bugün

salağa yatan öğrencidir. ya siz yapıverine getiren öğrencidir. allah tan kısa zamanda belasını bulacak öğrencidir. bir de bunlara aptala anlatır gibi anlatırsın, sonra ya tamam yapıver işte diyip geçip otururlar. bana bakın lan! orada olduğunuzu biliyorum. yapmayın şu pisliği artık. tamam? bak son kez söylüyorum tencereye suyu koy, kaynasın. makarnayı at. pişsin ye. bu kadar. hadi şimdi kaybol.
evde tek kaldığında ya omletten dolayı yumurta komasına girecek ya dışardan yemek sölemeye para yetiştiremiyecek ya da açlıktan ölecek öğrencidir.
cok ac kalacak olan erkek ögrencidir. *
salaktır.
ibiştir, bol bol bulaşık yıkatılası evin nazlı çocuğudur. bunun ana babası bavuluna iki takım pijama, ev içi terliği, kat kat çamaşır, havlu ve valizin zulasına para sıkıştırmıştır.
ileride hasbelkader kızım olursa vermeyeceğim öğrencidir!...
118'den civar yakınında lahmacun siparişi verebileceği telefon numarasını saygıdan yoksun memura sorabilecek erkek modelidir.
tembel öğrenci. asalak modeli yaşar.
ailesiyle kalan öğrencidir büyük ihtimalle. çok büyük bir eksiklik değildir.
yalancıdır.

(bkz: yüzme bilmeyen hamsi)
yalanı prensip edinmiş kurnaz öğrencidir. zira bir öğrenci için en önemli yemeği bilmeyen insan yoktur evrende.
büyük ihtimalle ailesi ile kalıyordur, eğer arkadaşları ile kalıyorsa bu durum arkadaşlarının hiçte hoşuna gitmeyecektir.
bizden değildir.
Peki şu soruyu soralım. 'insan mı o?'
(bkz: üniversiteyi kazanamamış erkek öğrenci)

edit: bidakka lan. kendi memleketindeki üniversiteyi kazanıp ailesiyle yaşayan erkek de olabilir. göt ettim kendimi evet.
kendini en yakın camdan aşağıya atması gereken öğrencidir.
öğrenci değildir o kedidir kedi.
1. sınıf öğrencisi olması muhtemeldir. ilerleyen evrelerde makarnadan öğrenciye dönüşecektir çünkü.
parası vardır.
Peki ya o kızsa ne olur sorusunu aklıma getirmiş başlıktır. *
makarna yapmak istemeyen öğrencidir.
çekyat açmayı bilmeyen erkek öğrenciyle kıyaslanamayacak öğrencidir. *
makarna yapmayı bilmeyen ama ev temizliğinden gayet iyi anlayan öğrencidir.
özel okul öğrencisidir, pişireni çoktur.
ilerleyen günlerde aç kalacak olan öğrencidir.