bugün

az alkmaar'ın teknik direktörü.
hollandanın efsanevi teknik direktörlerindendir.
önce ajaxı avrupada ardından barcelonayı ilk gelişinde ligde şampiyon yapmış ama ardından hem barcaya 2.gittiğinde hemde hollanda milli takımı dahil çalıştırdığı birçok takımda başarı yakalayamamış teknik adam
14 eylül 2006 az alkmaar kayserispor maçından önce : "sahaya fark için çıkacağız , 4 forvetle bile oynayabiliriz , turu burda bitirmek istiyoruz" şeklinde demeçler veren, maçtan sonra vereceği demeçleri de merakle beklenen az alkmaarteknik traktörü.
kadıköy'de görmeyi istediğimiz kurt teknik direktör. zico ile resmen taşak geçmiştir.
eli sıkılası teknik direktördür.
az ye takır takır top oynatmaktadır.
helal olsun.
bir teknik direktörün bir takımı ne kadar etkileyebileceğinin canlı kanıtıdır. teknik direktörün takıma katkısını yüzdelerle ölçen futbolu çok bilmiş türk medyasının ders alması gereken teknik direktör.newcastle united'ı da dize getirdi ne diyelim.
maç boyunca sürekli notlar tutan ve tuttuğu notlarla alakalı olarak futbolcular ile sağlam bir diyalog kuran, disipline önem veren hollandalı teknik direktör.
galatasaray'ın gündemindeki teknik direktördür.zira az alkmaar'dan bu sene ayrılacak.
ayrıca galatasaraydaki genç potansiyelini çok iyi kullanacağına(tabi gelirse)inandığım teknik adamdır.

(bkz: arda turan)
(bkz: mülayim erdem)
(bkz: özgürcan özcan)
(bkz: uğur uçar)

vs...
ajax'la 1 şampiyonlar ligi, 1 intercontinental kupa, 1 uefa kupası, 1 süper kupa, 3 hollanda ligi şampiyonluğu ve hollanda'da çok sayıda ulusal kupa kazanmış,

barcelona ile 2 kez ispanya ligi, 1 süper kupa, 1 ispanya kupası almış ve az alkmaar'a tarihinin e iyi dönemini yaşatmış büyük hoca. şu anda galatsaray için adı geçen zaccheroni ile kıyaslanamayacak bir kalite ve cv'ye sahip olan teknik direktör.

bu adamı getirirse galatasaray büyük iş başarmış olur. ama nedense bu adam hakkında galatasaraylı cümleler kurarken bile falko götz ile abdullah avcı nın suratları geliyor gözümün önüne. neden bilmiyorum.
2008-2009 sezonu için en önemli iki aday. adnan polat sadece yıldız alıp teknik direktörü önemsemezlerse başlarına gelebilecekleri gördüğünden önümüdeki sezona kariyeri sağlam bir hocayla başlamak istediklerini belirtmiş. zaten aday dahi olmadan önce katıldığı bir radyo programındaki konuşmasında takımımızdaki genç potansiyeli kullanabilecek kariyerli bir hoca demişti ki akla ilk gelen mourinho ile van gaal olmuştu. son günlerde yetkili agızlarda dolaşan iki isimden biri van gaal. kurt hoca, gençlerle arası iyi, sistem adamı. yıldız oynatan değil yıldızı yetiştiren adam. şiddetle gelmesini istediğimiz bir kişidir. diğer olasılık da göz ardı edilmez ama; (bkz: laudrup)
galatasaray'dan resmi teklif aldığını doğrulamış ve yeşil ışık yakmış.
(bkz: van gaal galatasaraya yeşil ışık yaktı)
(bkz: fotomaç manşetleri)
http://www.milliyet.com.t...ate=15.04.2008&ver=84
bu sezon az alkmaar ile oldukça kötü bir sezon geçiren teknik direktör; barca ya son gelişinde de kovulduğunda takım küme düşme potasının hemen üzerindeydi ve en iyi oynadığı maçlar galatasaray maçlarıydı.

en iyi yaptığı iş pasa dayalı sistemini hem takıma hem de futbolculara kabul ettirmesidir, galtasaray a gelmesi halinde sabri ve barış gibi oyuncularla ne yapacağını çok merak ediyorum!
galatasaray'a gelmesi söz konusu olan kişi. teknik direktörsüz bir takımın yaşadıklarını gördükten sonra kim gelirse gelsin daha iyi olacaktır gibi bir bakış açısına büründük galatasaray'lılar olarak. en azından futboldan senelerce uzak kalmamış bir teknik adam gelmiş olacak takımın başına bu bile bir artıdır?
koyu bir galatasaraylı olduğunu söyleyen kurt hoca. *
ulan destur be nereden öğrendin sen bizim adetleri böyle. büyük takıma geldikleri zaman genelde genç futbolculardan duyarız bu tip açıklamaları...
benim gibi ona inanmayanlara da laf ediyor bir de;
- evimde galatasaray forması var. bu da sevgimin ispatıdır.

(bkz: ben altı yaşımdan beri cimbomluyum ulan)

http://efsanefotospor.com/haber.jsp?cid=29112
seneye bu zamanlarda modern futboldan anlamadığından, çağ dışı kaldığından, modern futbolun gereklerini yerine getiremediğinden, hakan şükürü oynatması gerektiğinden, gençlere yeterli şansı tanımadığından, takımı iyi çalıştırmadığından, derbilerdeki karnesinin zayıf olduğundan, cesaretli futbol oynatmadığından, göze hoş gelen futbol oynatmadığından, mehmet topalı ilk onbire alması gerektiğinden, lincolne tahammül etmemesi gerektiğinden dolayı eleştirilecek olan teknik direktördür.
efsane fotospor'a gore "fanatik galatasarayli" olan hoca.

tabi bu iddianin da efsane fotospor gibi efsane olmasi kuvvetle muhtemeldir.
eğer takımın başına gelirse en az 3 yıldız isteyen hoca. anlaşmasını ona göre yaptıracakmış. valla bize göre hava hoş da adnan başkan ne der bu işe belli olmaz. eğer galatasaray'a gelirse hakan şükür'ü oynatmak zorunda olduğundan yine yönetim, hakan ve teknik direktör üçlemesinin arası bozulabilir. hakan artık sana ayar oluyorum. yaptıklarını tartışmak bile haddimize değil ama artık şu takımdan git. eminim bu adam bu senede takımdan gitmez ise yine bu sezonun aynı tekrarını yaşayacağız, van gaal da sezonun bitmesine az bir süre kala takımdan gider.
son dönemlerde adı bayern münchen ve fenerbahçe ile sık sık anılan hollandalı teknik direktör. 2007 de oynanan az* maçlarından sonra fenerbahçe ile çalışabileceğini söylemişti. umarım kadıköy'de görebilirim bir gün kendisini.
hollanda birinci liginde, 2008-2009 sezonunda, az alkmaari tarihinde ikinci kez sampiyon yapmis olan teknik direktor.
yeni sezondan bayern münih'i çalıştıracak teknik adam; elbette elinde not defteri ve kalemiyle.
bayern münih yönetiminin sabrının sınırlarını zorlayan hollandalı teknik adam. 3 haftada galibiyet edinemedi. bu gidişle bayern münih'in en hızlı kovulan teknik adamı ünvanını edinecek gibi gözüküyor.
sevimli adam. o golün üzerine oturup ağlamam gerekirken ben bile gülümsedim lan. ahuah...
robben'in golünden sonraki düşüşüyle soğuk, mesafeli duruşunu bi anda silmiş, kendini sevdirmiştir. yılmaz vural'dan etkilenmesi de söz konusu.