bugün

laz olunca böyle. maskeyle kapatılamıyor ki o burun !..
sonra da öğretmenlere laf sayın. kaç aydır maske takmayı öğretemediniz aq.
"artizzz" de geç.

not: görüntü önemli...
Eğitime, öğretime ısrarla başkaldıran toplumlarda görülen, defolu davranış.

Maske takma kuralları, bilal' e anlatır gibi, her kanalda, öyle detaylı, tek tek, anlatıldı ki, eminim covid 19 bile ikna olmuş ve kurallarıyla maske takmaya başlamıştır.
Sanırsın, jet imal et dedik, anlayamıyor, işin içinden çıkamıyor bazı yurdum insanı.
Çocuum o burun ve ağız kapanacak yavrum! Hı hıı, ikisi birden!
Arabanın emniyet kemer uyarısını susturmak için kemeri arkasından takan insanların yapacağı eylemdir.
görsel
insanlık namına yapmaları gereken tek şey var ve onu da doğru yapamıyorlar. Bunlar egitilmezlerdir.
görsel
Tam pantolonu fermuarı açık giymek gibidir demeye gelmiştim yukarıda benzer bir görsel paylaşılmış bile(#43307911)...
boşuna kendini yoran insandır.
sırf ceza yazılabilir veya markete giremezler diye takanların tarzı budur.
polis görünce emniyet kemeri takan veyahut emniyet kemeri aparatı alıp sesi engelleyen kişilerden de bu beklenir.
gerizekalılık değil de bazen aşırı bunaltıyor o nedenle hava almak için çıkartabiliyor insan. yanlış biliyorum ama gerçekten çok bunaltıyor yahu.
Beyinsiz bir aptal hareketidir..
Bir de bunlar hava alamıyorum diye yakınıp dururlar eyy gerizekalılar maskeyi buruna çekince hava alabiliyorsunuz ölmüyorsunuz merak etmeyin.
zorla güzellik olmaz. insanlara maske maske diye dayatma yaparsanız insanlar da sırf maske takmış olmak için maske takar. ayrıca şu sıcak havalarda maske takmanın nem yapıp insana zarar vereceğini iddia eden uzmanlar da var. maymun ettiniz milleti amk, insan ne yapacağını şaşırdı.

imza: dışarıdayken maskeyi burnu dışarıda bırakacak şekilde takan, kapalı alana girince burnunu da kapatan bir yazar.
Yapılan ufak anarşiklikler .s
Takmasanız daha iyidir diyor ve buralardan uzaklaşıyorum.
o ipne bu işte ;

görsel