bugün

Belli bir özgünlüğü kalitesi var. ismi roman kültürüyle ilgiliydi sanırım. Koray avcı üretici değil, var olanı tüketici ve bayık. Bu eleman üretici.
ilk zamanlarda pek siklenmemiş şarkıcı fakat son zamanlarda ergenlerin diline düştü. Wp durumuna bile sözlerini yazanları gördüm.

Edit: beğeniyorum.
flash tv yaşlandırma tekniğiyle yaşlandırılmış gibi bir tipi olan şarkıcı.
Bu adamın dönersen ıslık çal şarkısını açın yanına bir çay ya da kahvenizi alın sigaranızı yakın ve ne kadar umut,hüzün,özlem biriktirdiyseniz hepsini bir bir düşleyin. Dinlerken ufak bir tebessüm olsun yüzünüzde. Şarkı tam bu eylemler ve duygular için.
Youtubeden çok insta/snap/wp storyleriyle dinlenen kişi .
manuş baba diye isim mi olur len mq.
önüne gelen şarkı yapıyor len mq.
tipe bak len amq çingenesi.
bu parçası güzelmiş ya aslında ama diğerleri bok gibi.
haksızlık mı ediyorum lan acaba ?
yar beline belineee sarılamaaaam.
"manuş baba albüm indir."

evet bir manuşsever oluşumun evrimi bu şekildedir.
haberin var mı şarkısını sık sık dinlememe sebep olmuş son zamanların popüler müzisyeni.
oturdum kim la bu diye dinledim ama sevmedim.
koray avcı misali abartılmış bir balon sanırım kendisi. genç kardeşlerimin sevmesine şaşırmadım.
trabzonlu türkü söyleyip ceza kesen polis manuş babadan daha iyi‬ aq.
Yine sikindirik bi isimle aniden olgun ergenlerimiz tarafından gündem edilen isim. "Offf manuş babaaa, dönersen islik cal ok?? Dinleee..." falan olmuş millet. Hani dinledim az once, ses tonu güzel ama manuş baba ölüyooreem okeey?? Değil. Biktim bu milletin hicbir sikten anlamayip her siki kendi siki gibi ovmesinden. Amma sik döndü.
Bir seyler olsun, bir seyler de olmasin artik.
Behzat c donemiyle Bomonti biradan tiksindim şimdi ki ergenler sayesinde bu isimden tiksiniyorum dinledimde beğenen müzik zevkini sorgulasin derim.
ön yargılı olmak istemiyorum hiç dinlemedim.
fakat gerçekten bu şekilde kişilerin bir anda parlamasından ve sanki
onları yıllarca dinleyen insanlar varmış da popüler olunca "nasıl bilmezsin yeaa" şeklinde sorulardan gına geldi. yok ceylan ertemmiş yok manuş babaymış. yıllarca kıro diye tanıttılar bize müslüm gürsesi şimdi tüm entellerin dilinde şarkıları.
ergen turnusolu.
dönersen ıslık çal, eteği belinde * parçaları dışındasını bilmiyorum. bildiklerim de dinlenebilir parçalar.

bir de 2 gün önce "gülcemal" diye bir parçasına denk geldim. gelmez olaydım. o neydi gıız, gözlerim doluyor..

çocuk da hoş çocuk lakin bilemedim ben onu.
(bkz: who the fuck is manuş baba kuzum)
ilk duyulduğunda türbe sanılmaya müsait isim.
görsel
Ismini ilk duyduğumda Manouchedan geldiğini sanıp dinlediğim ve eteği belinde şarkısına tutulduğum, kaliteli sese sahip müzisyen.
ergenlerin diline düşünce ne yazık ki böyle kaliteli sanatçıların değeri düşüyor. fakat gülcemal şarkısına yakılır.
Sesi kulağıma son derece kaba gelen ancak şarkı sözlerinin güzelliğini asla reddemicegim sanatci.
canlı perfomansı kötü olan kişi. bazı cover'ları hoş ancak bir o kadar da abartılan insan. bir beyaz gömleği var amk ameliyatla alınacak, evet.
her geçen gün tanışmakta geç kalınmış olan, neredeyse tüm şarkıları iddialı ve bir o kadar da içten olan şarkıcı.

tabii ki dönersen ıslık çal'ın yeri başkadır ama, ben sana vurgunum'un yeri de başka.

şarkı söylüyormuş gibi değil de rakı masasında dertleşiyormuşcasına.

vesselam.
Her yerde adını duyduğum, dinlemeyi inatla reddettigim sanatçı.

Popülerliğini yitirince dinliycem söz.
Eski komünistlerden şimdi parayı bulunca telefonları açmıyor.
Yılbaşına kadar ara vermeden konseri var.