bugün

komik ötesi televizyon programcısı bir dönem yokluklar içinde yaptığı tv programıyla gönüllerimizde taht kurmuştur (bkz: kanaltürk)

kendisi levent kırca nın ünlü tiyatrosu (bkz: üç baba hasan) ın da metin yazarlarından biridir
peltek ve de sempatik tv ve radyo programcısı.
komik olduğu kadar duygulu, yılmaz erdoğan söylemiyle ' aklı hin, yüreği hüzünbaz' bir adamdır. üç baba hasanda bacağını kaybeden askerin söylediği gazinin türküsü isimli şarkının sözleri de ona aittir.

--spoiler--
adım ali adım mehmet
dağda kartal gibiyken
koptu bacağım
sandım kadınım olsan
uçacağım
kadınım olsan, kolum kanadım

kadınım kanadımdın sen
lafınla vuruldum ben
kanadım ben

vurulmadım bin pusuda
vurdun beni bir busede
bacağım kaldı dağda
gönlümde kalsın sende

kadınım kanadımdın sen
lafınla vuruldum ben
kanadım ben
--spoiler--
Fox'DA yayınlanan komedi Türk'de de parmağı vardır vatan evladının.
*doksanlı yılların ikinci yarısında, yıldızı o demlerde yeni ve iyi(ce) parlayan beyaz'a, 'acaba rakip olur mu(yum), tutar mı(yım)' ümidiyle, pili çoktan bitmiş, iyice dandikleşmiş kanal 6 isimli kanalımsıda arz-ı endâm et(tiril)meye başla(n)mış, bu hayalleri kısa sürede suya düşmüş* * yüzeysel insan. daha da kıl olanı ise adamın uulsalcı(!), komik? bir 'yiğit' kişi olması...
türk medyasına şu sıralar ilaç gibi gelecek adamdır kendisi.
http://www.youtube.com/watch?v=3nbIV4WicXI
--spoiler--
-anne ben afrika ya taşınıyorum.
+s.ktir lan * *
--spoiler--
müthiş, on numero bir komik adamdır.
Çocuklar duymasının bu akşamki bölümünde konuk oyuncu olarak boy gösteren adam.
çocuklar duymasın dizisinde mustafa ali rolündeki can yücel kılıklı insan. (bkz: mandıra filozofu)
yeniden çocuklar duymasını seyrettiren adam.

(bkz: mandıra filozofu)
"aranan adam" programını saçları dağınık sunardı..hiç unutmam,bir izleyici ona tarak göndermişti,programda gösterdi ve hemen akabinde şu yorumu yaptı:"aranan adam oldu taranan adam"...
(bkz: mustafa ali)
eski televizyon sunucusu, radyo metin yazarı, Mustafa Ali(mandıra filozofu). Çok sevilir.
Trt 1'de yayınlanan "Seksenler" adlı dizinin senaristidir kendisi.
(bkz: kaçın sakırmayın)
Çocuklar duymasındaki konuşmaları gibi senaryolar yazsa çok sevilecek kişi.
Çok az bölümde oynasa da birçok kişinin diziyi izleme sebebine dönüşmüştü.
Diğer işleri bırakıp bu çizgiden kendi dizisini yapsa türkiyedeki en kaliteli dizilerden birine imza atmış olurdu.
kendisinin başarılı bir senarist olmasının yanı sıra hak, hukuk ve vicdan gibi konulara çok kaldırılabilir bir dille yaklaştığını düşünüyorum. öyle ki kapitalist karşıtı olup kapitalistlerle bile iyi geçiniyor. sakin ve yumuşak tarzı hallederiz başlığı altında panik olmadan hayatı sindire sindire yaşayan bir tip bence gerçek hayatta da.
aynı ben!

(bkz: mandıra filozofu)
(bkz: mandıra filozofu istanbul)
Yıllar önce kanal 6'da yaptığı aranan adam başarısızdı, çocuklar duymasın, sanırım 80'lerde de parmağı var (mint prodüksiyon ile çalışıyor) onlar da bayağı, klişeden geçilmiyor, seyirciyi çok sıkıyor.
Mandıra filozofu işini ise sevdim, daha iyi olabilirmiş, bazı yerlerde fazla didaktik olması rahatsız edici ama samimi buldum.
mandıra filozofunun sakalsız hali;

görsel
sakallı daha karizmaymış.
kendi ile dalga geçebilen adamları severim.

tek kişilik gösterisini sadece bir kişi izlemeye gelmiş. o da bunu ti ye almış;

görsel

http://www.milliyet.com.t...&utm_campaign=2429294

https://www.cnnturk.com/v...m&utm_campaign=buffer
görsel
banane mk.
sempatik de banane.