bugün

Bügün itibariyle yaşanmış olan olaydır. Kurallara aykırı olmasından dolayı şaşkınlık verici ve de sevindiricidir.
kurallara aykırı değildir. zira aynını bugün çukurova üniversitesinde yaşadım.

o yasak tarih oldu anlaşılan beyler.
yetişin dostlar, yetişiiinn!!... şeriat geliyor, ülke elden gidiyor, atatürkün kurduğu bu cumhuriyette örümcek kafalılar ele geçirdi ülkeyi, yetişiiinn!!.. amanın bana bişeyler oluyor... oyyy...

duyan özgürlük düşmanlarının bu tür bir tepki vermesine şaşırılmayacak olay...
her üniversitede olması gerekendir. lakin akp bunu biz yaptık deyip oyları alacaktır.**

taze ot: yazıyı yazmamla eksiyi almam bir oldu. nasıl bir şeydir bu.
edüt: yahu ne eksilemişsiniz kardeşim, ulan akpli olsam içim yanmayacak, durum bu lan, tespit yapana eksi veren zihniyete.
olması gerekendir. hiçbir kurum insanların özgürlüklerini ellerinden alamaz. bu özgürlükler diğer insanları rahatsız etmeyecek ve ahlaka aykırı olmayacak şekilde olursa tabi.

senin için yanlış olan, başkaları için doğru olabilir. saygı duyacaksın. saygı duyarak yaşamayı öğreneceksin.

edit: saygı dedim ya hu. bir şey mi dedim? hani şu insanda var olması gereken yüce davranış; saygı. hatırladın mı?

edit2: türban siyasallaştı, bilmem ne oldu zırvaları baydı. evet siyasallaştı ama bu özgürlüklerin kısıtlanacağı anlamına gelmiyor. ben mi siyasallaştırdım? benim suçum ne? bazı insanların türbanı hazmedememesinden, bazılarının ekmek parası olduğundan dolayı siyasallaştı. bugün chp genel başkanlarından bir tanesi çıkıp çarşaflıları kendi partisinin bünyesine katıp gösteriş yapıyorsa, bir taneside çıkıp türbanı siyasallaşmaktan kurtaracağız diyorsa ben bir "hop" derim. olaylara objektif bakmak gerekiyor. koyun gibiyiz denildiği zamanda kızıyorlar. koyun gibiyiz işte. "chp ne derse o dur", "akp ne derse o dur" yaklaşımından kurtulmamız gerekiyor. parti taraftarlığı uğruna bazı şeyler görmezden geliniyor. ve akabinde inandırıcılık, saygı ve samimiyet denen şeyler ortadan kalkıyor. haberiniz ola.
yasağın yalan olmasından ziyade atanan yandaş rektörler ile alakalıdır.
şeriat gelecek, atatürk'ün bize bıraktığı laiklik mirası ayaklar altına alınıyor. modern bir ülke, muasır medeniyetler seviyesine gelme hayalleri suya düşüyor. iranlaşıyoruz beyler.

orta çağda kalmış gerici dinci yobazlar ülkeyi ele geçiriyor. örümcel beyinliler, badem bıyıklılar etrafı sarıyor. izmir'i kürtler istila etmiş durumda. nerede benim modern ülkem?

türkan saylan'ın ruhu şad olsun. kalksa da kurtarsa bizi bu gerici zihniyetten.

ha bir de bu akşam türkan saylan'ın dizisi vardı değil mi? izleyeyim de ülkenin "karanlık bir yola girdiğini*" bir anlık unutayım. modernliğim, laikliğim pekişsin.

öptüm, kib, bye.
bir kesimi kahrından öldürecek olaydır.

Şuraya entryi yazdım iki dk da eksiyi artıyı kendimce kaptım.
Sonra banane dedim sildim yazıyı.

Ama içim rahat etmiyor. Tekrar yazacağım umrumda değil eksilenmek.

iyiki üniversiten mezun oluyorum.
Yoksa ilkgördüğüm gün dersi terkeder hüngür hüngür ağlardım.

Gene de dişlerim kamaşıyor gözlerim doluyor şuanda.
Ne hallere geldik daha ne günler göreceğiz.
şöyle düşünelim; çılgın dekoltelerle derslere giren bir kız bir şekilde örtünmeye karar verir ve derse kapanmış halde girmek ister. ama girişte giremezsin denir kıza kıçını başını açabilirsin ama oralarını örtemezsin. bu misali düşündüğümüzde ortaya çıkan tablo, insanın vicdanını biraz olsun sızlatmıyorsa o kişinin insanlığından şüphe ederim. şimdi de kapalı kızların üniversitede derslere girmesine seviniyoruz.*
mesela ben sıraya sıçabiliyor muyum?diye sorarlar adama.mesele türban değil,bu olay için yasal olmayan bir şeyi yapmaktır.mesela ben kız arkadaşımı sınıfta hamile bırakabiliyor muyum?diye de sorarlar.kıyas yapamayan insanların suçu bizim aslında kızmamak lazım.onların bu hale düşmesine biz sebep olduk.hakkını helal et arkadaşım.
yakında cüppe ve sarıkların hatta şalvar ve puşinin de görülebileceği yasalardan bi haber olan ya da görmezden gelen yönetimin eseridir.

edit: eksilere bakılırsa sonbahar kış kreasyonumuz vatana millete hayırlı uğurlu olsun
sarık, cüppe, şalvar ve puşiye meraklı ne çok gencimiz varmış

"peçe" çok yakında... tüm mağazalarda bulabilirsiniz.
istanbul ticaret üniversitesi'nde de olan olaydır. pek sorun değildir. onlar kendileri takılsın öyle efendim.
"bildiğim kadarıyla" kafanın dışına değil içine bakarımdiyen boğaziçi üniversitesinde de olan durum. * hımm, şimdi elime ulaşan bilgilere göre boğaziçinde ne öğrencilerin ne de öğretmenlerin başına bi bela gelmemiş hala..
O GiTTiKLERi ÜNiVERSiTEYE BOK ATIP ORDAKi OKUYAN KIZ ÖĞRENCiLERi ONLARIN TABiRiYLE OROSPU iLAN EDENLER ŞiMDi KENDi KIZLARINI O OKULA GÖNDERiYORLAR. ONLAR MUTLULAR TABiKi AMA YAKINDA BOL BOL TÜRBANLI KIZLARMIZIN ÜNiVERSiTE ERKEKLERiYLE OLAN MACERALARINA TANIK OLACAĞIZ BUNLARDA BiZi SEViNDiRiYOR.
yarın bazı erkekler de sarık ve cübbeyle girdiğinde daha bir özgür ülkede yaşayacağımızın habercisidir.
insaallah "girsin de tek ogrenci girsin" diiyecek duruma gelmeyiz hocalar da girmeye kalkınca..
taaa 1996 da gazi üniversitesinde de görülmüştür. ne vardır anlaşılamamıştır.

kedi vajaynasını görmüş yaram var demiştire çevrimenin alemi olmayan konudur .
türbanla derslere fakülteye girmek türbanlı insanlar hakkıdır. 'lakin', artık anlaşılması gerek. marmara üniversite ya da istanbul üniversite fark etmez. bu türbanlı kardeşlerimizin kaçı inançlarından ötürü -ki hepsi düşünebilme yaşlarındalar- türban takıyorlar. bu arkadaşların kaçı akp'in türban sembolü olarak kullanılıyor kaç tanesi ailesinin baskısıyla yapıyor. hadi diyelim bundan bize! ama o insanlar türban takıp 'kahpe izmirli' diye bok attıkları dilediği gibi giyinen hatunların yanında durunca neden tüm erkekler türbanlıya bakıp onu kesiyor! çünkü bu aile baskısı, çünkü bu dinin siyasete alet edilmesinden ötürü o arkadaşlarımız başlarında türban varken azıtıp yapmadıkları kalmıyor. buna karşıyız işte. türbanın üniversitelere girmesine , türbanlı insanların okuma haklarının ellerinden alınmasına karşı değiliz.

her inanç sahibi inancı ve gerekleri ne olursa olsun - kafa çarşaf da değil, o kadar değil - üniversitelere girmelidirler...
başı açık bir kızın derse giresi kadar olağan bir durumdur. bazı kızlarımız yıllarca bir şekilde horlandılar dışlandılar. hoşgörüden başka çıkar yol yok. müreffeh bir toplum olmanın tek hakikati vardır o da her düşünceye saygı. rahatsız olanlar varsa eczaneden hazımsızlık ilacı alabilirler.

edit: bazılarının orda eczane yok heralde özelden bana ulaşın hayrına alırım.
bugün değil ayın 20sinden itibaren görülen hadisedir.
tanım: bu bir özgürlüktür ve en doğal özgürlüktür. türban dediğiniz şey kimselerin götüne girmediği için rahatlıkla yaşanacak bir özgürlüktür. sistemin dayatması ile oluşan gerizekalı bir paranoyak hareket ile engellenmesi de saçmadır...

gelgeleliimm..

bazı gerizekalı malların şunu dediğini gördüm. "sınıfta sevişmek istiyorum, sikişmek istiyorum, sigara içmek istiyorum, otuzbir çekmek istiyorum *!"

sana sadece şunu diyeyim gerizekalı ergen/liseli;

ulan gerizekalı herif, özgürlükten ne anlıyorsun sen? özgürlük dediğin şey sokak ortasında sikişmek mi gerizekalı?! git sikiş bakalım nasıl yapıyorlar, onlarda da linç etme özgürlüğü mü var yani? tam bir gerizekalı ya...

şunu öğren liseli/ergen yazar; senin özgürlüğün başkalarının özgürlüğünü kısıtladığı an özgürlüğün biter. geç arkaya sikiş bakalım olmayan sevgilinle nasıl oluyor? ders öğrenmeye gidiliyor oraya, sikişmeye değil!

azıcık, şu kadarcık bir bilginiz yok ki!!!

türbanı ile derse giden dersin gidişatını nasıl olumsuz etkiliyor gerizekalı?

edit: tanımı görmeyen moderasyon için hiçbirşey düzeltilmedi!
özgürlüktür.
insani bir haktır. isteyen istediği şekilde girebilir. her ne kadar ben de sevmesem bile din ile ilgili şeyleri, olması gereken budur.
yargıtay başsavcısı ne iş yapar. anayasa mahkemesi hemen bir şeyler yapmalı, gerekirse (bkz: marmara üniversitesi) ni kapatmalıdır. referandum ertesi özgürlüklerimiz elimizden alınmaya başladı. (bkz: tehlikenin farkındamısınız)
helal olsun hadesi.