bugün

ortaokulda son zamanlarını geçiren yazarlara verilecek tavsiyelerdir, bana göre sözlük yazarı olduğumuzu belirtirsek cool görünebiliriz ve belki bu yüzden kızlar bize hasta olup, kafede öpüşebilirler.
liseye başlamadan önce türkçe konuşup yazmayı öğrenin.
edebiyat hocanızın yanından ayrılmayın. gördüğüm kadarıyla epeyli bir ihtiyacınız var.
daha liseye bile başlamayıp sözlükte yazıyorlarsa bir an önce defolup gitsinler incide filan yazsınlar. ya da fazla zırvalamasınlar susup büyüklerinin sözünü dinlesinler diyerek verebilceğim tavsiyelerdir.(yaşına göre oldukça üstün zekalı olduğu ve yaşıtlarıyla bu yüzden geçinemediği tespit edilen sevgili kardeşlerimiz hariç tabi)
bırak o klavyeyi evlat.
gidip de ebenizin nikahındaki yerleri yazmayın. kaçımı geçimi rahat merkezde bir yerler olsun.
edit: çok güzel. başlık üstüme kaldı yine.
bi daha edit: hayır cümleyi düzgün kuraydın bari başlayacaklara yazarlara ne amk.
türkçe derslerinden kaçmayın.
Liseye başlayacaklara ve yazarlara tavsiyelerdir.
iki farklı tavsiye vardır burada. Birincisi liseye başlayacak ilkokul talebelerine yapılacak olan tavsiyelerdir. Ben şahsen bu arkadaşlara sözlüğe girmek yerine sokağa çıkıp top oynamalarını veya derslerine yoğunlaşmalarını, türkçe'yi öğrenmelerini tavsiye ediyorum.
ikinci tavsiyeler ise gerçekten yazar olanlara yapılacak olanlardır. Size tavsiye falan yok dağılın!
ortaokuldaki yazarlara verilecek tavsiyelerdir.

Açın kıçınızı kaşıyın efenim.
mümkünse sözlüğe 3 sene sonra kaydolun.
okuduğun her şeye inanma.
inandığın her şeyi yazabilirsin tabi ki; türkçe'ye hakaret etmemek şartıyla.
ben çok inanırım akıl yaşta değil başta cümlesine lakin bil ki handikaplısın burada. kendini küçültme; trollerle de arkadaşlık etme.
oha sözlükte yaş sınırı 10 mu diye düşündüm şu an. nasıl yani liseye başlayacak 14 yaşında mı yani. şimdi anlaşılıyor saçma salak başlıklar. evet liseye başlayacak yazarlara tavsiyeler: saçma salak başlıklar açmayın.
lise bitene kadar sözlük facebook gibi ortamlarda bulunmayın. forumlar neyinize yetmiyor.
Derslerinize iyi çalışın unutmayın sözlük, facebook vb. kaçmıyor.
sözlüğü kızlara hava atma aracı olarak kullanmayın.
karı kız ayağına bulaşmayın okuyun adam olun lan ibneler.
Aklını başına alabilir. Bu yılların bir daha geri dönmeyeceğini bilip zamanın son dakikasına kadar değerlendirilmelidir. Lise yıllar gençliğin en güzel yılları olup, kıymeti bilinmelidir.
rengi şeffaf su gibiyse aldırmayın zamanla beyazlaşacaktır.
liseyi bitirdikten sonra yazmaya başlayın.
sözlük yazarı olmayın. okuyucusu olun yeter.
sakin olun. aceleniz yok. nasılsa emeklillik yaşı 65. böyle bir durumda sürat felakettir yavrum. ölürsün. zaten öleceksin.
bol bol okuyun. derslerinize vakitlice çalışın. biriktirmeyin.
güzel dostluklar kurmaya çalışın. bu yaşlarda daha sağlam bağlar kurabilirsiniz.
yazları boş boş durmayın. kurslara gidin. dikiş nakış bile olsa gidin yahu. boş durmayın.
dil öğrenin. yazları çalışmaya gidin tatil yörelerine. özellikle erkekler. siz daha şanslısınız bu konuda.
(bkz: ben gidiyorum amk)
cenabet gezmeyin.
ergenlik devresi bitene kadar mümkünse sözlüğe girme. bekleyemem diyorsan bir zahmet inci sözlük ellerinden öper.
ne yaparsan yap ama o hocalara diklenme.
tadını çıkarın.. kurduğunuz arkadaşlıkların belki de ömür boyu sürecek arkadaşlıklar olduğunu unutmayın. ders çalışmayı ölçülü tutun; daha çok spor ve sanatla uğraşın, üniversitede dersler çok çökecek üstünüze.. gerçi derslerle mesafeli olan üniversitede de mesafeli olur.