hastane görünümlü sevimsiz bir binadir kendisi, öğrenci asansörü mütemadiyen bozuktur, ogrenci isleri insani kendinden gecirir, ayrica bina icinde sigara icilmesi yasaklandigindan insani lise havasina sokar, tuvalette sigara icirtir. guzel kedileri vardir.
sigara yasağına uyulmamakta olunup ceza pankartnın altında fosur fosur fosurdattığım çok olmuştur. sınav zamanları haricinde hayli boş görünen bir sınav bir diğeri de yağmur yağdığı zamanlarda içi dolan devasal bina. laxx ın dediği gibi gerçekten de hadtane görünümü vardır.alt katta bulunan lablardan da gelen kokular bu yargıyı güçlendirir. edebiyat bölümünün altında yer alan deney hayvanları odası ile buram buram kokmaktadır. koskoca binada bu deney hayvanlarının önünde sadece ankesör bulunmaktadır. minicik bir konferans salonunda her şeyi yapmaya can atar nedense hocalar salon her daim küçük gelir bu arada salondaki bazı koltuklar da kırıktır. salon dolu iken gelip de oturursan ve de sonuna dek kalmak zorunda isen hiç kıpırdamaman gerekmektedir. anfileri hoş, sınıfları berbattır.bu nedenle edebiyat bölümü anfileri kapması açısından şanslıdır. önündeki bankları hangi akla hizmet bahçeye koymuştur acaba? kedileri ile de ünlüdür bu bina. anfilerde koridorlarda dolaşan kediler artık yürüyemeyecek derecede şişkodur.
güzel midir tartışılır ama anıları ile gönle taht kurmuştur.
geniş, oldukça uzun, loş ve nedense her daim tenha koridorları zamanında muhabbet etmek için en uygun mekandı. şimdilerde nasıldır bilmiyorum. bu kadar büyük değildi. yıllar içinde laz müteahit mantığıyla katlar çıkıldı bol bol. ilk gördüğümüzde şimdiki binanın yaklaşık beşte biri büüklüğünde ve oldukça şirin bir bina iken, günümüzdeki sonuç klasik devlet dairesi ortamı şeklindedir.
hastane görünümlü olmasına rağmen içi huzurlu bir yerdir, hiç ses soluk çıkmaz. iyi kötü 4 yılım geçti, bundan mutluyumki bina içindeki 5. yılımı resmileştirdim.
sınıflarında kopya yazacak yerin bolluğu ile tanınmaktadır. ayrıca tavana asılı projeksiyon aletlerinin neden orada durduğu kimse tarafından bilinmemektedir. *
öss sınavı için gideceğim yer kazanamasamda bi üniversite görmemi sağlayacak.
''tüm okullar özelleşsin ulan'' diye insanı isyan ettiren üniversite ve bölümü..öğrencilerden dünya kadar harç aldıkları halde bir okul o kadar bakımsız ve özensiz tutulur mu ? Olayın akademik ve bilimsel yönüne girmek bile istemiyorum..
yaklaşık 3 yıldır, sanat tarihi bölümünde okumakta olduğum güzel sayılabilecek fakülte.
kantini hariç her şeyi iyi denilebilir.
saat 17.30 da yapılacak erasmus dil sınavı ile ilgili bilgi ne danışmada ne öğrenci işlerine ne dekan sekreterinde ne de dekan yardımcısında bulunmakta idi saat 15.38 e kadar.
dekan yardımcısının 4.kattaki kendisine ait ikinci odasını araken bi manyak kadınla karşılaştım ki, sorulmasın gitsin.zannediyorsam hocaydı ve ben tüm seviyemi ayaklar altına alarak: "peki, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.lütfen işinize gidin."dedim.
aslında diyalog şöyle gelişti:

-dekan yardımcısı hocanın bu katta da odası varmış ama, bir bilginiz var mı?(sorduğum yer, enstitü adı verilmiş 1 metrekarelik oda)
ordaki kız:
- bilmiyorum, dedi.
ve dombili hoca:
- dekan yardımcısı odası aşağıda.burası enstitü.burda dekanlık olur mu? dedi.
-teşekkürler, diyerek ayrılırken, bakmadığım koridoru fark ettim ve oraya yöneldim.
bu kez manyak dombili hoca arkamdan şöyle seslendi:
-inanmıyor musunuz yani?dekan yardımcısı odası aşağıda.
bilmiyorsun heralde.(burda egosunu tatmin edebileceği öğrencilere benzetmiş olmalı ki beni "sen" diye hitap ediyor.)dekan yardımcısı odası dekanlıkta olur, dekanlıkta aşağıda...hfbgsdgkldsşh...-şeklinde devam ederken:
-dekan yardımcsının bir başka odası varmış burada diyecektim, kime anlatıyorsun dedim.
tamam hanımefendi.işinize gidin.dedim.
-iyi, ara o zaman dedi.
manyak la bu, diye düşünerek ayrıldım.

sonuç olarak, kanım şudur ki: cidden hocalar böyleyse, yazık o öğrencilere.öpüp başıma koyarım ben hocalarımı.dekan yardımcısının odası da yöneldiğim koridordaydı.odadan çıkınca kadını aradım biraz ama bulamadım.bulsaydım; siz bilmiyorsunuz galiba yıllardır ama, burada da dekan yardımcınızın odası var.diyecektim.
nasip, kısmet.