bugün

lily collins ve sam claflin'in başrolünde olduğu 2014 yapımı film.
Rosie ve Alex 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olmuştur; bu yüzden aralarında aşka ve sevgili olmaya dair hiçbir ihtimal olmamıştır. Ama ne zaman olay sevgili seçimlerine gelse, birbirlerinin en büyük düşmanı olmuşlardır. 18 yaşında yapılan bir seçim, kaçırılan bir fırsat ise hayatlarını bambaşka yönlere sürükler. Ama aralarındaki bağ, kilometrelerce mesafeye, akıp giden zamana yenilmez. Bu arada hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler, boşanmalar da cabası… Birbirlerini yeniden bulduklarında ikinci bir şansları olacak mı yoksa her şey için çok mu geç kaldılar?
genelde romantik ya da romantik komedi tarzı filmleri sevmesem de bu film hoşuma gitti doğrusu. konuyu aşırı drama bağlamadan tatlı bir şekilde işlemişler. cumartesi akşamı kafa dağıtmak için izlenir.
bir diğer izleme nedeni için (bkz: sam claflin)
Trailer larından ne kadar komik ve kaliteli olduğu belli film. Grinin elli tonu sever kezbanlar bunu da sevebilir.
kaliteli bir romantik komedi hatta hafif duygusal. filmin sonunda yüzünüzde ebleh bir tebessüm bıraktığını göreceksiniz. oturun ailenizle, sevgilinizle, çoluk çocuğunuzla falan bile seyredin.

bu arada tamsin egerton sen bir taşsın!
görsel
olmamış filmdir. ne bir derinlik var ne karakterlerde bi samimiyet. hızla geçen zaman var ama film içine çekmiyo sizi. konu zaten klasik , bunun üzerine karakterlerle de bi bağ kurulamayınca vakit kaybından öteye gitmedi benim için.
insanın en mahrem duygusu aşkın, p.ç edildiği filmdir.

dayanılacak gibi değildir... içinizde bir yerlerde kadına dair azıcık değer, kıymet, saygı, sevgi varsa bunların adi bir amerikan filmiyle tüketilmemesi gerekir.

bırakın sonunu, yarısı dahi izlemeye tahammül edilememiş filmdir.
bende çok farklı duygular uyandıran, tatlı bir film.

görsel
izlemiş olduğum en güzel filmlerden birisidir ;

Because I’ve realize that, no matter where you are or what you’re doing, or who you’re with, I will always Honestly, Truly, completely Love you.

repliği ile içinize dokunur.

görsel
aslında film hakkında çok uzun bir yazı yazacaktım ama muhtemelen okunmaz diyerek siktir ettim kendi kendime, hatta yazılı bir şablon hazır ancak burada paylaşmayacağım, çünkü bir tarafına takacak insan olduğunu sanmıyorum filmin özeti şu;

hayaller vs hayatlardır. hayatın acı gerçekleri insanları silksede hayallerine er yada geç ulaşmaları.
senaryosu her ne kadar gerçekçi olmasa dahi başrollerin oyunculuğunun güzel olduğu izledikten sonra yüzünüzde tebessüm bırakan hoş bir 2014 yapımı ingiliz filmi.

film müzikleri çoğu ingiliz filminde olduğu gibi yine şahane.

--spoiler--

ek olarak lilly collins oyunculuğuna parantez açmak istiyorum; sam claflin zaten iyi oynamış ama casting sırasında rosie karakteri için lily collins bence çok doğru bir seçim olmuş ne bethany veya sally gibi aşırı seksi ama alex'in neden onda takılı kaldığını anlayabileceğimiz kadar tatlı. böyle bir karakteri kendisinden daha iyi kimse oynayamazdı muhtemelen ben beğendim.

--spoiler--
Etrafınızda bulunan çoğu insanın belki de sizin aşk hikayenizdir bu film. Çok güzel, içten. Tavsiye edilir!