bugün

iggy pop parçasıdır ama ben marty friedman dan dinlerim herzaman.
''hadi yahu parça ne zaman başlayacak?''
bu uzun intro bunu dedirtir.
ama iggy nin yeri ayrıdır.
iggy pop un 1977 çıkışlı güzide albümüdür. arşivliktir. parçaları şöyledir.

1 lust for life
2 sixteen
3 some weird sin
4 the passenger
5 tonight
6 success
7 turn blue
8 neighborhood threat
9 fall in love with me.
rolling stone dergisinin hazırladığı 500 greatest songs of all time * adlı listede 147. sırada olan bir iggy pop şarkısı. punk türünden şarkılar dinleyen birisinin mutlaka dinlemesi gereken bir şarkıdır.
bir iggy pop şarkısı. sözleri ise;

Here comes Johnny Yen again
With the liquor and drugs
And the flesh machine
He's gonna do another strip tease.
Hey man, where'd ya get that lotion?
I've been hurting since I've bought the gimmick
about something called love
Yeah, something called love.
Well, that's like hypnotizing chickens.
Well, I'm just a modern guy
Of course, I've had it in the ear before.
I have a lust for life
'Cause of a lust for life.
I'm worth a million in prizes
With my torture film
Drive a GTO
Wear a uniform all on a government loan.
I'm worth a million in prizes
Yeah, I'm through with sleeping on the sidewalk
No more beating my brains
No more beating my brains
With liquor and drugs
With liquor and drugs.
Of course, I've had it in my ear before
Well, I've a lust for life (lust for life)
'Cause of a lust for life (lust for life, oooo)
I got a lust for life (oooo)
Got a lust for life (oooo)
Oh, a lust for life (oooo)
Oh, a lust for life (oooo)
A lust for life (oooo)
I got a lust for life (oooo)
Got a lust for life.
Well, I'm just a modern guy Of course,
I've had it in my ear before
Well, I've a lust for life
'Cause I've a lust for life.
Here comes Johnny Yen again
With the liquor and drugs
And the flesh machine I know He's gonna do another strip tease.
Hey man, where'd ya get that lotion?
Your skin starts itching once you buy the gimmick about something called love
Love, love, love
Well, that's like hypnotizing chickens.
Of course, I've had it in the ear before
And I've a lust for life (lust for life)
'Cause I've a lust for life (lust for life)
Got a lust for life Yeah,
a lust for life
I got a lust for life
A lust for life
Got a lust for life
Yeah a lust for life
I got a lust for life
Lust for life
Lust for life
Lust for life
Lust for life
Lust for life
transpointing filminde de kullanılan enfes ıggy pop şarkısıdır.

bkz: zgy pop
bkz: He's gonna do another strip tease.
Hayatım bi şarkı olsa bu olurdu.
Lana del rey ve the weeknd in yeni single i dir. ikisi bir araya gelince insan bir seyler bekliyor ama bu ortalamanin altinda sanki. Bilemedim. Bir kac kere dinlemek gerek.
albüme adını veren şarkı. çok sade ve duru. the weeknd ile lana'nın sesleri de çok uyumlu. şarkı dinlendikçe seviliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=35cTIXoBnuw
iggy pop şarkısıdır ama son prodigy remixi aşmıştır.
Mükemmel bir şarkı.
Türkçesi.
https://youtu.be/cP-BDexJwKs
Lana'm gene dokturmus ya. Ee kimin biriciği...
T2 prodigy versyonu çok güzel.
21 temmuz 2017 çıkışlı lana del rey albümü. aka lizzy grant, born to die, paradise, ultraviolence, honeymoon diye sayarsak lana'nın 6.albümüdür.
del rey hayranları olarak genel olarak ultraviolence'a (hâşa) tapıyoruz da, prodüktörler bunu yanlış anlamış bence. tamam, albümün karanlık havası çok hoşumuza gidiyor, ama ultraviolence'a bu kadar deli olmamızın sebebi bizim 10'luk skala üzerinden 2'lik acımız varsa, ultraviolence dinlediğimizde bunun 8'e falan çıkması. ve loser queen'liğin dibine vurarak biz ergen tumblrcı kızların kalbini tam 12'den vurmuştu lana. honeymoon'da bu hava kendisini korumayı bir nebze olsun başarmıştı, lust for life'ta ise tamamen yok oldu. lust for life'ta aldığım his şu "tamam, ben istediğim her şeyi elde ettim, artık elde ettiğim şeylerin sahte mutluluğunu da inkar ediyorum ve bunlarla hakikaten yetinebiliyorum. ama çok yoruldum, bu kadar şöhret yeter. daha da bir şey üretemiyorum işte."
şahsen LFL dinlediğimde uykum geliyor. love ve summer bummer hariç bana çekici gelen şarkı da yok.
bence Honeymoon çok çok daha iyiydi. çünkü ilk dinlediğimizde bile direkt gönlümüzü çalan şarkılara sahipti. Salvatore, Freak gibi. ki şahsen Art Deco her zaman favorim olmuştur.
LFL'da Ultraviolence etkisi gözlemlediğim tek şarkı Cherry. onun dışında hep olgun ve yorgun bir kadının sıkıcı şarkılarını görüyorum.
fark ettiyseniz born to die'dan bahsetmedim bile. çünkü del rey'in born to die'la en ufak alakası bile kalmadı artık.born to die, ldr'in piyasaya çıkıp kendini göstermesi ve tamamen farklı bir tarz yaratıp geniş bir kitleyi kendine hayran etmesi için tasarlanmış, ve lazım olan da bir şeydi. ultraviolence ise bir ayıklama süreciydi, çünkü ldr artık rihanna gibi bir şeydi. bütün dünya onu dinliyordu. born to die bütün insanlara hitap etmişti. ultraviolence ise duygusal insanlara. honeymoon ve lust for life ise sadece hayranlar içindi.
ultraviolence karanlık ve iç bunaltıcıydı, ama ona tapmamızı sağlayan ögeler bolca bulunuyordu. örnek veriyorum, money power glory'deki "dope and diamonds" sayıklamasına hepimiz ölmüş bitmiştik. shades of blue'daki gitar solosu içimizi dağlıyordu. brooklyn baby'deki "yeah my boyfriend's pretty cool, but he's not as cool as me" egomuzu okşuyordu. pretty when i cry'ın sonundaki çığlıklar ise jiletlenmelikti. the other woman küvette sigara yaktıran cinstendi.
love yayınlandığında çok heyecanlanmıştım. dedim herhalde lana'nın en iyi albümü olacak. meğer love albümün en iyi şarkısıymış. nereden bilebilirsin ki.