bugün

görsel
şimdi kimse yanlış anlamasın ben burada bu başlıkla akp seçmenine laf atmayacağım zira çekirdekten yetme bir demokrat partiliyim ben; resimde gördüğünüz üzere chpnin makarna dağıtarak oy toplaması dolayısıyla da kimseye giydirmeyeceğim.
ancak, bu akp antipatizanlarının her yerde akp sempatizanlarına hakaret etmelerinin sebebinin de babalarının dedelerinin chpnin dağıttığı makarna-yağlarla yedikleri kazıkları bilmeleri dolayısıyla, akp secmeninin de aynı hatayı yapmamasını sağlamak olduğunu düşünmek gibi bir naifliğim oldugunu inkar da edemeyeceğim. ancak bahsetmek istedigim mevzu bu da degil..

efenim türkiyede yüzleşmemiz gereken bir kutuplaşma illaki var. ve bu kutuplaşmanın bir tarafında anti-islamcı yapılanma var. evet aynen böyle tabir ediyorum anti-islamcı yapılanma, tek dertleri din olsa anti-dinci yapılanma derdim ama adamların diger dinlerle bir alıp veremedikleri yok, sadece islamla alıp veremedikleri var. ve bu güruhun maalesef büyük bir kısmı buldukları her fırsatta laiklik=antiislamcılık olgusunu herkese dikte etmeye çalışarak bunu koruyacak yapının da ordu oldugunu haykırdılar: "ordu göreve" diye bağıra çağıra hem de.

ve 15 temmuz gecesi gördük ki asıl makarna çomarları kendileri için demokrasinin herhangi bir önemi olmayan; ortalık karıştığında evine kilolarca makarna taşıyan; dedeleri chpnin makarnalarını hapur hupur yedigi için demokrasinin ne olduğunu bilmeyen ve her fırsatta "ordu göreve" diye bağıran bu tiplermiş: tek dertleri makarna imiş...

o gece benim ordum gerçekten göreve geldi eğer bu entryi okuyorsanız: "abi biz ne yapıyoruz ya" diye su almaya gittiği kafede ağlayan asker oldu kimi zaman; ömer halisdemir oldu; kollarında kırmızı beyaz kurdelelerle sokaklarda nöbet askerler oldu; canlı yayına bağlanıp "bu demokrasiye yapılmış bir saldırıdır: emrim altındaki tüm askerlere geri çekilmelerini emrediyorum" diyen komutanlar oldu; ökk'ya cephanelik taşıyan askerler oldu, mit'i savunan askerler oldu, ama o gece demokrasi düşünen kimse makarna çomarlığı yapmadı...
güncel Önemli Başlıklar