bugün

marx adlı amcanın zamanında yaptığı öngörülerin hemen hepsinin fıs çıkmasıdır. mesela birini ben diyeyim, "toplumun ekseriyeti işçilerden oluşacakmış"ta falanmış filanmış, fıs.
(bkz: richard marx)
marx ın öngörülerinin birçoğu gerçekleşmedi doğru ama karl marx modern anlamda sosyal bilimlerin bu seviyeye gelmesinde büyük pay sahibidir. kendisini sevmesemde saygı duyarım.
zaten şu an toplumun ekseriyetinin işçilerden oluştuğunun farkına varmayan, karl marx hakkında bir şey okumamış insanın boş beyanıdır.
marx'ın öngörülerinin "fos" çıkmadığının kanıtı söz öbeği.
işçi deyince aklına tulumlu ağır bakım işçisinden başka bir şey gelmeyen
cahil cühela tespiti.
anladın da fıs çıktığını tespit etmen kaldı, mal.
karl marx' ın sakalı kadar kitap okumamış insan sıçmığı. tabi karl marx' tan akıllısın zaten, çok da okudun amına koyarsın marx' ın, he. marx' a atıp tutmadan önce onun savaştığı, bizimle savaşan kapitalistlere salla.
buradaki işçiden kasıt üretim araçlarına sahip olmayan çalışıp emeği karşılığında para kazananlardır ki gayet doğru çıkmış bir tespittir.
marx ın kemiklerinin sızlamasına falan neden olmuştur. ulan o değil de marx ı eleştirmek de birkaç ameleye kaldı ya ilim irfan hakikaten ayağa düşmüş üstadım. lafa bak, öngörüleri fıs çıkmık. ne kadar da akademik bir üslup.
nasıl ki sanayi inkılabı feodaliteyi yıktıysa, komünizmde aynen kapitalızmi yıkacak demiştir karl marx. gerçekçi olalım bu önermesi fıs çıkmıştır.