bugün

müfit can saçıntı, rasim öztekin ve begüm önerin de rol aldığı 4 nisan da vizyona girecek olan birol güven filmi.

ilk teaser:
http://www.youtube.com/watch?v=GkO7BJXPRn0

ikinci teaser:
http://www.youtube.com/watch?v=g_oww1q6kR0

dipnot: keşke yırttık abicim feridun'a da bir film çekse birol güven.
laf olsun torba dolsun sinema filmidir.
Boktan bir yerli film daha.
Bıktık bıktık böyle filmlerden.
klasik bir ege filmi olması muhtemel.
Yurdum insanının her konuda bokunu çıkarma becerisini yeniden beyaz perdeye geçirmiş film.
film yapmak için yapılmış bir film daha. bu salaklar ne yapsak eşek gibi izliyor ne de olsa deyip film yapmışlar.
Rasim dayı olmasa bir makakara boş film bandından ibarettir.
reklamlarından gına gelen... Çocuklar duymasın dizisi esprilerine gülebilenlere hitap eden. Değil para verip sinemada izlemek, bedavadan boş vakit öldürmek için bile izlenmeye değmeyeceği şimdiden belli olan... Gereksiz film.
o kadar tırt bi' film olmuştur ki durumu 1.5 aydır reklam yaparak kurtarmaya çalışıyorlar.
fragmanları artık sıkmıştır.
izledim, komik değil. sadece ilyas ilbey'in eşekle geldiği sahnede güldüm o da filmin sonunda zaten.
bunu yaparken hollywood da oscar almaslını falan mı bekleyerek çektiler acaba merak ediyorum. öylesine film çekmeyin amk sonra türkiye liyim deyince aptal yerine koyuyolar adamı. seviyeyi düşürüyorsunuz.
Film mi çekmişler başka bir şey mi belli değil. Nitekim başka bir şey çekip videosunu atsalarmış en azından meraklısına hitap eden başarılı bir yapıt olabilirmiş.
ilk kez parayı bişeye verdiğime acıdım. 20 yıldır ilk kez.
gittigime pişman olduğum hatta bir o kadar da paramla rezil olduğum olaydir.

(bkz: bkowski ni de sikem seni de sikem)
birazcık mantıklı izlerseniz çok fazla ders çıkartacağınız film.

bakmayın siz öyle yazarların bok attığına. film on numara beş yıldız. neyse küfretmek istemiyorum.
Çok durağan geçse ve biraz sıksa da düşünceyi düşünebilen insana aktarabilen 10 üzerinden 6 verdiğim film.
Bugün izleme fırsatı bulduğum gereksiz şekilde uzatılmasa seyredilebilirliği olan film. Ancak başka bir konuda eleştirim var.

Huyumdur; bir filmi izledikten sonra, internete girer kamera arkası var mı, film hakkında ne yazılar çıkmış okurum. Meğerse filmdeki Mehmet Ali karakteri çocuklar duymasın dizisinden bir karaktermiş. Evet, cahilliğime verin. Bilmiyordum. Neyse youtube'da filmin kamera arkası falan var mı derken, çocuklar duymasın dizisinden bir sahneye denk geldim ve sonucunda en azından çocuklar duymasın seyircisine karşı saygısızlık yapıldığı düşüncesine kapıldım. Zira çocuklar duymasın dizisinde kullanılan 5 küsür dakikalık sahne koskoca filmin sinopsisi... Diyalogları dahi değiştirmeye gerek duymamışlar. Çocuklar duymasın'daki baba karakterinin yerine rasim öztekin'i koymuşlar ve oradan aynı diyaloglar ve tema üzerinden yürümüşler.

Çocuklar duymasın'ı izleyenler zaten koskoca bir spoiler yemiş oluyor ve büyük ihtimalle sinemadan çıkınca "eee ben bunu daha önce izledim" hissine kapılıyordur. Çocuklar duymasın'ı izlemeyenler için videoyu spoiler ibaresi içinde vereyim.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=gHgdZH3hWJE
--spoiler--

Filme gelince... Yüksel Aksu furyasından bir film olma derdinde ama bunu pek başaramıyor. Bir Yüksel Aksu filmi olmaya çabalıyor ama bir şeyler eksik kalıyor. Seyredilmeyecek bir film midir? Hayır... içindeki mesaj için dahi seyredilebilir. Ancak o mesajı almak için, yukarıda paylaştığım aynı karakterin 5 küsur dakikalık videosunu seyretmek de yeterlidir.
anlayan ve gülmek isteyenler için tatlı bir film.
evet, filmde gereksiz bir sürü sahne var (yaş sınırına rağmen koyulan ve hiç de güldürmeyen el hareketleri gibi) ama çocuklar duymasın 'dan tanıdığımız ''mustafa ali'' karakterini anlayabilirseniz, yaptığı felsefenin farkına varabilirseniz, filmin repliklerini dinlemeye doyamayacaksınız, ayrıca recep ivedik denen videoyu alkışlayan insanların da bu film hakkındaki yorumlarını okumayın derim, gidin ve öğrenin, bilinçlenin, düşünün, hayatı yaşama şekliniz biraz değişsin.
hiç bir numarası olmayan film. o kadar anlamsız bir film ki, komik değil, mesajları yetersiz, dramatik yönü zayıf. saçım şekil önümden çekil videosu bile insanlara daha fazla şey ifade edebilir.
Çok boş zamanınız varsa gidin.
Bir de ikinci filmi konuşuyoruz diyor müfit can saçıntı(mandıra filozofu) . Lan bu kadar kötü bir film olabilir mi ya ? Timur savcı ya da aşk olsun . bu ne la, la ne bu, ne la bu , ne bu la , la bu ne ?
filozofu çalışmaya karşı oluşu, saçını sakalını salışı dünyaya boşvermişliği gibi özelliklerinden ötürü kendime yakın bulduğum için beğendiğim film. mesajlar da gayet güzeldi anlamak isteyen anlar. bir türk filminden beklenecek ortalama komiklik seviyesini de yakalamış daha ne olsun. ikinci film çekilecekse filozofun kadın-erkek ilişkilerine bakışı, üniversite yıllarından bugünlere gelişi, düşünce sisteminin oluşumu gibi konulara değinilse yerinde olur.