bugün

zamanında donuzu yapıştırmış olduğum birinci nesil.
ayıp vallahi.
çoğu güzel entrynin altında ismini gördüğüm değerli yazar.
yeni moda soğuk espiriler.
http://video.uludagsozluk...kemal-beyatl%C4%B1-86349/
Adamın dibi diye ifade edilmesi gereken yazar kişisi, kendisi abimiz olur. dürüst çok dürüst biri.
kendisini gordum yazilarini inceledim. Tam "aaa ne kadar kaliteli bi sozluk yazariymis bu." dedigim anda nesline baktim. Kendisi birinci nesilmis ama nasil olur da simdiye kadar farkedememisim.
(#231032)

heyt be kaç yıl önce hem de.

saygılar. ne diyeyim.

öngörü herkesin harcı değildir.
(#366536) bu itirafı beni üzen yazar.
bir kaç gün önce askerden dönmüş olan, ortalığın aq yazar.
bir kaç gün sonra askere gidecek olan, bişeyleri tersten tutmuş yazar.
aq ne güzel takılıyoduk !!! ne gerek vardı şimdi ???
olay kanalının, program süresinin yarısı techno müzikle doldurulduğu ilginç bir programdır.
şöyle 2 dakikanızı ayırıp, 'belki bir şeyler öğrenebilirim lan programdan' ümidiyle izlediğinizde gördükleriniz, 1 dakika hiç kimse konuşmadan görüntü showları yapılmış arkadan müzik çalan bir sahne, yarım dakikası ahah ehehe diyen bir spiker, 15 saniye mantıklı sayılabilecek seviyede spikerin soruları, 15 saniyede şaşıran vatandaşın cevapları...

izleyiciye hiç birşey vermeyen ender programlardandır, onu farklı yapanda bu zaten.
bu cümle bana hep samimi olmayan diyologları hatırlatır...genelde kadınlar kendi aralarında toplanırlar, bu toplantıya da gün adını verirler, yemekler hazırlanır, sohbet edilir...bir de efendim haber vermeden eve baskın yapan gruplar vardır. tehlikelidirler kanımca. tabi ziyaret edilen çok mutlu, ama bir şey ikram etmek zorunda, evde de ikram edilebilicek sadece keki olduğunu farzedelim, tam mutfağa adım atarken, yapmacık ama kibar gözükmeye çalışan arkadaşlar 'ayy cnm yemeğe mi geldik, maksat muhabbet 2 dk otur bir yüzünü görelim, zahmet olmasın...'cümlesini kurarlar. halbuki itiraf edin o kekten yemek istiyosunuz, karnınız hafif aç, ama bi tedirginlik var...illa ' 'olur mu öyle şey ne demek...' cümlesini duymak zorunda mısın? muhabbet etme amacında olabilirsin ama o kekte de gözün var itiraf et arkadaşım bunu kendine...
gönül ne kahve ister ne kahvehane.
gönül sobet ister, kahve bahane.

tarzında uzunca söylenen niyet dir.
olay tv'de dünya sevimsizi şahısın ilkokul esprileriyle karşısındakine ayar verdiğini düşünüp kendi kendini öpmeye kastığı program. ne gıcık bişeysin lan sen inşallah bursa'da bi yerde yolumuz kesişmez ne biçim sokak muhabirisin bu mudur sokak ropörtajı.
biraz önce izlediğim programda kadir çöpdemir'in ağzından çıkanı kulağının duymadığı, muhabbetin yerlerde süründüğü program.
dün şöyle bir konuşma geçmiştir programda;

kadir çöpdemir: neler yapıyorsunuz?
nuran sultan: veriyorum.
kadir çöpdemir: kime?
nuran sultan: erkeklere.
*kıkırdamalar*
nuran sultan: yani şey ders veriyorum ders hahaha.
Az önce didem Erol, nev, Yavuz seçkin, Nuran sultan ve enbe orkestrasının konuk olduğu. nev'in 5 şarkı çalarak şov yaptığı, gitarı konuşturduğu programdır. gitar nasıl çalınır bu program ders olarak izletilebilir. nev mütevaziliğiyle, adamlığıyla gönüllere hitab etmiştir.
atv'nin yeni talk show olayi, kadir cöpdemir sunuyor.

--spoiler--
an itibarinden 2 dakka önce gülme krizinden ciktim, ulan en az 5 sene genclestirdi beni.
--spoiler--
özellikle fazla konusmasini(!) umdugum , entellektüel görünümlü yada imaj sahibi olma cabasi icinde olan yazarimsi.
"bir haftada 7 gün var, günde iki taneden 14 kızla beraber olsam, bana hiçbir şey olmaz" diyen kendince hesaplar yapan yazar. *

bu adam tam bir laf ebesi kardeşim bir kere de bir lafın altında kal. yok illa son sözü söyleceyecek. bir de karşısındakini konuşturmaz bu devamlı devamlı bir şeyler söyler. laf ebesi işte nolucak...
ayrıca çakmağını bende unutmuş yazardır kendileri. **
(bkz: abim gibi severim) *
bir daha ki bir zirvede yakalarsam alemin raconunu önünde bir bir sayacağım yazardır. uçakla bildiri bile atarım kafana.**
ağır abi. inadına ağır abi. *
zirve de kısa bir süreliğine bulunmuş ve iğneleyici lafları ile beni zor durumlara sokmuş yazar. aslında gayet de güzel laf koyuyor.* bide tabağımdaki yemeği beğenmediğimi sanıp bahane buluyor demiştir ama 4 köfte 8 milyon olur mu lan.*
en bi has sözlük yazarı. bugün davetimi reddetmeyerek gül cemalini eksik etmediği için ayağına, gönlüne, son model arabasına sağlık. *