bugün

torunlar gyo grubu'nun,istanbul ikitelli mahmutbey gişelerinin hemen yanına inşa etmeyi planladığı,türkiye'nin en büyük ticari hacimli projesi.yeni bir alışveriş merkezidir.ayrıca,proje fotoğraflarına bakılırsa,istanbul'un en şık mimarili alışveriş merkezlerinden biri olacaktır.

http://www.torunlargyo.com.tr/moi.html

edit:lokasyon hatası düzeltildi ve inşat artık başladı.
nedense Türkçeye çevirince istanbulun malları diye çeviresim geliyor * .
(bkz: chicken translate)
(bkz: kanaltürkte sürekli çıkan reklam)
Beylikdüzü'ne değil tem ikitelli gişelerinin yanına yapılan inşaat.
ikitellide binlerce aracın tozunu yutacak yerde bir trilyon verip ev alan kişiye mall denir. onca kadar mallın toplanıp bir araya geldiği yere de mall of istanbul denir.

bu mudur? budur.
bugün açılışı yapılacak alışveriş merkezi, mağzaları değilde içerisinde eğlence adına ne olduğu merak edilen yer. sinemadan falan bahsetmiyorum ama.
Amcamın servisler için personellerle görüşmeye gitmesinden dolayı beni iki gündür vialand'a kitleyen yeni avm.
Istanbulun en büyük alışveriş merkezi olarak bir açılış yapmış olan avmdir.gercekten diğer avmlere göre büyüktür torunlar gyo tarafından inşa edilmiştir. Cinema salonlarına hasta oldum ama hala eksikleri var mesela giriş ve çıkışlarda ki yönlendirmeler ve katlarda gezerken nerede olduğunuzu belli eden tabela yada ekran cinsinden araçların olmaması neredeyim ben? Sorusunu kendinize içten sessiz bir şekilde sormanıza neden olur.
istanbul'un malları anlamına da gelen ingilizce bir söylem.
mal of istanbulların alışveriş için hücum edeceği adam sikme, ruh öğütme merkezi...

sistem domalganı, avm kılıflı kapitalizm siki bağımlılarına afiyet olsun...
nasıl gidildiği muallak olan yer.

not: pendik'ten nasıl gidilir oraya sözlük?
arabası olmayan insanlar için ulaşımı problem olan yer. bildiğimiz düz bir avm ayrıca. tek olayı bazı avmlerde bulunmayan bir kaç mağazaya ev sahipliği edecek olması.
istanbul'un mallarının yeni gözdesi olacak kapitalizm tapınağı.
tiki mekanı. ferrarili kızlar felan geliyor kAPIDA ŞAMPANYA DAĞITIYORLAR
dört ışıkyılı genişliğinde bir avm.

lokal galaksi kümesi gibi bildiğin.
istanbul da merkezi bi yerden toplu taşıma ile ulaşım çok çok zordur. Ayrıca istanbul da en çok arap turisti gorebileceginiz avm burasidir herhalde.
araplara ve özellikle akplilere has olduğunu düşündüğüm avm.

semt itibariyle çok sayıda, tipi "ben akpliyim" diyen insan doludur.

yanlış hatırlamıyorsam rte nin buraya geldiği gün buradaki v.s mağazasının önü kapatılmıştı.
istoç'a yakın olması sebebi ile babaların iş yerine giden çocuklarının sık sık arabayı ödünç alarak gidilen bir alışveriş merkezidir.
1 milyon liraya ev satılan projedir. hedef kitle sanırım araplar. ırak'ın felluce kasabasında o kadar arap yok amk.
itin öldüğü yerde bilmem ne kadara ev satılan yer. Orada anca emekli hayatı yaşanır. Genç adam ne yapacak oralarda. Harcanır. Yazıktır.
her pazar gittiğim ve karşılığında maaş almadığım alışveriş merkezidir.
Haftasonları önündeki otopark kuyruğu kilometreyi gecebilmektedir.
hiç bir numarası olmayan ,diğer avm lerden büyükçe bir avm olan bir alışveriş merkezi.
berberdeyken iğrenç bi esprisine maruz kaldığım avm bi insan bukadar mı iğrenç espri yapar ya...
Avm ye girdiğin kapidan cikmazsan, otoparkta arabani bulman mucize gibi bir sey.. amk oyle karmasik otopark yapanin!