer etmek için didiniyorlar ve ayrımcılık meselesine sığınıyorlar. ama bakıldığı zaman mesela ben yalnız bir erkek olarak bazı otellere, kulüplere giremiyorum. başka erkekler yüzünden mekanlar bana ön yargıyla yaklaşıyor ve bana sapık muamelesi yapıyor. ya da devlet, karım beni aldatırsa çocuğu kadına veriyor. yani sadece kadınlar kadın olmaktan dolayı ön yargıyla karşılaşıp da dışlanmıyorlar. ben de erkekliğimden dolayı dışlanıyorum. belki bir kadın çoğu erkekten felsefi açıdan öndedir ama tarihte az rastlanılmasından dolayı ona önyargıyla bakılıyor ama bana da bakılıyor. yani iki grup da kendi grubundakilerin ortalamasıyla ön yargıya maruz kalabiliyor. burada tartışılması gereken eşitsizlik, kadın erkek eşitsizliği mi olmalı yoksa insanlara birey olarak topluluk tarafından uygulanmak zorunda kalınan eşitsizlik mi olmalı. bütün insanlara eşit davranılmasını istiyorsan onları kadın erkek diye ayırmaz herkesin doğuştan sahip oldukları eksiler kadar artı sağlamak zorunda olduğunla yüzleşirsin. tutarlılık budur.
Kadin ustunlugunun egemen oldugu ortamda ortaya cikmasi muhtemel gorus.
kadınları etkileyen başlıca faktördür.
saygı değer erkekler. günümüzde son derece sahip çıkmamız gereken bir hadisedir bu. bu amına koyduğumun kadın milletinin götü kalktı fazla kalktı. kadın erkek eşit deyip, her türlü hamallığı erkekten beklemek ve buna benzer bir çok şeyi erkekten beklemek afedersiniz şerefsizliktir.

o yüzden bu feminist yavşaklara hiç musamaa göstermeyin. sokarım öyle eşitliğe ulan. biz tehdit etsek tazminat cezası alıyoruz, kadın tehdit edince hayatın olağan akışına aykırı. sikerim öyle eşitliği, siktirin gidin amk saçı uzun aklı kısaları.
bir kadın olarak feminizmden çok savunduğum kurumdur neden mi? bir erkeği adam eden yine kadındır yani annesi. bugüne kadar pek çok hemcinsimden şiddet,haksızlık ve kabalık gördüm. üstelik meme gösterisi yapıp milyarlar kaldırmak hakkımızın olmadığı kanaatindeyim en nihayetinde ev geçindiren biz kadınlar değiliz erkeklerdir!
Her kadın birgün feminizmin cinsel ayrımcılığını görerek maskülist olacaktır. Feministler kadını kutsal görür, erkeği aşağılarken maskülizm buna hayır! der.
hadi lan sen misin maskülist?

eşcinsel erkekler eşcinsel kadınlardan kat be kat fazla şiddete, ayrımcılığa uğrarken homofobiklik kasan da sen kendine maskülist diyen de sen, sen mi erkek haklarını savunacaksın, bak şuradan git.
Hadi ordan!
Maskülizmin lgbt yi ve eşcinselliği desteklediğini iddia edenler yine feministlerdir.
Çünkü feminizmin temel amaçlarından birisi sınırsız cinsellik ve lgbtyi desteklemektir.

Maskülizm; feminaziye ve lgbtye karşıdır.
ikisini yan yana getirmeye kasıtlı olarak çalışıyorlar
Bu düşünce akımının fikir babalarınde lgbt empatisi yoktur.
Bu günümüzün feministlerinin asılsız iddiası.
sen bir ara dincilik de taslıyordun.

islam'da kadının çalışılması istenmez, maskülizm nafakaya karşı çıkar, bunun için de kadının çalışılması lazım. bir dediğin diğer dediğini tutmaz.
maskülen erkeğe erkekler bile yavşıyor.

maskülen erkeklerin toplumda daha ayrı bir karizması var.