bugün

maldır. 18 yaşında evlenip 20'li yaşların da elinde çocukla dul kalması muhtemeldir.
evliliği özgürlük sanan kızdır.
Böyle arkadaşım var bir kaç tane evlenen daha hayatı anlamaya yeni yeni başlayacak yaştayken nedir bu heves anlamıyorum.

Aile baskısı varsa o başka bir konu tabi.

Tanım:Saçmalamayı seven kızdır.
Çeşitli sebepleri olabilir.
insanları tek tip zannetmek cahilliktir.
küçükken büyüyünce anne olucam diyen kızdır.
Suan iki tane cocugu olan arkadaslarimdir.
Hedefi olmayan, kendini eve hapsetmeyi ve eşinin kadını, çocuklarının anası olmayı kabul eden kadındır. Kapatmayın kendinizi bir eve. Çalışın çabalayın, düzeni değiştirecek birilerine ihtiyaç var.
Sevdiğinin peşinde koşan aceleci kızdır. Ya da Ne de olsa eşim bana bakar modunda olandır.
Geleceğini garantilemekten yoksun, kendi parasını kazandığında başkasına muhtaç kalmayacağını idrak edemeyen kızdır.
Evliliği çocuk oyuncağı sanan kızdır.
Kız olsam planım bu olurdu tartışmasız.

Belki bir de evlendikten sonra kocam kültürlü bir tip olursa onunla anlaşıp üniversiteye giderdim. Doktora falan yapardım sonra bir üniversitede eşime de derdim işte 2miz de kazanıyoruz işte ne güzel diye öğretim görevlisi olarak üniversitede kalırdım. işte öyle yavaş yavaş. Dert yok tasa yok istediğim anda bırakır geri kocamın kollarında yaşardım. Çok sıkarsa bi kadınla yakalatır basardım boşanma davasını zaten hukuk benim lehimde bir de gelirim yok ayakları + aldatma deyince eşimden de para kalırdı artı üniversitedeki görevime devam ederdim.

Not: Evet yine üstün zekamla Türk dizilerindeki hayın ırıspıyı oynamayı başardım çok şükür.
Pişman olacak kızdır sakın ama sakın yapmaması gereken harekettir.
kariyer yapmayı değil de çocuk yapmayı seçmiştir, kendi seçimidir, buyursun.
becerileri; doğurganlık, kocanın gönlünü eyleme, çocuk bakma, görümce/ elti dedikodularının odağı olma çabası, ev işi vs vs. olan vizyonsuz canlıdır... hee illa git bir üniversitede oku demiyorum kapasiten yoktur durumun yoktur.. Ama hayat ya da artık günümüzde hayat, bir kadının tek vizyonunun evinin kadını çocuklarının anası olmasını gerektirecek kadar basit değil.. Hee içinizde beni tenkit edecek birileri muhakkak çıkacaktır onlar da ...... neyse küfretmeyeceğim.. Okuyun, onu yapamıyorsanız kendinizi geliştirmeye çalışın..bir sürü kurs var ücretsiz onlara gidin, bunu da mı ben diyeyim... ilerde kocanız size siktiri çektiğinde çük gibi orta kalıp salak salak durumlara düşmeyin.. O zaman kendinizi bir şekilde kurtarabilirsiniz belki ama o masum çocuklarınıza olan olur.. Aman ne diye bu kadar uzattıysam ne bok yerseniz yiyin ben ilim yapmaya devam ediciğiim..Saygılar : DSC * ))
Yüksek öğrenimin hayatına katacağı artı değerlerin farkında olmayan kızdır. Sadece mesleki ve maddi bağımsızlık yönünden değil bahsettiğim. Evlilik sonra da yapılabilir, ama üniversitedeki hayat tecrübesi ve dostluklar sonradan istenilse de başka türlü elde edilemez.
evlenince rahatlayacağını özgür olacağını düşünen kız tipidir. ancak gerdekten sonra bütün düşünceleri yerlebir olur.
Kendi ayaklarının üstünde durmak gibi bir sorumluluk almaktan kaçınıp kocasının sırtından geçinmeyi hedefleyen boş kafa kız.
Doğru düzgün bir meslek için liseye gidiyor o mesleği elde etmeden evleniyor yok böyle şaçmalık .
Lise de bitti. Yakışıklı kültürlü huyu guzel ciddi düşünen talip beylerimizi sağdan alalım.
kız gibi kızdır ne gerek var uğraşmaya bulur bir zengin koca yansin dunya.
hayatı öğrenmemenin daha fazla mutluluk vereceğini bilen kızdır.
Benim kız versiyonumdur. Tabi lise bitti üniversiteye başladık daha tık yok.
Evlendikten sonra sadece kocasına yâr olacak kızdır. Evliliği seçmiştir, Allah mubarek etsin. Yani evli insan okuyamazmı? Bal gibide okur. Mesela bizim bilim, fen için değil geçim için okuduğumuzdur. Geçim bıttımı seçimde bitiyor.
bence liseyi bitirip de evlenmek isteyen kızların yazdığı değerlidir.. Diğerleri hep niyet okuyuculuğu.. Bu bakımdan ben bir şey söyleme hakkını kendimde bulmuyorum.
Muhtemelen ilerleyen zamanlarda gençlik hatasıydı diyerek kendini avutacaktır.