bugün

nasildaşımdır hoş gelmişdir.
heybesi dolu bir yazar. hoşgelmiştir. saygılar.
kısa ve öz! sözlükte şimdiye kadar okuduğum en sağlam yazardır.

örnek alıyorum, hatta kendisiyle tanışmak şahane olabilirdi.

(#10956369)
(#11456985)
(#10948339)

edit: (#16770074)

bu yazdıklarının yüzde doksanına katılıyorum, fakat herkes kuran okumalı ve oradan anlamalı fikrine katılmam mümkün değil. kendisi akıllı ve anladığım kadarıyla okuma zevki olan bir insan kendisine şu yazıyı tavsiye ederim.

(#13016298)
az önce yazdıklarına denk geldim kimdir bilmiyorum fakat emin olduğum bir konu var kendisi kesinlikle bir bilim insanı. sözlüğe kattığı değerden dolayı kendisine teşekkürlerimi bir borç bilirim.

üstteki arkadaşım gibi kendisiyle gerçekten tanışmak isterim.
#13783637 şu sözlüğe geldim geleli bu kadar doğru konuşan birine rastladım. rastladıysam da hatırlamıyorum. helal olsun yazarıdır.
buraya ciddi ciddi bir çok medhiyeler düzerdim.. ama hepimiz insanız.. nefsimize bu paye bile çok..
Allah kendisinden razı olsun..
(#14993721) rakı içip içmediğini bilmiyorum ama içiyorsa rakı sofrasına oturup uzun uzun dinlenebilir bir insana benziyor. neden? çünkü bilgili. neden? çünkü yavşak olmadığı kesin. neden? çünkü severim ben böyle insanı. saygı duyarım.
bu sözlükte bu zamana kadar gördüğüm en uzun ama bir o kadar da en boş yazının sahibi yazardır.

(bkz: nihal atsız ın islam hakkındaki görüşleri/#14993721)

koskoca makalelerden, satırlar üzerinden yorum yapma zekası bir taraf gazetesi yazarlarında, iki arap yalaması islamcılarda bulunur ki yazılan bütün yazıları geçtim.

Din Arabın, hukuk sizin, Harp Türklüğündür dizesi ve şiirin devamı üzerine saçmalamasını "Allah'ım bu millet bu zekayı nereden buluyor" diye hayretle okudum.

Bak Tarafçı, islamcı karışımı yazar. bugünkü modern dinler Arabistan ve çevresinde ortaya çıkmıştır, bugünkü modern hukuk'un temeli de Roma'da atılmıştır, Nasıl ki italyan deyince Roma hukuku, arap, yahudi (hepsi aynı haltın soyu) dinler geliyorsa, Türk deyince de Savaş akla gelir. Atsız bu dizeyi yazdı diye din düşmanı oluyorsa eğer Aynı zamanda hukuk düşmanı yani devlet düşmanıdır da, Anarşisttir lan bildiğin (ki kendisi hukuksuzluktan en çok çeken adamlardandır bu ülkede). senin ben zekana...

bir de Madem müslüman değilsin nasıl olur da Fatih'e, osmanlı'ya sahip çıkarsın... lan zekasızlığına sahip olması da ayrı bir eğlence konusudur. Öncelikle Atsız'ın orta çağ'ın düşünü olarak islamcılığı nasıl sahiplendiğini anlatmama gerek yok.bütünlüklü değil de cümleler üzerinden atsız'ı yorumlayanlar bilemez, kabullenmek de istemez. Bununla beraber Fatih Türktür, Osmanlı Türk hanedanıdır, fuzuli en büyük Türk şairlerden biridir. Bir Türkçü insanları dinlerine göre değil Milletlerine göre ayırır.

tabi yazdığı uzun uzun saçmasapan yazıda çürütülecek çok nokta var, zeka yoksunu bir yazı olduğundan ötürü ama uğraşmaya değmez. Çünkü ne yazarsak yazalım Davetiye şiirindeki dizeden böyle manalar çıkaran kişi anlamayacaktır. Anlamaya çalışmayacaktır da.