bugün

Beş dk sonra bir eksikliğinden dolayı çocuk gibi ağlayan kişidir.
insana saygısını yitirmiş olan insandır ne yazık ki. Onu o yapan başka bir özelliği olmadığından maalesef paraya sığınmıştır. Maneviyatı yoktur. Dini, imanı para olmuştur bu insanın. Üzücü.
Orta tabaka kapitalistidir. Basmakalıptır. Gelenekçi kafa yapısına daima sadıktır.
her şeyi parayla almaya, yapmaya alışmış para arsızıdır. kendinde eksik gördüğü ama kendine bile itiraf edemediği noktaları elinde bulundurduğu maddi güçle kapatmaya çalışır.
çok büyük yavşaktır.
şahsen ben maddiyatla hava atsam birçok kişi intihar eder. ayıp.
benim kendi kafamda işe yaramaz insan tipleri vardır.

bunların başında içtiği içki ile övünen sağda solda şöyle kustum böyle kustum diye anlatanlar, birlikte oldukları kadın ya da erkek sayıları çoğaldıkça bunu gurur kaynağı olarak görenler gelir. düzgünce vakit geçirip ayrılmak değil. direkt pezevenklik ve kaşarlık seviyesine gelenlerden bahsediyorum.

hah işte o listenin ikinci maddesi de bi kafeye gittiğinde masanın üzerine hemen araba anahtarı, telefon, zippo, sigara koyanlar, pahalı gömlek giyince adam olacağını düşünenler gelir. öyle tiplerin elinden o masanın üzerindekileri alınca geriye hiçbir şey kalmıyor sözlük.

üçüncü ise küfür ederek havalı olduğunu düşünenler. yerinde gelen ya da ağızdan kaçan değil. ota boka küfür eden amk'yi noktalama işareti olarak kullananlar. kaba davranışlar sergileyenler.

işe yarar bir listedir. kullanmanızı tavsiye ederim. her iki cinsiyet için de.
kendi kazandığıyla hava atıyorsa bir dereceye kadar hakkıdır. adam çalışmış kazanmış. ancak baba parasıyla, koca/karı parasıyla yapıyorsa kişiliksizdir.
Maddi gücünü kaybetmesi gereken aptal insandır.
züppe işidir. ama bilmez ki veren allah geri alır.
gösterişli ve havalı bir tiptir.burada zengin değiliz rolü oynamaya çalışıyorum, gösterişli olsam yazardım , inceden belirtirdim falan.
iş hesap ödemeye gelince nedense o havası kaybolup bir liranın hesabını yapan insana dönüşüverir.
Olan var olmayan var .
hayatında kendini geliştirebildiği tek nokta maddi kazanç olan insandır. kendine ve çevresine değer katmaz.
Karakterindeki ve maneviyatındaki eksikliği örtmeye çalışan insandır.
sonuna kadar haklı adamdır. dünya da paranın alamayacağı ne kaldı. bırakın bana sevgi, aşk, dostuk masallarını 1 trilyon veriyorum ananı satıcan desem ananı dediğimde gel abi gel emmeli gömmeli 100 lira diye bağırmaya başlarsınız.
elde avuçta bir şey olmayınca kendini savunabileceği kendini gösterebileceği bir tek maddiyat kalmaktadır.
zarardan başka bir şey değil salın gitsin,karakterden yoksun kişileri yanınızda bulundurmayın.