bugün

Benim için gerizekalıyı ölçme tespit etme aleti gibi bir şey.
heytt be bu hafta bitiyor, haftaya çifte bayram var. kurbanda germen kesecek kardeşlerimiz.
berberdeki abi bordan cami modifiyeli uzay aracı yapacağız lozan bitince demişti.
avrupada taşak kaşıyabileğiz artık. düşünsene eyfel kulesini izlerken sağ elimle de hırt hırt kaşınıyorum !..
sözde çok milliyetçi ve dünyaya kafa tutuyor. ama tüm dünyanın bildiği, bir bizim bilmediğimiz gizli maddelere takıldı nedense.
oyu ampüle basmak için ilk sebeptir...
Aktrollerin sandığıdır.
allah'ın izniyle 2023 yılında gizli maddelerin süresi dolacak ve borlarımızı, petrollerimizi çıkaracağız, dış güçlere haddini bildireceğiz. dünyanın lideri olacağız elhamdülüllah. az kaldı...
şunu inönü imzalasa... atatürk astırmaz... çeker alnın şakına vururdu!

bakın bu yaşıma kadar çok mal... gördüm...
mal sürüsü de gördüm...

ama bu kadar mal oğlu mal görmedim.
görsel
burnumuzu oyduktan sonra istediiğimiz yere sürebileceğiz. gizli yapıyorduk ama artık aleni olacak.
facebooktaki gizli "dursunbey köyü dostlar konseyi" grubuna dahil olanlar bilirler ki lozanın gizli maddeleri türkiye'nin 2023'e kadar gelişmesine engel olan maddelerdir. birkaç örnek yukarda verilmişse de ben de ekleme yapayım:

- başörtlü kadınlara zorla mini etek ve crop giydirilecek ( BAŞARILDI !)
- beypazarı maden suyu tekelleştirilecek ( BAŞARILDI ! )
- türk lirası değersizleştirilecek sahte paralar ortaya çıkacak ( KRIPTO PARA ADI ÜSTÜNDE GIZLI PARA !)
- php yazanlar 1 gecede cahil bırakılıp javascript yazmaya zorlanacak ( RABBELALELMIN BUNA IZIN VERMEDI ! )
- sahte virüs çıkartılıp insanlara siber-sonik maske takılacak (PLANDEMI !)

zaten takip altında olan hesabım daha fazla şüphe çekmesin diye tüm maddeleri buraya yazamıyorum. devamını görmek isteyen 36 numara kırmızı ojeli ayaklara sahip kadın yazarlar özelden yazabilir.
görsel
--spoiler--
dindarım diyenlerin yalanlar da söyleyebileceğine örnek. yazık, inancıniza zarar veriyorsunuz aptallar.

bakın burada gizli maddeler.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2209902/+
--spoiler--

lozan ile ilgili birsey ogrenemedim ama satrancla, satranc icin yazilmis kitap, dergilerle falan ilgili bayaa birsey ogrendim . Spasibo dorogoy drug )
lozan 'ın 100. yılı sonrasında,
zurna dürüm 46 cm ve 100 cm olanların boyutları değişecek.
46 cm olan , 60 cm olacak
100 cm olan ise 120 cm olacak.
bu zamana kadar küçük yememizin nedeni bu gizli maddelermiş,
biraz önce iskenderun Erdal Usta'nın Meşhur Zurna Dürümünün olduğu dükkanda
erdal usta kısık sesle kulağıma söyledi bunu.
bekliyordum, şaşırdım dersem yalan olur

bu zamana kadar yediğim zurna dürümler geldi aklıma...
iki elim yakanızda hem de her iki cihanda...
yalnız bunları çok paylaşmayın,
biliyorsunuz bunlar gizli maddeler,
erdal abi zorda kalmasın...
adı üstünde "gizli" diyorsun da madem gizli sen nerden biliyosun mal ?

"iki kişinin bildiğinin sır olmadığı" gerçeğinden hareket edersek bu kadar sığır yıllardır neden "gizli maddeler var" diye böğürür durur ?

lan oğlum "gizli" dediğin şey zaten varlığından bile haberin olmadığın şeydir. hayırdır lozan pazarlıkları yapılırken ismet paşa ile lord curzon ile aynı masada mıydın ?

bi siktirin gidin yaa !!!!
bu konuda geyik yapmayınız lütfen.
bazıları inanıyor, zeka seviyeleri müsait olmadığı için yapılan espriyi ciddiye alıp ya "haaaaa! ben demiştim zaten" diyor veya "falanca kişiye filanca makama hakaret ediyor" diye cimere suç duyurusunda bulunuyor.

oysa bu süper zekalıların bazıları bilmiyor ki (bak şimdi de süper zekalı dedi diye beni aşağıladı der. neyse, yok canım sana einstein demek istedim de, bir yahudinin adı ile sana hitap etmemek için süper zekalı dedim canım benim) bilmezler ki dış işleri cumhurbaşkanlığı başbakanlık savunma genelkurmay vb tüm devlet arşivleri ellerinde.
üstelik ingiltere fransa italya arşivlerinde yasak gizlilik kalktı. o dönemde anlaşmalar raporlar yazışmalar herkese açıldı.

böyle gizli madde olsa çarşaf çarşaf malum basın kesiminde veya yurt dışı internet sitelerinde yayınlar "bak biz doğalgazı çıkaracağız,, petrolü çıkaracağız, ay'a mars'a üs kuracağız, uçan uçak gemisi yapacağız, atom bombası yapacağız, vatikan da cuma namazı kılacağız, 10 dolar 1 lira olacak da bu maddeler yüzünden yapamıyoruz.
a'han da atatürk imzası, a'han da inönü imzası, işte belge, bunun için insanlar ucuz ekmek soğan patates kuyruğunda bekliyor" diye hepsi bağırıyor olurdu.

bunun için bu konuda lütfen geyik yapmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=-BuDISQfoW8

bu insanlardan öyle çok var ki.
Sadece hiç kitap okumamış insanlar bilir.

O derece gizlidir.
Bir tanesi kapsamında Gökçeada'yı japonya'ya vermişler (!) .
ay'a gidişimz yasaklanmıştı. seeneye yırtıyoruz bu yasakları ve gidceeez !..
(bkz: yeni resmi tarih is loading)
itiraz eden topitop tur.
ahan da budur ;

görsel
Eğer bor kullanırsanız süper güşlü bir devlet olursunuz. Onun için bor yok aksi takdirde Avrupa yenilir.
"2023'e kadar bor kullanmicaz" maddesi güldürdü.