bugün

3 yılımı geçirdiğim. çok güzel anılarla ayrılmama vesile olmuş, süper hocalara sahip, mezun olduğum sene ortalama 213 öss puanı * olan öğrencilerin olduğu okul.
kuruluş amacı bilim adamı yetiştirmek olan ama özellikle 2001 mezunları incelendiğinde yalnızca deli doktor ve mühendis yetiştirmiş olduğu anlaşılan * * eğitim yuvası. 3 yılın sanki 30 yıl gibi hatırlandığı anlata anlata bitirilemeyen hatıra deposu.
liseye başladığım fakat devam etmediğim okuldur. malatya'nın karakavak semtinden maşti'nin tam karşısındadır.
duyanların ''aaa sen fen lisesi mezunu musun?'' sorularına mezun olmadığım * halde ''evet'' diyince acayip karizma yaptığım,son derece kaliteli öğrencilerin olduğuna birebir sahit oldugum guzide lise..bu okulda yatılı okuduktan sonra artık size hicbir mekan, hiçbir ders zor gelmemektedir.
memleketimin fen lisesidir. hatta zamanında 'o okula gitme yurdunda farelerle koyun koyuna yatıyomuş talebeler' tansiyelerine maruz kalmışımdır.
2006 yılında mezun olduğum, gıcık binalardan oluşan ilim irfan yuvası, başarılı doğulu öğrencilerin lise dönemlerini geçirdikleri eğitimi iyi okullardan biri.
benim ortaokulu bitirdiğim yıl yeni bir bina yapılan ve kontejanı artacakmış gibi efsaneler uydyrulan okul. ne kontejan arttı ne deben o okulu kazanabildim. malatya nın öbür ucundaki anadolu lisesine kapak attık. ama malatya fen lisesisini kazanan arkadaşlarıma baktıkça okulun ve öğrencilerinin kalitesini anlamak mümkün. yurdu da yenilenen okulun pansiyonu çoğu devlet lisesinde görülmeyecek kadar güzeldir. bir fizik mühendisi tarafından yanilenmiştir. okul gerek bulunduğu yer gerek bina yapısı itibariyle de malatyanın en iyi okuludur. fakat okulun hemen dibinde bir cami ve de medrese i nuriye bulunmasına rağmen cemaatçi arkadaşlarımzın çoğu tarafından nefret edilen bir okuldur. galiba içi pek temiz değil..
ilk acıların okuludur. öğrencileri başarılıdır, öyle derler nitekim bende öyle gördüm.**

--spoiler--

çok acı çok..

--spoiler--
yarin ki sinavda gene ygs birincisini cikarabilir.
Herzaman demişimdir : anadolu liseleri hayatla dersi ortak öğreten liselerdir. Kaydolun kaydettirin!