bugün

yapamazsınız. iyi bok yersiniz.

bu cümle, uygun yerde söylenilirse insana sinir krizi geçirtebilir.
olmayacak dualarin amincisine bilindiği gibi kan lazımdı. nick altında söyledi kendisi. eşe dosta haber verdik. sözlükte yaymaya çalıştık.

dedim ulan bi moderatöre söyleyeyim de gelişmelerden haberdar etsin milleti. nolur nolmaz.
msj attım moderatörden birine.
bana verilen cevap maalesef konuyla ilgili duyuru yapamayız.

peki sayın moderatör, o hastanede kana ihtiyacı olan sizin yakınınız olsaydı ve size böyle bir pislik yapılsaydı sözlükte, tepkiniz nolurdu?

hani duyarlıydık sözlükçe?
kişiye göre mi muamele yapılıyor?
ayıp ayıp.
ahan da yaparız olmuş.
moderatör ve yazar olmaktan insan olmayı unutan moderatör söylemi. otu boku duyurup da böyle hassas bir konuda duyuru yapmamak ne lan.
--spoiler--
merhaba arkadaşlar,

bildiğiz üzere; geçtiğimiz günlerde bir yazarımızın annesine 6 ünite kan lazım olmuştu. istanbul tıp fakültesi acil kan ihtiyacı başlığı açıldıktan sonra, kısa sürede duyarlı yazarlarımızca bu kanlar temin edilmişti. biz de düşündük ki; bu konuda başlık açılmasına gerek kalmadan, bir kan grubu datası oluşturalım. sözlüğümüze üye olan kişilerin yakınlarına kan ihtiyaç olduğu zaman sadece o kan grubunda olan kişilere bilgilendirme yapılarak, gerekli kanı kısa sürede temin etmek adına üzerimize düşen görevi yapalım.

bu bağlamda; ayarlarım bölümünde "kişisel bilgiler" kısmına girerek, kan grubunuzu seçebilirsiniz. bunu yaparken şu an kullandığınız şifrenizi de en üst kısma yazmanız gerekiyor. zaten sistem size bu uyarıyı yapacaktır. biz yine de şimdiden uyaralım istedik.

unutmayın; birbirimize ihtiyacımız var...
--spoiler--
bu neydi ki o zaman?
insanların bilinçlenmesi ve bilgilenmesi için ilgi bekleyen başlıktır.
konu ile ilgili duyuru gelişmelerde yapılmamıştır. başlık da bunun için açılmıştır.
insanlarda biraz da olsa empati duygusu olması gerekiyor sanırım.
"merhaba arkadaşlar,

bildiğiz üzere; geçtiğimiz günlerde bir yazarımızın annesine 6 ünite kan lazım olmuştu. istanbul tıp fakültesi acil kan ihtiyacı başlığı açıldıktan sonra, kısa sürede duyarlı yazarlarımızca bu kanlar temin edilmişti. biz de düşündük ki; bu konuda başlık açılmasına gerek kalmadan, bir kan grubu datası oluşturalım. sözlüğümüze üye olan kişilerin yakınlarına kan ihtiyaç olduğu zaman sadece o kan grubunda olan kişilere bilgilendirme yapılarak, gerekli kanı kısa sürede temin etmek adına üzerimize düşen görevi yapalım.

bu bağlamda; ayarlarım bölümünde "kişisel bilgiler" kısmına girerek, kan grubunuzu seçebilirsiniz. bunu yaparken şu an kullandığınız şifrenizi de en üst kısma yazmanız gerekiyor. zaten sistem size bu uyarıyı yapacaktır. biz yine de şimdiden uyaralım istedik.

unutmayın; birbirimize ihtiyacımız var..."

güzel yazmışlar. şimdi ben iki noktaya dikkat çekmek istiyorum.

"başlık açılmasına gerek kalmadan" demiş.

adam haklı. her gün ortalama hiç yoktan 400 yazar online oluyor burada. bunun 10 tanesinin kana ihtiyacı olsa sol çerçeve kan aranıyor başlıklarından geçilmezdi. hani empati diyorsunuz ama biraz da işin o yönünden bakmak gerekiyor.

"üye olan kişilerin yakınlarına kan ihtiyaç olduğu zaman sadece o kan grubunda olan kişilere bilgilendirme yapılarak" demiş.

adam haklı. sen hadi benim için duyuru yap diyene kadar "abi şu grupta kana ihtiyacımız var toplu halde görebiliyorsan kimlerde olduğunu söyler misin onla konuşalım vs." desen daha kolay hallederdiniz sorununuzu.

he şimdi hariçten gazel okumak kolay sizin ananız bacınız olsaydı muhabbetine girenler olacaktır. tamam empati kuruyorum oldukça zor bir durum ama sözlüğün de babanızın malı olmadığını bilmeniz gerekiyor.

hee çok çok birilerine duyurmak istiyorsanız. adam nikaltına zaten yazmış. adamın nikaltını sürekli sol çerçevede tutarak gerekli ilgiyi çekebilirsiniz. gidip de işte bizi kimse siklemiyor burda mahlaslı bi başlık açmaya hiç gerek yok.

son olarak geçmiş olsun.
"biz aslında konuyla ilgili bi b.k bilmiyoruz." anlamı da çıkartılabilir.
mantıklı cevap.
bir yerden sonra ardı arkası kesilmez bu durumun. anne baba ile başlayıp kız arkadaşa, kankiye, mahalle bakkalı osman abiye kadar gider işin ucu. Kimseye de niye bunu yazdın diyemezsin çünkü canı yanıyor ve böyle bir fırsat var.
Bunun önüne geçebilmek için moderasyon herkesin kan grubunu girmesini istemiş. Demekki duruma uygun bir şey yapma düşüncesindeler. Bu davranış içerisindeki adamlara da bok ye demek, biraz ayıp. Kimse kimseye kan vermek, kan ihtiyacını duyurmak zorunda değil.

insanlık hep çevremizdekilerin başına bir iş gelince gelir aklımıza. O yüzden bana insanlık demeyin, kaçınız dünyanın (Türkiye nin demiyorum) içinde bulunduğu durum sebebiyle acı çekiyor.
Kaçınız çöplerini ayırıştırıyor, mahallesindeki açlardan haberi var, gereksiz enerji kullanımından kaçınıyor, lisanslı ürün kullanıyor? (Ben yapıyorum anlamı içermiyor. Çaba göstermediğim anlamını da içermiyor tabi)
"üye olan kişilerin yakınlarına kan ihtiyaç olduğu zaman sadece o kan grubunda olan kişilere bilgilendirme yapılarak";
örnek vermek gerekirse; olayla ilgili kan grubuna sahip değilim; hatta o ilde bile değilim. ancak o ilde yaşayan ve söz konusu olan kan grubuna sahip birçok tanıdığım var. ve olaydan haberim olmadığı için yardımcı olamıyorum. evet; kimse kimseye kan vermek zorunda değil. bu sizin ananız, bacınız muhabbetine de girmiyorum. fakat kendileri bunu bize söylemişken;
--spoiler--
unutmayın; birbirimize ihtiyacımız var...
--spoiler--
bu tutum içine girmeleri saçma değil mi?
esasında mantıklı bir cevap değildir.
şimdi noldu, herkes kan grubunu falan girdi ayarlardan, artık farklı bir biçimde yapılacak değil mi?
bizim telaşımız ise bir istisna yapılarak o sistem devreye girene kadar bir duyuru yapılmasıydı.
güncel Önemli Başlıklar