bugün

recep ivedik e gülen geri zekalı toplum'u gördükten sonra bulduğun önerme. evet öyledir. cnbc-e izleyip özenti yaşıyoruz ve zekamız 10 numara oluyor.

işin aslı recep ivedik içimizde gerçekten var olan bir karakteri yansıtıyor. şöyle bir sokağa çıkın etrafınıza bakın anlayacaksınız. enseye şaplak göte parmak diye bir ilişki biçimi var bu ülkede.

yoksa kendisinin tanındığını gördüğü için mi telaşa kapılıp bu filme bu kadar giydirilmeye çalışıyor.

(bkz: sen kaç beni tanıdılar)
lost'un senaristlerinin süper zeka olduğu gerçeği daha doğru. lost iyi bir dizi olabilir ama recep ivedik i izleyen adam lost'u da izliyor bu ülkede.
kaçınılmaz bir gerçektir. hiç bir dizi lost gibi ilk bölümden başlayıp sırlarını son bölüme kadar sürderen bir özelliği kullanamadılar. ayrıca bunlar öyle herkesin çözüp algılayabileceği şeyler değildir. dizi genellikle ters köşe yapmaktadır. izleyenler bilirler. (bkz: amerikalıların çok iyi yaptığı işler)
o değil de bir minibüs buldulardı da, yokuşa vurdurup çalıştırdılardı, o nerden geldiydi ya aklım almıyor birader.
Düşündüren bir dizi olduğu için doğru olma olasılığı olan bir önermedir.

Yerli sinemayı desteklemek gerek deniyor ama recep ivedik serisinde abartı bi eğlence yok, günlük sıradan bir insanın hayatında bile görüp işitebileceği şeylerin beyaz perdeye uyarlanmışıdır. Lost ile aynı cümle içerisinde kullanılmasını bile yadırgamıyor değilim.
olmayan gerçektir. recep ivediği izleyende, lostu izleyende aynı kitle zaten.
(bkz: popüler kültür öğelerini kalite farkıyla ayırmak)
doğru olmayan bir tespit. kendimden biliyorum..
o minibüs dharma girişiminin kullandığı minibüs. ve muhtemelen benjamin'in dharma girişimindeki insanları otherslara sattığında babasıyla birlikte içinde olduğu minibüs nasıl o derecede sağlam kalmış o zamandan bilinmez adanın güçleri işte.
- mahmut abi lost diye bişey çıkmış duydun mu?
+ o ne anuna kodugum?
- abi şimdi sayılar var böyle 4,8 falan gidiyo, bu sayılar uçağı bi adaya düşürüyo, o derece yani. ada da gizemli bişey böyle. ben tüm sırları çözdüm aslında benzini bitmiş uçağın. ama bi iş adamı var,bunları sevmiyo galiba pek, yalancıktan uçak düşürüyo bunları öldü sansınlar diye. ama zeki olmak gerekiyo mahmut abi. ben bile zor çözdüm işi.
+ hasan bi siktirgit. maç söyle bakalım, bu hafta güzel maçlar var.
(bkz: süperzeka)
inanmak istemediğim tespittir. Zaten Türk milletinin bu tespitleri bir çok insanın yaşama sevinci haline gelmiştir. Birileri bu tespitleri yapmasa aptal sanacağız ya kendimizi... her neyse, bir tespit daha!
(bkz: bir diziye 3 bölümden fazla dayanabilen mongoldur)
kıyaslanan izleyici kitlesine göre değişen önermedir.
akasya durağı izleyicisine göre zeki
how l met your mother izleyicisine göre somurtkan
yetenek sizsiniz türkiye seyircisine göre de ...
(bkz: taşla vura vura nükleer bomba patlatmak)
(bkz: ee nezaman ay da yaşıyoruz)
altıncı sezon finali ile tersini ispat etmiş tespittir.