bugün

yeni neslin en sevdiği dondurmalarının başında gelen magnum ile daha ziyade eskilerin hatırlayacağı donmuş meyve suyundan ibaret meybuz'un kapışmasıdır. meybuz'un o zamanki fiyatının şimdiki karşılığını tam olarak bilmesekte herhalde 1 magnum alınacak para ile 10 tane meybuz almak mümkün olurdu.

magnum ferrari ise meybuz murat 124'tür. (ama murat 124 daha şekerdir)
89-90-91 serisinin canından çok sevdiği,120 adet magnuma değişilmeyecek olan meybuz kraldır.
magnum yalanır meybuz emilir.sömürülür.

magnum susatır meybuz susuzluğu şak keser atar.

magnumsa eğer her şeye değer,meybuz sadece dilde renk bırakır.
magnumuna maç yapılmaz; ama meybuz için meydan savaşı bile yapılır.
daha dün çocukluk arkadaşımla konuştuğumuz durumdur.

eskiden magnum daha pahalıydı sanki yahut bizim cebimizdeki para daha azdı,

magnum alacak kadar olmasa da cebimizde çok para da olsa biz o paraya eş değer bi

algida ürünü almaktansa, sayısı cepten taşmaya tekabül eden meybuzlara yatırırdık parayı.

ilk çıktığı zamanlar süperdi. hele ki kolalısı...

sonradan yeni bir marka gelmiş tadı değişmişti. soğumuştuk meybuzdan.

sonra büyüdük işte. cebimizdeki para artar oldu, magnum yiyebilir olduk,

istediğimizi içebilir giyebilir belki ama

bir daha hiç bir zaman o kadar mutlu olmadık.

hiç bir zaman hiç bir şeyde o meybuzun tadını bulamadık.
veletlik dönemlerinde futbol maçlarından sonra serinlemek için bire birdir meybuz.hem ucuz hem ferahlatıcı hem katkılı hemde sağlığa zararlıdır ama canı sağolsun..
magnum küçüklüğümüzden beri reklamlarda izleyip de özendiğimiz fakat pahalı olmasından mütevellit ayda yılda bir yiyebildiğimiz bir dondurmadır. halbuki meybuz cebinizdeki 25 kuruşla mahalle bakkalından alabileceğiniz, özellikle yaz günlerinde insanı serinleten bir güzelliktir. bu karşılaşmayı meybuz alır her türlü. meybuz, canımsın...
(bkz: meybuz ve magnum arasındaki farklar)
meybuz candır, ciğerdir.
(bkz: meybuz siker)
tabi ki meybuz! geçmişimizi unutmayalım gençler.biz onlarla büyüdük ders aralarında koşturup markete gitmeyi, bize kalmayacak düşüncesiyle jet hızıyla koşmayı, son paramı bile buna verdiğimi hatırlatır bana.
Meybuzun çizeceği kıyastır..

Eriyince tekrar aynı hale gelebilen meybuz magnumdan her zaman bir adım öndedir..
tamı tamına 10 katlık bir fiyat farkı vardır.
kapitalizm'e inat, çekilişle gallardo vermesede sevilen bir lezzettir meybuz.
meybuz daha az kilo yapar.
magnum tikkyler içindir, meybuz işçi çocukları için.
kapitalist düzenin kokoş dondurması magnum, çocukluğumun masum avuntusu meybuzun ambalajı bile olamaz yahu!!
magnum her türlü alır götürür.
meybuzun hafta yapma ihtimali daha fazladır.*
meybuz icerde disarda her turlu daha sansli diye dusunuyorum. magnum un aristokrat tavri da buna eklenince;

(bkz: banko meybuz)

edit> garanticiler 0-2 oynasin.
meybuzu yerken hissettiğiniz serinlik kat sayısını magnumda yakalayamazsınız fakat magnum beyazın tadı başka bir dondurmada yoktur.
meybuz çocukluk aşkı,magnum kapitalist köpek.

meybuz 10 kuruş (tu),magnum şimdi 2,25.

meybuz fakirin çığlığı,magnum şımarık zengin çocuğunun kahkahaları.
meybuz eğlence dir,
magnum kasıntı dır.
çocuğun parası meybuza yeter. meybuz bittikten sonra tekrar içine su doldurup dondurulur, oynanır.
magnumun ambalajı çöpe atılır.
sonuç olarak;
meybuz magnumu döver.
Magnum da kimdir yaa ? Meybuz en haylaz çocuğu bile uslandırır. Hepimizin ailesinde vardır ' bugün yaramazlık yapmazsan sana yemekten sonra meybuz alırım.' diyen bir teyze. Ellerini öptüğümün teyzesi. O portakallısı ile vişnelisi yok muydu işte favorim oydu. Sahi hala var mı meybuz ?
bu başlığı açan kişi olarak favorim meybuzdur, daha doğrusu meybuzdu;
şimdi efendim, geçenlerde eski tarz bir mahalle bakkalından kola alacakken derin dondurucudaki meybuzlara ilişti gözüm. nasıl mutlu oldum nasıl duygulandım anlatamam. kolalı, limonlu, çilekli, vişneli tam dört tane aldım. tabiki kolalıyı kendime ayırıp diğerlerini arkadaşlara dağıttım. onlarda çok sevindiler haliyle. açıp yemeye başladık hep beraber ama o da ne, ya o eski tattan eser kalmamıştı ya da meybuz harbi tırt bişeydi ama zamanında bize güzel geliyordu. yani diyeceğim o ki bademli magnum iyidir.
real madridle şırnak belediyespor un kapışması gibi birşeydir.