bugün

marmara üniversitesi nde derse türbanla girilmesi

olması gerekendir. hiçbir kurum insanların özgürlüklerini ellerinden alamaz. bu özgürlükler diğer insanları rahatsız etmeyecek ve ahlaka aykırı olmayacak şekilde olursa tabi.

senin için yanlış olan, başkaları için doğru olabilir. saygı duyacaksın. saygı duyarak yaşamayı öğreneceksin.

edit: saygı dedim ya hu. bir şey mi dedim? hani şu insanda var olması gereken yüce davranış; saygı. hatırladın mı?

edit2: türban siyasallaştı, bilmem ne oldu zırvaları baydı. evet siyasallaştı ama bu özgürlüklerin kısıtlanacağı anlamına gelmiyor. ben mi siyasallaştırdım? benim suçum ne? bazı insanların türbanı hazmedememesinden, bazılarının ekmek parası olduğundan dolayı siyasallaştı. bugün chp genel başkanlarından bir tanesi çıkıp çarşaflıları kendi partisinin bünyesine katıp gösteriş yapıyorsa, bir taneside çıkıp türbanı siyasallaşmaktan kurtaracağız diyorsa ben bir "hop" derim. olaylara objektif bakmak gerekiyor. koyun gibiyiz denildiği zamanda kızıyorlar. koyun gibiyiz işte. "chp ne derse o dur", "akp ne derse o dur" yaklaşımından kurtulmamız gerekiyor. parti taraftarlığı uğruna bazı şeyler görmezden geliniyor. ve akabinde inandırıcılık, saygı ve samimiyet denen şeyler ortadan kalkıyor. haberiniz ola.