bugün

an itibariyle canlı parada sorulmuş sorunun cevabıdır.
Bir sözlük hamfendisinin bana yolladığı şarkı. Şarkıyı sevemedim ama olsun. Şarkı şarkıdır.
Manuş baba yorumlamış.
Ağzina sağlık. Bitirdi beni gene. Arabanin kontagini açtığım an hoparlörlerden bangir bangir.
Manuş baba yazmış ama söylemiyor. Döktürüyor. Bazı melodiler vardır, ne zaman dinlersen dinle seni mutlu eder, seni alıp bi yerlere götürür, güzel çok güzel yerlere. işte bu da böyle bir melodi. Belki bu yorumu görürde bi konserine davey eder lan belli mi olur. Her şarkısına eşlik ederim. O kadar ezberimde yani. Adamımsın manuş.
harika bir ezgisi vardır şarkının...
Manuş baba şarkısı sözleri;

Geliyor bak kalem kaşlı Eteği belinde gül de takmış gül de takmış Al dudaklar, mor sümbüller Öyle de güzel ince de belli ince de belli Yar beline beline sarılamam Ah geceden duramam Ah öteden beriden bakış atma ah yerimde duramam Ah yıkadım kuruttum çarşafı, serdim ipek yorganı

Ah günahı sevabı boynuma, gel bu gece koynuma

Dedim ona Ey güzel, böyle mi geçer bu geceler bu geceler Neymiş anam bizim bu keder ne zamana kadar böyle gider böyle gider Yar beline beline sarılamam Ah geceden duramam Ah öteden beriden bakış atma ah yerimde duramam Ah yıkadım kuruttum çarşafı, serdim ipek yorganı Ah günahı sevabı boynuma, gel bu gece koynuma.
Manuş babadan inciler.
öteden beriden bakış atma ah
yerimde duramam
peh
manus baba sarkısı.
(bkz: manuş baba)
ilk kez bugün dinledim ve gerçekten güzel bi şarkı.
Şöyle sikik sokuk parçaları uluorta dinleyip bilinçaltımızı sikmeseniz diyorum artık ya. Ulan üç gündür günahını sevabını koynunu siktiğim susmadı beynimde arkadaş ne manuş babaymış adı batasıca.
Melodisi çok güzel olan şarkı. Evet.
böyle hafif elektrik verilmiş bir yüz ifadesi ile söylenmesi gerekir. bu yüzden 12 voltluk 4 adet duracell pil yalanabilir. aksi halde aynı mimikleri veremiyorsunuz..
yengeç burcu kızlarının en çok dinleyip etkilendiği şarkıdır.
bismillah

Ergenlerin dinlemelere doyamadığı şarkı. Bi insan niye böyle sapıkça bir şarkı yapma gereği duyar ki? Neyse bir sürü mal ergen bulur dinletirim diye düşünmüştür.
kadınlara için mecazen hamarat demektir, yani iş görürken etek ayağa dolanacağı için eteğin ucu bele sıkıştırılarak hızlı hareket edilmesi sağlanır.
Hiç beğenmediğim şarkıdır. Her yerde karşıma çıkmasından,dava açıldığı için de gündem olmasından bana mide bulantısı vermektedir.
dün 4 saat bi yolculuk yaptım hic cıkmadıysa 10 defadan fazla cıktı radyoda
bayıyo bi yerden sonra ama.
Hiç hazzetmediğim şarkının bir sözü.
şarkı olarak piyasaya iyi sunulmuş anlaşılan. istenilen rağbeti de görmüş. ama ben halen dinlemedim. eteği neresinde bilmem. manuş baba da çok saçma bir isim.
allahtan kaybolmaya başladı, o neydi ya..
(bkz: sekse davetiye çıkaran şarkılar)

geliyor bak kalem kaşlı eteği belinde gül de takmış gül de takmış
al dudaklar, mor sümbüller öyle de güzel ince de belli ince de belli
yar beline beline sarılamam
ah geceden duramam
ah öteden beriden bakış atma
ah yerimde duramam
ah yıkadım kuruttum çarşafı, serdim ipek yorganı
ah günahı sevabı boynuma, gel bu gece koynuma
güncel Önemli Başlıklar