bugün

hayatımın en güzel zamanlarını geçirdiğim,mükemmel hocaları ve öğrencileriyle yedi yıl okuduğum,bi yedi yıl daha okuyabileceğim canım okulum.kısaltmasının mal olması ve basket formalarının arkasında mal yazması dolayısıyla okul maçlarda diğer okulların sürekli dalga geçtiği ama okuduğum 7 senenin 6sında il basket şampiyonu olarak dalga geçenlerin hepsini susturan biricik okulum.*
(bkz: mal)
dünyanın her şeyiyle en mükemmel okulu.. http://www.manadolu.net/okul/index.asp adresinden kendisi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz..ayrıca 2005-2006 öss yerleştirme sonuçlarına göre gene ortalığı kasıp kavurmuş okuldur..işte yerleşenlerin listesi: http://www.manadolu.net/okul/osym.php
şehirgösteren mevkiinde kurulmuş heryıl 5 cm toprak kayması yaşanan tepenin üzerinde * doğu illerinden malatyaya gelenleri garip boyasıyla selamlayan ortaokul kısmında 4 güzel yılımın geçtiği okul.
hayatımın 7 yılını geçirdiğim ve bu günlere gelmemde en önemli rollerden birini paylaşan kendisi ile gurur duyduğum okulum.
lisesinde okuduğum dünyanın en ilginç öğretmenlerinin hepsinin birden aynı anda varolduğu garip okul. yeryüzünde herhangi bir kaya üzerinde varolması bile aslında paradoxtur. anti madde bildiğin.
alayına isyan inadına m.a.l...hazırlık(ankaradaydım) hariç 6 senemi geçiridiğim sevgili okulum...

okulun göze batan tipleriydik üst sınıflar bizi sevmezdi,bizde onları...

8-9 kişiyle küçük bir ordu birliği gibi yürürdük...

çok delikanlı hocalarımız vardı...

güzel arkadaşlıklarımızda oldu...

ilk m.a.l günlerinde aşık oldum mesela...

çimlikler dahil her tarafında sigara tüttürürdük...

kişiliğimin oluşumunda etkilidir...m.a.l günleri...

(bkz: hey gidi günler)
kısaltması "manadolu" şeklindedir.
bir çok lisenin ilk harfini "al" ın başına yerleştirerek yaptığı kısaltmayı muhtemelen "mal" şeklinde olduğı için kullanmamışlardır.
manadolununda boku çıkmıştır yeni müdür olsun bahçenin kapatılması olsun okula minübüslerin girişinin engellenmesi olsun..yazık oldu koskoca manadoluya ne ortam kaldı ne eğlence.
(bkz: içine sıçmak)
okuduğum ilk 3 senesinde hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim, fakat son senesinde müdürün değişip yerine diktatör bir müdürün gelmesiyle benim için zindan olmuş okuldur. zaten efrasim adında hitler'i andıran bir müdür yardımcısına sahipti yeni müdürle beraber kadro tamamlanmış oldu. son seneyi saymazsam her şeyiyle iyi hatırlayacağım okuldur.
mal diye kısaltıldığını tahmin ettiğim lise.okuyan mallılara geçmiş olsun.
sözlükte bırak liseliyi ilk okulluların olduğunu öğrenmemizi sağlayan lisedir.
dilnihat özyeğin lisesinden hallicedir. (bkz: döl)
Sadece bir yıl okudugum -ama dolu dolu gecen bir yil tabi bu- ve sevdigim bi okul. Orda ki huzuru şimdiki okulumda bulamiyorum.
Malatyanin en iyi anadolu lisesidir.
Şu an içinde bulunduğum eziyethane. Ama pek bi eğlencelidir kendileri.
yıllar önce çok güzel 4 yılımı geçirdiğim okuldur. başka bir lisede bu kadar garip hocalar var mı acaba sorusunu hep düşünmüşümdür. fizikçi aziz dışında garip olsalar da hepsini severdim. ingilizceci ramço favorimdi, herifi görünce bile gülesim gelirdi. ah ne yıllardı be.