bugün

Yer yer sevilen baş üstünde tutulan ama mahallede en fazla gıcık olunan çocuktur.
vaktizamanında* mortal combat kasedine sahip olmak büyük bir karizma göstergesiydi. bir yığın 9999 in 1 kasetlerini toplasanız, çuval çuval önüne yığsanız, o çocuktan o kasedi birkaç saatliğine imkanı yok alamazsınız. belki street fighter + tsubasa, ya da, ninja kaplumbağalar + contra kombinasyonları ile takas edilebilirdi ama yine de her çocuk için önemli olan oyun değil, o kasede sahip olmanın getirdiği gururdu.
bir gün oturdum saatlerce mario oynadım. ne babamın "oğlum televizyonun tüpü biter" lafına ne de abimin "adaptör ısınmış patlar olm bu" kandırmacalarına inandım, oynadım da oynadım... lan düşündüm koca yaz tatili mario ile geçmez, 2 kasedim var ikisi de 9999 in 1 ama 9999 oyunun hepsi aynı arkadaş. kalktım yerimden nesquikimi içtim, ekmeğe sarelleyi sürüp alt komşunun ziline bastım;

+ sarelleli ekmek yicen mi ?
- yicem
+ nah yersin kasedi ver ben sana kavanozu getireyim.
- vermem lan git!
+ vermessen döverim.
- o zaman sarelleyle beraber 2 kaset getir
+ tamam.

çıktım eve bir yarım ekmeği yardım içine sarelleyi boca ettimi 2 tane kasedimi de kaptığım gibi aşağı indim.

+ al!
- tamam ama 2 saat oynayacaksın.
+ ver artık!
- bozarsan babama söylerim
+ bozmam söz.

aldım hacı kasedi başladım büyük bir mutlulula mortal combat oynamaya saatler geçti çocuk geldi;

+ kasedi alacam,
- bozuldu kaset,
+ nasıl bozdun ya sapsağlamdı o babam almıştıııı
- bozuldu lan
+ ühüüüüüüüüüüüüüüü

Akşam babasına söylemiş beni piç. sonra babası buna yeni kaset almış 3-4 tane. hayatımda görmediğim oyunlar vardı lan. ben bundan o kasetleri nasıl alırım diye düşünürken taşınıp gittiler. ama mortal combat kasedi hala elimde, bazen yeğenlerim oynasın diye atari kuruyorum yüzüne bakmıyor ibneler. neymiş smackdown mış? eskiden smackdown mı vardı mınakoyim. sinirim bozuldu.
ulan bende de vardı hem de sub zero buz atınca adam gerçekten donuyordu finish fatality brutality de yapılıyordu hey gidi günler...
Combat nerden çıktı? Kombat o *