bugün

tarihi sürgün yeridir. gerek osmanlı zamanında gerek milli mücadele döneminde birçok kişi bu adaya sürülmüştür
bu memlekete yapılan (ve maalesef sonunda başarısız olan) osmanlı kuşatması inanç denizi adlı kitapta oldukça teferruatlı anlatılmaktadır. ilgilileri oradan göz atabilir.
bombok bir yer. Her yer misirdaki gibi sapsari. Denizi bombok, fiatlari cok pahali.
Bir kere gittim, birdaha gitmem.
robin williams'ın başrol oynadığı temel reis filminin çekildiği memleket.
esrarı yasallaştırmak için harekete geçen ülke . Yasa kabul edilirse, Malta esrarın keyif amaçlı kullanımını yasallaştıran ilk Avrupa ülkesi olacak.
büyüklüğü Ankara'nın mamak ilçesi kadar olan ülke.
ortalama internet hızının 87.36 mbps olduğu ülke.
gizli güçler tarafından yıldız korusu'ndaki malta köşkünden yönetilen ülke. Çok gizliler ama, orada tüm gün belediyenin sosyal tesisinde çay içerek sıradan vatandaş rolünde takılıyorlar. Ancak benim fark etmem uzun sürmedi. Benden kaçmaz.
ufak bir taş parçası. malta'yı taşa vurmuşlar sanki.
Yakinda is seyahati icin gidecegim adacik, belli mi olur belki de yerlesiriz.
Yazın Türk ve yabancı çok fazla turist kaynayan hareketli ve güzel bir Akdeniz adası.
Medeniyetmiş eğlenceymiş geç abi bunları. Bu malta denilen medeniyetsiz, görgüsüz, odun insanların yaşadığı yerde sahilde sere serpe yayılıp mangal yaptırımıyorlar insana. Sahilde şöyle başı götü yayıp, karı, kız kesip mangal yapamayınca bayağı bir canım sıkıldı. Paraya kıyıp yanıma bir büyük rakı bile almıştım.
Hava da sıcak mı sıcak üstelik mayomu da otelde unutmuşum, denize donla gireyim bari dedim. Yaka paça plajdan kovdu ayılar. Halbu ki donda uzun, paçalı, nene donu. Neymiş şeyim görünüyormuş. Bakma kardeşim sende. Demek meraklısın ki bakıyorsun. Sinirle çıktım plajdan. Ay çekirdeği aldım, yiye yiye gidiyorum. Polis kelepçeleyip karakola götürdü. Üç beş tane kabuğu yere atmışım. Ne yapacaktım, cebime mi koyacaktım. Çöpçüleri dünya kadar maaş alıyor, süpürsünler işleri ne.

Af edersiniz boğazım dolmuş, temizledim. Dünya kadar ceza yazdılar. Neymiş efendim yere tükürmüşüm. Tam soyguncu bu malta'lı gavurlar. Sanki adamın suratına tükürmüşüm. Üstelik tükürdükten sonra ayakkabımla da sildim.

Ah gözünü seveyim türkiye'min. Medeniyet, özgürlük ülkemde be. Medeniyetsiz, görgüsüz, soyguncu malta'lılar. Gitmeyin abicim malta'ya. Caddebostan sahilde mangal yakın. Donla denize girip, deve güreşi yapın.
türkiye dışişleri bakanlığı verilerine göre 850 türk vatandaşının olduğu ülke.
(bkz: here we go)
https://galeri.uludagsozluk.com/r/malta-1798094/
malta'da ingilizce öğrenmek çok kolay. özellikle valletta'nın çok uluslu yapısı size bol bol pratik yapma ve başka ülkelerden dostlar edinme şansı veriyor. şehrin güzelliği ise ayrı bir mesele. hem modern hem de geleneksel bir yapısı var. bu özelliğini de titiz bir şekilde koruyor.(bkz: http://stream.biweeklymov...ter.php?movieid=tt1327720)
"hobbaaa yine başladık" ülkesi.

(bkz: sözlük te malta yı tanıtmaya yemin etmiş masonlar)
Bilgisayarlar başladı çalışmaya birtek paronaya bendemi.

Yoksa hiç bir sözlük yetkili bu durumu görmüyormu.

Aynı kişiler akp reklamcısı mübarek .
Üstteki sayın yazar çok güzel bir şey yakalamış.

Son girilen entryler 11. Nesil ama sırf maltanın reklamını yapmak için
Sanki yaratulmış ve aynı elden çıkmış..

11. Nesil olmaları dağa ilginç sistemde bir açıkmı var yoksa sözlük buna izin mi veriyor...
(bkz: sözlük te malta yı tanıtmaya yemin etmiş masonlar)
(#40942713)

(#40966420)

yine başladık. ne istiyorsunuz siz ne? hedaf tahtasında ben mi varım? deli gibi bir şey oldum sizin yüzünüzden.

çekin artık bu ülkenin üzerinden ellerinizi! yeter artık yeter! hehee.
görsel
Buyurun malta aşıklar köprüsü .
O köprüye zincir bağlayıp anahtarı denize atıyorlar . Batıl bir inanç ama güzel bir görüntü .
Game of Thrones, Gladyatör ve Truva gibi pek çok yapım Malta’da çekilmiştir.
10 ocaktan bu yana, enteresan şekilde,

hakkında çeşit çeşit yazar tarafından, bire bir aynı formatta entry girilen ülke.

görsel,

paragraf,

linke yönlendirme.

bire bir aynı. allah allaaa.
halkı semitik lisanı konuşur.
akdeniz insanı yaşamdan kam almasını herkesden iyi bilir.