bugün

çoğu erkeklerin kendini aslan sürüsü gibi kanıtlamaya çalıştığı gün, yıldır.
birçoğunun polat alemdar olduğu gündür. ağır takılırlar.

ben ise okul ceketimi 2-3 beden büyük almışım ve ilk gün ceket içerisinde kaybolmuştum. aslında çok sosyal biri olsam bile masmavi ve baya büyük ceketim ile sıradan kalkmamayı tercih ettim. değiştirmek istemiştim ama kabul etmemişti orospu çocuğu.
nereden bilebilirdim ki bir ceket benim lise 1de asosyal olacağımı belirleyecek ? evet belirledi.
sonra lise 2 geçtim ve ortalığın amına koydum afedersiniz. sikerler hani. sinirim bozuldu biraz küfür etmem gerekiyordu.

neyse yeni başlayacaklara önerim. kesinlikle kıyafetinize önem verin. adam akıllı üzerinize otursun. öz güven kaynağıdır. var olan öz güveninizi bile alır üstünüze oturmayan kıyafetler.
Geç kalmıştım.

(bkz: tarih tekerrürden ibarettir)
Ben süt çocuğuydum.
lisede kızlar teklif ediyormuş, düşüncesiyle geçirilen ilk gündür.
Bam diye tokat yemek.
Sinifta tanidik 5-6 kisi cikti yabancilik cekmedim o yuzden.
asla unutamayacağım gündür. o eziklik duygusunun tarifi yoktur.
2 yıl önceydi ama dün gibiydi olarak söylenen o önemli gün çatıp gelmiştir o gün 1 hafta önceden alınan kravat gömlek okulun ilk gününe kadar göze hoş gelir ve daha sonrasinda dolap diplerine atılır ve gider.Anneden nasihatlar alınıp tutarsınız okul yolunu isimleriniz ve sınıflarınız müdür yardimcisi yarafindan okunur ve o merdivenden çıkıp gidersiniz sınıf sessiz herkes birseyle.ilgilenme çabasında olup nerden geldim bu okula sözlerinin herkesin içinde yankı ettiği gerçektir 1 haftaya haylaz sınıf olup çıkacak ve patlamaya hazır volkan gibi bekleyen liseli ergenlerin önemli günüdur.
sıraya kazınmış-çizilmiş onlarca penis resmi vardı ve 15 erkek 15 kız olan sınıfta bir kız ile birlikte oturan tek er kişiydim. şansa gel.
Ben liseede başka bi yerde okuyodum arkadaşımla aynı yeri kazanmıştık tabi okulun yolunu blmiyoruz bizde üstümüzdekiyle aynı olan kıyafetleri takip edip okulu bulmuştuk okulu görünce tabi insan bi değişik oluyo ama cana yakınımdır ben sevdiririm hemen kendimi alışmak zor olmadı ama suan gelin görün ki okula gitmek istemiyorum.
ilk günden herkesin kanki olduğu gündü bizimkisi... 2. Haftadan itibaren şikayetler başlamıştı.. Hababam sınıfı olmuştuk..
Benim gibi yavşak ve komik fakat yeri geldiğinde duygusal,sinirli, kibirli biri için kolaydir.
sozlugun bebeleri icin cok zordur, (bkz: ana sınıfında ilk gün)
okula kolumda kol kadar alçıyla gitmiştim en arkaya oturmuştum.millet soruyor ne oldu falan deyü ama benim kafam dönüyor kan kaybetmişiz o kadar.neyse hayatımın arkadaşlarıyla tanıştım o sıra çantamı tutan mı yemek getiren mi? ooo neler neler.
seviyorum be lise arkadaşlarımı candır onlar kandır.
o ilk günün ardından 6 yıl geçti ama o günler güzeldi be sözlük olsa da tekrar gitsem üniformamla okula.ah ah.
5 yıl önceydi şimdi hatırlamıyorum bile.
dün gibi hatırladığım o lanet gün. Yaşanabilecek ne kadar rezillik varsa neredeyse hepsini o gün yaşamıştım, bak içim sıkıldı yine..
heyecanlı bir gündür. 4 yıl geçtiğine rağmen hatırlarım.

edit: mezun oldum la, ne liselisi. *
Bundan 4 yıl önceydi çok iyi hatırlıyorum bu lisede bitermi zaman hiç akmayacak gibi demiştim. Ama artık bitti mezun oldum.
Garip çok garip.
Hayatınızın en iğrenç günü olabilir. en azından benim öyle olmuştu.
Soğuk mu soğuk okulun yokuşundan çıkarken buram buram tarih kokusuyla sarhoş olmuş şaka şaka pek bi espirisi yoktu sadece müdürün şu cümlesi ben de bi insanım sonuçta okul müdürüyüm diye benden korkmayın!!!!
köyüydü ama bu yıl 9.sınıflar çok şanslılar bu açıdan. okula yeni geldiklerinde sadece 9lar olacak. ortam yapacaklar gelir gelmez
benim için herkesten önce gidip okulun bahçesinde mal mal beklemekti.
Sakın ha sakın şekil yapmayın, hiç kimseye hem de.. Uslu durun, ses yapmayın, olabildiğince az konuşun. Ve sakın ha sakın sınıfın en güzel kızına aşık olmayın. ikinci haftadan açılırsınız bilmem ne, aman diyim.. Sevgilisi var onun...
Çokta bilmediğiniz bir kültürde başladıysanız o güne biraz zorlar.
Karakterinizin temellerinin atilacağı lise hayatinin ilk günüdür. Ben içime kapaniktim. Ya da diğerleri fazla aptaldi bilmiyorum.