bugün

haramzadeleri siktir etmektir.
ben iki üniversite bitirdim, ahlaki bulmadığım için devlet sektöründe çalışmıyorum. benim vergilerimle maaş alan lise mezunları sırf kpss'de puan tutturdu diye çalışmadan, üretmeden aldığı maaşı hak, yaptığı işi angarya görüyor. kimsiniz lan siz ? başımıza efe misiniz ? ben size bakmak zorunda mıyım ? 2-3 bin tl maaşı beğenmiyorsunuz. istifa edin. tutan mı var ? varlığınız bir boka yaramıyor. safi ziyansınız. kene üretim çiftliği üyesisiniz.
bu tip düşünce sahiplerinin memurların aldıkları paraları çok görmesini ülkeden bir haber, boş beleş insanlar olmalarına vermek lazım. öyle ki bakmayı bilseler onların ceplerine giren üç kuruşun hiçbir şeye yetmediğini kolaylıkla görecekler. "kpss'de puan tutturup hayatı garantiye almak" mı? öncelikle bu ülkede hiç kimsenin ne meslek yapıyor olursa olsun garantide olmadığını bilmiyor musun "koçum" sen? tabii bilmeyi geçtim bilmek istememek ayrı bir mesele. oldu o zaman biz de yeni bir kampanya öne sunalım.

(bkz: düşünemeyenler yaşamasın kampanyası)
(bkz: #15489967)
yaptıkları işi düşününce o bile çok diyesim geliyor.
asgari ücrette çalışanlara da zeka seviyesi düşük diyorlar.
ama asgari ücretle çalışan işçinin onlardan 10 kat çok çalıştığını bilemiyorlar.
yazın işçiler terden geberirken siz klimalı odada keyf ediyorsunuz.
kendimden biliyorum. sanayide nerdeyse hiçbir dükkanda klima yoktu.
kimse kimsenin elindeki ekmeği almamıştır. kimsenin de kimsenin ekmeğinde gözü olmayıp haset etmemeleri gerekir.
memurların %70'inin 1400 tl ve altı maaş aldığını bilmeyen sığır beyanatı. sen o bok attığın memur kadar da olamayıp 700-800 tl'ye, günde 10-11 saat, haftasonun olmadan çalışmayı altı üstü 1 sene kpss çalışmaya eftal tutuyorsan memurun suçu ne? bir de götün yiyorsa özele geç demezler mi? sanki sen çok cesur olduğun için özelde sürünüyorsun. ayrıca kariyer mesleklerden birindeysen merak etmeyin özel sektör sizi çağırıyor, hatta size yalvarıyor gelin bizde çalışın diye. yani özele geçmeye çalışsan aç kalırsın lafı hikaye.
mesaisini sözlükte geçiren memurları rahatsız eden kampanyadır.

şimdi ihtiyaç: 1 milyon memur.
şu anda ise : 3 milyon memur var.
fuzuli olan 2 milyon memurun devlete yani millete maliyeti çok çok yüksektir.
ülkenin üretmeyen fakir ve borç içinde bir ülke olmasının da ana sebebidir.
size maaş ödemek için en son artık vatan toprağı da satışa çıkarıldı.
2 milyon memuru işten atsak, dış borç i2-3 yılda biter.
şimdi bir daha soralım:
biz milletçe size bakmak zorunda mıyız ?
çocuklarımızın alacakları nefesleri günümüzde boşa harcayan insanların başlattığı bir kampanyadır.
memur kavramının ne demek olduğunu dahi bilmeyen aylak beyanatıdır. memurun içinde doktoru var polisi var ekonomisti var uzmanları var. sen aylak 1 milyon bu türde memurun 70 milyon kişiye yeteceğini düşünüyor o aylak kıçınla işleri ben yaparım diyorsan biz işi bırakalım sen aylak idare ediver işleri. hastalara bak pkklıya bak holigana bak ekonomiye bak olur mu he aylağım yeter misin.
başbakanın da katılması gerekeceğinden başlamadan bitecek kampanyadır. zira başbakan da merkele maaşının azlığından yakınıyordu.
2 milyar maaş alan memur mu varmış yahu hayret.
kampanya degıl aslında onları alıcaksın eşşek sudan gelene kadar dövüceksin dısarda durmadan calısan işçi alsın 500 tl oturup yatan adam alsın 1500 tl ve bırde begenmesın onun ta aq.
kendi açlığının,başkasının da aç kalmasıyla giderileceğinin sanrısıdır. millet 700 liraya saatlerce çalışıyormuş da memur işini neden beğenmiyormuş! sen malsan ve 700 liraya it gibi çalışmaya itiraz edip hakkını arayamıyorsan, kusura bakma ama bu tamamen senin "öz" mallığındır. hakkını arayacak beyinsel aktiviten yoksa, sosyal zekan zayıfsa, ezilmek hoşuna gidiyorsa bu senin bileceğin iş. otur kıçının üstüne ve sus. hak arayan, çalışma koşulları ve ücretinde iyileştirme isteyen, bunun için mücadele eden adama cümle kurmak, eleştiri getirmek senin gibi sığırların haddi değil.

ne olur ne olmaz notu: cümle içinde geçen "sen", genelleme içerir. herhangi biri için özel olarak kullanılmamıştır.
vay amına koyim meşur "benim oyumla dağdaki çoban" meselesi. ihtiyaç 1 milyon memur * lan dangalak 550 vekilinin herbirinin en az 1 danışmanı, 1 sekreteri, 1 şöforu var, bakan olanlarda ise bu sayı danışmanlarda 4 e kadar çıkıyor. bunlar da sizin gibi işsiz güçsüzlerden seçili, öyle sınavla falan değil, sizin gibi iktidar yalakalarından seçiliyor, her neyse ortalama 550x3 = siz sonucu bulamazsınız ben yardım edeyim 1650 bu 1650 memurun ortalama maaşının 4000lerde olduğunu bilen kaç kişi var yurdumda, onu da silelim, bugün oecd ülkelerinin bile birey birey sağlık harcamaları senin benim gelirim kadar, sadece sağlık gideri, birhaber gerzekler acaba neyi kimi savunduklarının farkında mıdır. sen işsizsen suçlu ben miyim. 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1042 tl. asgari ücretli 653 tl maaş alırken bunu eleştirmeyen sizler, kalkmış memurun beklentilerine laf ediyorsunuz, ha çok sikimizde değil, muhatap almamızı ve sayemizde seviyenizi artırmaya çalıştığınızın bilincindeyiz de, hani belki bir ışık patlar, belki beyne kan pompalanır diye bu beyhude çabamız, yoksa sikimizde değilsiniz şeysi.
(bkz: solitaire)
Ardından Kpss'siz memur alımları başlasın kampayasının gelmesinin beklendiği durumdur.
bir yerde hak aradıkları için saygı duyulmalı, diğer taraftan bakıldığında ise evet 500 tl ye çalışıp, yine kira ödeyip, faturalar ile boğuşup çocuk büyütmeye çalışanlara nazaran aldığım maaş az diyenlere küfür etmeli. yani bir taraftan desteklenmeli, bir taraftan desteklenmemeli hak aramak suç değildir. aslında hepimiz arasak zaten bu durumlara düşmeyiz.
mesela ben daha önceki işimden memnun değildim, o işimi değiştirdim çok sıkıntılar çektim ama bana para versin devlet diyeceğime kendi işimi yaptım ve zaman içerisinde işim oturdu ve emeğimin sabrımın karşılığını aldım, devlet memuru olup işini maaşını beğenmeyenlere anlam veremiyorum, bilmiyormuydun memurluğun şartlarını daha önce?
ve, memurluğu bırakıp esnaflık yapmasını ümit ederim bu kişilerin, müşteriye-vatandaşa nasıl davranılırmış ve eğer kötü davranırsan o müşteri sana bir daha gelirmiymiş öğrensin tecrübe etsin isterim,
oturdukları koltuğu babalarından kalmış zanneden, sahip oldukları üstün meziyet sebebiyle kendini memur zannedenlere ithaf ediyorum bunu, ve ekliyorum
eğer bir esnaf birinin hakkını yerse sadece o hakkını yediği kişi ile helalleşmek zorunda, ama bir memur 2 dakika geç geldiği işi için yada 5 dakika erken kapattığı bilgisayar için 70 milyonla helalleşmek zorunda ki bu da zor.
ardından iktidar yalakası, kralcı, hak ettiği ekmeği bile istemeyen, devlete verdiği verginin deniz feneri'ne, akp seçim yatırımına akmasına ses etmeyen, baldırıçıplak, açlıktan beyni karıncalanan, hizmet sektörünün %34 oranında olmasına rağmen 1 milyon memur diyebilen bir zihniyet, bir güruh bırakan memurun yerini doldursun. hepimiz siktirip gidelim hatta bunlar kalsın ülkede..

özet: açık götün ya*ağı takla ata ata gelirmiş diyeler.
Çokta sikimdesiniz diyesi mi getirten konu.Memurum çalışmıyorum paramı da alıyorum zamda alacağım karı kızla da yiyeceğim.Eşek olmayın sizde hakkınızı arayın.(Genelleme yapılmıştır anlamayanlar olabilir)
(bkz: maaşını beğenmeyen memur)
ileride nasip olur da memur olsam bile destekleyeceğim kampanyadır. zaten memurların yaptığı devletin malından biraz daha fazla pay almaktır. devlet zam yapmaya mecburdur çünkü memur kesimi ülkede çoğunluktur. kısacası çıkar ilişkisidir. önemli olan memur olmadan önce yaşanılan hayatı akıldan çıkarmamalı ve şükretmelidir. asgari ücretle ev geçindirmek zorunda olanları da düşünerekten bir tarafların kaşınmaması gerekir.
türkiye kurulduğu günden beri memurların her sene yapmaya çalıştığı fakat ne hikmetse bir türlü sonunu getiremedikleri eylemlerdir.
sonrasında onların yerine o paraya minnet edebilecek daha başka memurların bulunacağı kampanyadır.farklı bir protesto şekli benimsenmelidir.
memurun da kendi gibi kabullenmiş, sesi çıkmayan, afedersiniz koyun gibi olmasını isteyen özel sektör çalışanı ya da çalışmayanı sözüdür.

arkadaşım hep beraber sokağa dökülelim, açlık sınırının altındaki asgari ücrete ses çıkaralım, adam gibi yaşayalım desem ne anarşistliğim kalır ne bölücülüğüm ama bunu yapıyorlar biz özel sektör çalışanları da bunu yapabilsek üretimden gelen gücümüzü kullanabilsek bugün gıpta ettiğimiz memur maaşlarına ve memur çalışma koşullarına erişiriz bu çok zor değil, bu bu ülkede olmamış şey değil ama bunu yapanları eleştirmekten hak aramaya fırsatımız olmuyo ki.

not: ben bu yazıyı bir özel sektör işçisi olarak yazıyorum.

işçiler kardeş patron kalleş.
güncel Önemli Başlıklar