bugün

game of thrones'ta ki hadım edilmiş konsey üyelerinden biri. çokça casusu olduğu söylenir ve rivayet odur ki, düşmanlarının 3 gün önce kahvaltıda ne yediğine kadar her şeyi bilir.
ne zaman nerede ne yapacağı, herhangi bir olay karşısında nasıl bir tepki vereceği önceden kestirilemeyen karakter. bir de harbi zeki bu adam. ayrıca ned starkın idam emri verildiğinde yapmaması için joffreyin yanına koşan tek konsey üyesi.
game of thrones'un en piç karakterlerinden. konuşma şekli bile insanı gıcık ediyor ama harbi akilli adamdır. tyrion lannister reyize yardım ederek gönüllerde taht kurmuştur.
işi bilip işe gitmeyen tatta got karakterlerinden. özellikle fazla öne çıkmama ve mesajlarını satır aralarında, ya da hikayelerle, imalarla dolaylı yoldan verme konusunda gayet usta.
kendisi, 5 kilo ta.şak sahibidir.

bu arada, diziyi izlerken, diyalogları bana en çok keyif veren adamdır.

3 ay sonra girdiğim ilk entrym sen ol istedim.
Konseyin en entellektüel, dizinin en zeki (Tyrion'dan bile) üyesi..
petyr baelish ile birlikte seven kingdoms'u de facto yöneten 2 güçten birisi. (bkz: istihbarat)
Çüksüzde olsa gönlümüzde koca bir çüke sahip adam.
taşak kebabı olmuş reyiz.
westerostaki en mantıklı düşünen adamdı.

--spoiler--

--spoiler--
böyle bir ölümü hak etmedi elbette.

bu arada bölümün başında kağıda jon snow'un tahtın gerçek varisi olduğunu yazıyordu. o kağıdı yaktı mı yoksa konuştuğu küçük kıza verdi mi ? ne olduğunu kaçırmışım bilenler aydınlatsın.
gitmeden son şakasını da yaptı büyük reis. finalde görüşürüz.
En son okuduğumuzda lannistergiller'in emmisinin pekmezini akıtmakla meşguldü. Yardımcıları kimlerdir bilmem.