bugün

trt'nin 12 eylül'e giden süreci anlattığı şahların labirenti isimli belgeselde arsızca ve hayasızca dile getirilen iddia. üstelik kim tarafından biliyor musunuz, katliamın bir numaralı sanığı mhp'li faşist militan ökkeş şendiller tarafından, dönemin ülkü ocakları başkanı muhsin yazıcıoğlu'nun da desteğiyle birlikte üstelik.
öldürüp öldürüp 30 sene sonra tvde suçu başkalarına yıkmak da böyle bir şey oluyor demek ki.
(bkz: şerefsizim biliyordum)
daha elindeki alevi insanlarımızın kan izleri kurumadan salyalarını saçarak sorumluluktan kurtulma çabası olarak yorumlanabilir. ama unutulmamalıdır ki...
faşizm döktüğü kan ile boğulacaktır.
(bkz: bu ülkede yaşamak adama kafayı yedirtir)
(bkz: ölüye mezarında da mı rahat yok)
insanın, yaşadığı ülkenin devletinden, devlet televizyonundan, yönetilme zihniyetinden ve belli bir kesiminden nefret etmesi için yeterli sebep teşkil eden, iğrenç bir iftiradır. sonra kimse çıkıp da "sen neden bu insanlardan nefret ediyorsun, sen şöylesin de sen böylesin de." demesindir.
doğru olan hede. bunu yapan bunu da dedi: "türk kanı pis kandır"
sözlükteki tosuncukların zoruna gittiği için eksi manyağı yapılmış başlıktır. yahu bildiğiniz bir şey varsa yazsanıza, anlatsanıza işin doğrusunu, "ökkeş abinin suçu yok, başbuğ emir vermedi, paul henze katliamdan önce orada değildi, cıa ile ortak operasyon yapmadı ağabeylerimiz" desenize. beş yaşında çocuk gibi eksi butonuna tıklayınca ne oluyor, orgazm mı oluyorsunuz anlamadım ki.
"türk kanı pis kandır" diyen dink aziz ilan edildikten sonra ortaya çıkmış olan gerçek.
bir iddiadır efendim bu.

hrant dink'in "türk kanı pistir" dediğini iddia edenler bir zahmet biraz okusalar keşke...

yazdığı yazıda "pis" kelimesi bile geçmiyordu. yazık, hakikaten yazık...

(bkz: #3531213)
hrant dink sadece bu elim katliamı düzenleyerek sütçü imam'ın torunlarını birbirine düşürmekle kalmamış, yasin hayal ve ogün samastı azmettirerek, diasporanın kendine verdiği bu hain görevi yerine getirmiştir.

(bkz: buna inanan buna da inandı)

http://yenisafak.com.tr/y...?i=4458&y=KursatBumin
ha bu yüzden, ruh halimin guvercin tedirginligi diye yazılar yazıyordu bu faşist! ellerine yüzlerce insanın kanı bulaştığından!

işte bu yüzden beyaz bereli bir vatansever vurdu onu sırtından!
bir iddia değil bir gerçektir. dink bazı ermeniler gibi moğolistan'a geri gitmemizi savunan bir kafa yapısına sahip olmasa da ölerek ermenilerin ekmeğine yağ sürmüştür. yani indirect bir şekilde diaspora'ya yardım etmiştir. hümanist geçinen yamuklar da bi ermenistan a gidip kardeşlikten bahsetsinler bundan sonra.
hrant dink'in demediği şeyi ispatlayan iddiadır.

bu kötülerin kanında kesin bir pislik var. ve dink'in ermenilerin bu pislikten kaçmalarını istemesi, "tedaviyi türklerde değil, kendi kanınızdaki kötücül türk kimliğinden kendinizi kurtarmakta arayın" demesi oldukça yerinde olmuş.

çünkü nerede insanlıkla bağdaşmayan hastalıklı fikirler görsem, ve nerede üzerinde milliyetçi ve dinci motifler bulunan gümüşî varaklarla süslenmiş olsa, altından kocaman bir kanalizasyon çıkıyor. sadece kokuyorsunuz. derin bir küf kokusu.
Maraş Katliamı'nın kontrgerilla destekli ülkücü faşistler tarafından işlendiği; amacının da hızla yükselen devrimci mücadeleyi engellemek olduğu gün gibi ortadayken, insanların suratınan baka baka söylenen yalandır. Nasıl olsan halkın bilinci iğdiş edilmiştir, nasıl olsa hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. HAyır, değildir! Maraş'ta ve Çorum'da, Malatya'da, Erzincan'da yaşayan Aleviler katliamın kimler tarafından adım adım örgütlendiğini ve gerçekleştirildiğini çok iyi bilirler, hatırlamaktadırlar.

işin trajikomik yanı bunu yani Maraş'ın gerçek faillerini, katliamı gerçekleştiren ya da buna bir biçimde ortak olanlar da bilirler. Ama her nasılsa, şimdi kalkıp bunu Hrant ve arkadaşlarının üzerine atabilmektedirler. Faşizmin ve iktidarın karakteristiği olarak beliren bu durum dikkate değerdir. Yaptığını inkar ve bir adım ötesinde suçu mağdura yıkma!

Anlaşılmaz bir yanı yok esasında bunun. Hem bireysel hem de toplumsal psikolojinin gereği ortaya çıkan bir sonuç... Sadece politika gereği oluşturulan bir söylem değil zannımca, zamanla gerçekten inanılan birşeye dönüşüyor. Öldürüyorsun ve öldürmende bir beis görmüyorsun. Ancak bunu sahiplenmiyor, sahiplenemiyor ve bir başka mağdurum üzerine yıkıyorsun.
Basit sorularla aşılacak bir durum gibi gözükse de, ne yazık ki değil! Burada vicdan denen mef'umun devreye girdiği kanaatindeyim. Basit sorular, vicdani sorgulamasını adaletli bir biçimde yapamayanlar tarafından yanıtlanamıyor.

Bakınız yukarıya...
Maraş'ta 111 Alevi'nin kimler katledildiğini bilmeyen var mı? Yok!
Katliamı sahiplenen var mı? Yok!
Hrant'ın ne dediğini bilen var mı? Yok!
Hrant'ın öldürülmesinin gayri insani olmadığını iddia edebilecek olan var mı? Yok!
Hrant'ın öldürülmesini savunan ve üstüne Maraş failliği iftirasıyla cehaletini kusan var mı? VAR!!!
Neden? ... ViCDAN ve ADALET YOK!
alevilerin katliamını ermenilere, üstelik hrant dink gibi, bütün varlığını katliamcılara siper etmiş bir insana trt'den fatura edebilen bir devletin çivisi çıkmıştır.

çok yazık, türk olarak bu coğrafyayı taşıyamıyoruz.
hrant dink sürecini meşrulaştırma çabası. bundan sonra olacak herşey mahkemeyi etkileyebilir. biraz ses çıkarsa, o.s adlı katil zanlısı 'maraş katliamının intikamını aldım der'. sonra yaşından dolayı tahrik altındaydı denir, 3-5 senede hapisten çıkacak.

çok korkuyorum, zira ne hayalimdeki ülke kanı kanla kapatmalıydı, ne de atatürk'ün devleti bu derece aciz olmalıydı.
http://haber.sol.org.tr/sabahsabah/8061.html