bugün

küçücük ufacıkken büyükçe bir masanın altına koltuk minderlerini atıp orada yemek yiyen, orada oturan hatta orada uyuyan " meğersem burası benim evimmiş" diyen çocuktur.

bütün oyuncaklarını masanın altına yani yuvasına getirir, bir adet feneri ile aydınlattığı yuvasında müthiş bir haz yaşar. bilgisayar, playstation gibi eğlence araçlarının olmadığı zamanlarda, bu aletlerin verdiği hazdan çok daha fazlasını yaşardı o masadan bozma yuvasında. 2000'li yıllardan önce doğan her çocuğun en az bir kere yapyığı eylemdir bu. daha sonra annenin " çık oradan yavrum az hava al" diyerek yaptığı sabotajla bu yuva bozulurdu. ta ki tekrar yapılana kadar.

(bkz: ah çocukluğum)
yuva değil evdir o. kampçılık oynuyodur ayrıca.
akrep burcundan olma potansiyeli yüksektir.
yastıklardan yardım alması muhtemeldir. *
ilk olarak böyle başlayıp Hayatı boyunca o evi yapmaya çalışacaktır . . . insan doğası hep şaşırtır .
varsa evin kedisini yoksa sokaktan bir kediyi çevirip oraya sokacaktır.
ev belediyesi ekibinin tek üyesi olan anne tarafından akşam saatlerinde yıkılacak olandır.
(bkz: burası benim evimmiş meğersem)
bazen de muayenehane yapan çocuktur.

hastaları muayene eder. sapıktır biraz.
ileride özgürlüğüne olan düşkünlüğü dikkat çekecek çocuktur. orada kendine ait bir dünya kurmuş ve kendinden başka izinsiz kimsenin gelmesine izin vermeyecektir. saygılı olmak küçük dünyasının düzenini bozmamak ruhsal gelişimi açısından yararına olacaktır onun ve tüm aile bireylerinin. yoksa ortaya geçimsiz, güvensiz ve de saldırgan bir çocuk çıkabilir.
görsel
Yabancı filmlerdeki çocuklar gibi ağaç ev yapamayan çocuktur. Yine de idealist ruhunu kaybetmeyip, az malzemeyle çok şey yapabilen çocuktur. Ayrıca o çocuk benim, sensin, o... O çocuk biziz!
masayı mesken tutmuş çocuktur. bir de orada trencilik oynarken dişlerini de masanın ayağına vuranları vardır. * * *
kuytu yerleri seven çocuktur.
gelecekte inşaat mühendisi olma potansiyeline sahip çocuktur kendileri efenim.
henüz içgüdüleri paslanmamış olan taptaze tutabilmesini dilediğim çocuktur.
annesinin tüm ısrarlarına rağmen yuvasını terk etmeyen, yemeğini orada yiyen, uykusunu orada uyuyan güzel çocuktur.
en birinci benim diye bağıran çocuktur.
(bkz: fakirhane)
Tanım: doğal bir olaydır. Hatta önüne oyuncak arabalarını koyup satışa başlamışlığı da olabilir.

komşunun kızını o yuvaya sokmuş kardeşim vardır. 6 yaşında ama hadi bakalım.
çocukluğunda kendine ait odası olmamış çocuktur. bu özlemini masanın altında yuva yaparak gidermeye çalışan akıllı bir çocuktur ayrıca.
çişiyle kendi alanını belirleyen köpeğe benzer.
Hayal dünyasının genişliğine işarettir. Güzeldir, bozmayın sakın!
insana çocukluğunu özletir. komşu kızıyla ne güzel doktorculuk, evcilik oynardık o masanın altındaki yuvada. minderlerden de yatak yapardık. masanın örtüsüyle de evimizin içi görünmesin diye perde yapardık. * * *
Dünyanın en kuvvetli grafik işlemcisine sahip çocuktur: Hayal gücü.