bugün

Senin bütün özelliklerin içinde en öne çıkanı, sınırsız bir hırsa sahip olman. Bilgiye, öğrenmeye karşı da çok büyük bir açlığının olduğunu söylemek gerek. Lisede her ne kadar, hocanın yalakası olarak tanınsan da, senin amacın sadece yeni bir şeyler öğrenmekti, sen kendini biliyorsun. Bu girişkenliğin hayatının ileriki yıllarında hep işine yaradı. Hem zaten o tembel tenekeler seni çekemedikleri için sana o tür şeyler söylüyorlar, ki o günlerden beri antenle geziyorlar *
testte çalışkan tip çıktı.
gerçekte sınıfın asosyaliydim ben. ne başkası bana karışıyordu, ne ben başkasına. heralde şimdi ben liseden birileriyle karşılaşsam, ismimi hatırlayan çıkmaz. silik bi tiptim işte.
Testte aslında çok zeki ama tembel çıktı ancak ekstra olarak insanlarlada aram çok iyi değildi. insanlar çok gereksiz be sözlük herkes yılan olmuş bide bunu çok erken yaşta farkettiyseniz çok az arkadaşınızın olması çok normal.
şamatacı çıktı. eh aşağı yukarı bildi gibi.
sınıf başkanı çıktı. harbiden olmuştum galiba bi ara, test diyince hatırladım, vardı öyle bişeyler. toplu disiplin, yoklama için milleti koruyim vs diye. hababamdan çıkacak başkandan ne olur. topluca aşağı okulu basmaya gidilir, kızlar girişte bekler, erkekler silkeler, sonra hep birlikte bayraklarla geri dönerdik. okulun ruhuna ters hocalar yüzünden disiplin aşamasında yoklama fişleri en baba koruyucuydu. hatırlamışken; ziya, nevin, ömer hoca'ya selamlar.
Aslında çok zeki ama tembel.

Doğruda çıkmıştır efenim.
kızların sürekli asıldığı tip.
yasin hayal
Olgun ağırbaşlı tip genellikle reis derlerdi.
Lısede ipin basını ceken fıkırlerın ortaya atılmasından sorumlu kısı, olacakların kotu gıtme ıhtımalıne karsın yınede fıkrı begenenlerın katılmayanlardan cok olması vesılesıyle suru psıkolojısı olarak sınıfca pıclık ve dısıplıne sevk ettırılebılecek ve şakasına gulunmeme ıhtımalı ender rastlanılan sahıs/sahıslardan idim.
Bi o kadar sert görünsemde herkes beni severdi. Kendimi bildim bileli en arka sırada otururdum. Sanırım bu bir takıntı. 7-10-12 sınıf hep başkandım. Herkese sözümü iyiyle güzellikle geçirirdim. Hep eğlence peşindeydim grubum vardı herkes gibi ama yinede tüm sınıfla takılırdım. iyiydi hoştu.
kosede olup biteni izleyen.
zaman altina baraj yapan adam.
Duvar kenarı en arkada oturan vardır ya hani. Sınıftan bağımsızdır çoğu zaman.fazla konusmayan ama konuştuğunda da ortalığı kırıp geçiren.zeki ama çalışmayan. Ben oydum işte.vay be özledim galiba.
okuldaki tüm erkekler tarafından sevilen her grupta her ortamda aranan adamdım. ama bir kaç arkadaşım hariç hiç bir kız sevmezdi beni. Çünkü tüm kız gruplarından en az bir kişiyle çıkmışlığım olmuştur. kızlarla da çıkardım ama hiç bişey yapmazdım. bir çoğuyla 1 hafta falan sürdü zaten. Kısacası ben o lisedeki sporda başarılı yakışıklı dersleri orta halli yavşak çocuktum.
Kıyıda köşede bitsede gitsek modunda oturan tip.
Sol köşede sessiz sakin oturan tip.

cam kenarında.
Ezik tip.
Efendiliginden taviz vermeyen ama sürü psikolojisiyle hareket ettiği için okul müdürü tarafından özellikle takibe alınan ve öğretmenleri tarafından sürekli uyarılan, dersi dinleyip; ödev yapmayan, eve gelince ceketi kravatı çıkartıp, klasörü fırlatıp dışarı kaçan buna rağmen derslerinde başarılı olan tip.
Kafasına bir ton jöle sürüp, kravatı da göbeğe kadar indiren, gömleğin tüm düğmeleri açık gezen ve tabi bunları yapınca cool-lime olduğunu düşünen bir tiptim. Şükür geçti gitti. 20 seneden fazla oldu bu illetten kurtulalı.
Okulun kickboks takımındaydım. Ara ara okulun eğlencelerinde bass gitar da çalıyordum. Genelde hem branşım yüzünden çekinilen hemde arkadaş çevresinde sevilen birisiydim.
hiç çalışmayıp sınıfın ya da okulun en yüksek notlarını alan tiptim. sınıfın tembelleri sınav öncesinde çalıştırmam için yanıma gelirlerdi. çünkü çıkacak sorular konusunda isabetli tahminlerim olurdu. sınıfın inek öğrencileri ise kendi kendilerine benimle yarışa girerdi. bakışları ayrı bir komediydi. ehehe. onun dışında genelde bir kulağı hep derste olan ama sürekli gözleri açık hayal kuran bir tiptim. ayrıca her sıra düzeninde oturmuş biriyim. yani her tip insanla sohbetim oluyordu. bu yüzden olsa gerek belirli bir tipim olduğunu düşünmüyorum. her ortama uyum sağlarım bence.
sessiz tip idim burada olan adım gibi.
sessiz ancak kendisinden çekinilen, kendi normalimde ancak ciddi bulunan bir tiptim.
bana uyan farkli cevap opsiyonlarıyla iki defa yaptım.
ilkinde, zeki ama tembel.
ikincisinde, kafaya takmayan rahat tip çıktı.
benim zamanında tipler yoktu ama herkesin bir lakabı vardı.