bugün

entry'ler (268)

kuran kursunda dayak

Söz konusu dayak atan mahlukat tutuklanmıştır.

muzaffer elmas

Sakarya üniversitesi öğrencisi olarak dışarıdan bıdı bıdı konuşan insanlara anlam veremiyorum. Sayın rektörümüz kendisi çağının epey ilerisinde, esprili, bilgili, donanımlı, samimi bir hocamızdır. istediğin zaman odasına gir muhabbet et, çay iç. öyle bir adamdır. bir keresinde akşam vakti bir konferans sırasında sorular epey uzadıkça uzadığı için arkadaşlar torunumun yatma vakti gelmek üzere kendisini 3 gündür sevemedim yavaştan konferansı bitirsek mi? diye sormuş konferansı bitirmiştir. insanın yanaklarını sıkıp sevesi gelir. kendisi istanbul Teknik Üniversitesi inşaat Mühendisliği mezunudur. eli öpülesi bir hocamızdır. keşke rektörlük süresi hiç bitmese..

ilk defa metrobüse bineceklere tavsiyeler

Geçen hafta ilk defa metrobüse bindiğim için savaştan yeni çıkmış bir nefer olarak, sanırım benimde bir çift söz söylemeye hakkım var. binmeyiniz! bu kadar basit. her şey kapıların açılmasıyla başladı. istanbulun yerlisi olan arkadaşım çoktan metrobüsün derinliklerinde gözden kaybolmuştu. ben ise elimde 2 tane çantayla kapının önünde kalakalmıştım. Zira bu kararı hemen alamazdım. metrobüse binen insan bindiği gibi inemez bundan emin olun. kapıların kapanmasına 2 saniye kala en sonunda adımımı attım ve bindim. geri kalan kısım ise yol boyunca devamli yüksek sesle telefonla konuşan bir adet kızımız, şarap kokan bir adet amcamız inmeye çalışırken sürttüren yüzlerce insanla ilgili bir kaç anıydı işte. tavsiyem ise eğer metrobüse binecekseniz bu ciddi bir iştir gerekli tedbirleri alıp öyle binin.

insanı duygusuzlaştıran şeyler

gurbette yaşamak. sevdikleriniz uzakta olduğu için o an etrafınızda olan insanlar lölölö oluyor. Bir süre sonrada koy dütüne rahvan gitsin modu.

haklarında korkunç efsaneler üretilmiş 13 ürkütücü

tablolardan çok başlığın gerdiği durumdur. şöyle listelerde başlıktan dolayı algı hep korkmaya müsait duruma gelir. Halbuki bir iki tanesi dışında güzel tablolar.

kimsenin en yakın arkadaşı olmamak

doğduğum günden beri değişmeyen durum. en yakın arkadaş olarak ailem ve kuzenim yeterli. elin adamı/kadını ile neden o kadar yakın olayım? her gün farklı bir ekiple takılıyoruz işte, durumudur. üstteki yazarlardan biri de yazmış herkesle iyi geçinenlerin yaşadığı durum diye hakikaten öyle. insanların içini bilemem ama beni herkes sever ancak kimse çok sevmez. olsa da olur olmasa da olur insanıyım sanırım.

islamı bitiren ölüm mantığıdır

islama nerden saldıracağını bilemeyen, muhtemelen pazar kahvaltısından sonra biraz küfür işliyim eheheh diyen yazar beyanıdır. benim gibi bir faninin yani ölümlünün cevap vermesine gerek bile yoktur. peygamber efendimiz(s.a.v.) in bir hadisi yeterlidir. hiç ölmeyecekmiş gibi çalış, yarın ölecekmiş gibi ibadet et.
edit: yanlış yazım.

ders notunu kimseyle paylaşmayan öğrenci

bir hukukçu olarak yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. eleman derse gelmesin hocayı dinlemesin vize zamanı knk not tttn mu .dd yek yea ne ala memleket. hem çan var bizde birilerinin geçebilmesi için birilerinin kalması lazım gelir.
edit akbayram: yukaridaki arkadaş dediğim bayanbonit nickli kullanıcıdır.

hayvanların insanlardan daha güzel sevmesi

başlık zaten başlı başına tanım. siz hiç bir hayvanın bir insanı çirkin diye sevmemezlik yaptığını gördünüz mü? veya bir insanın bir özrü engeli var diye onunla takılmak istemediğini? hayvanlar dış görünüşe değil gerçekten ruhunuzdaki duygulara bakar. onlar için sizin sıfatınız, ünvanınız önemli değildir. Yalnızca merhametli, şefkatli ve sevgi dolu olmanız önemlidir. bir muhabbet kuşum var evde. gözleri çok çok az görüyor. tahminimce yalnızca ışığı farkedebiliyor. cisimler ve hareketleri algılayamıyor ya da çok az. ilk zamanları her şeyden ve herkesten çok korkardı, ne zaman ışık kapansa veya açılsa ciyak ciyak bağırırdı. zamanla anladı o da küçücük kalbinde bizim onu ne kadar çok sevdiğimizi. şimdilerde aile üyelerinden birinin sesi varsa odada katiyen korkmuyor. hatta yavaştan oyunlar bile oynamaya başladı. hayvanları Sevin, gerçekten karşılığını alırsınız. ama yine de siz karşılıksız Sevin.

1 milyon yeni mültecinin türkiye ye yerleşmesi

Bu başlık sosyal deney olmaya aday bir başlık. adam kaynak belirtmemiş, gerçeklik oranı yüzde kaç bilinmez öyle sallamış 3 5 cümle. Burada 35 kişi bunu gerçekleşmiş olarak görüp yorumlamış. Bu 35 kişi bunu gidip 2 3 kişiye anlatsa, o 2 3 kişi başka 2 3 kişiye anlatsa... gördünüz değil mi? manipülasyon dediğin budur. başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum. gerçeklik ihtimalinin belirsiz olduğu bir konuda gerçek bir akım başlattı. kapılı kapılar ardında apayrı siyaset döner gençler. bilmediğimiz her konuya atlamayalım. gerçi sorunumuz biraz da bu profesör doçent kimmiş ki(!) en iyisini biz biliriz biz. Bu replikte tanıdık geldi bir yerlerden değil mi? esasen tüm ülke öyle de... işte kimse iğneyi kendine batırmak istemez.
not: beni yanlış anlamayın bu yazdıklarım mülteci sevici olduğum anlamına gelmez. sadece hemen atlamayın mantıklı olun diyorum. he böyle bir şey olursa artık ayıp olur. Bir Türkiye nin büyüme skalasına bakın. Mülteciler geldiğinden beri yüzde 9 lardan yüzde 2 lere düştük. ülkeye yazık ediyorsunuz ey baştakiler!

kemal sunal ın vasat bir oyuncu olduğu gerçeği

formata ayıp olacak ama ben ciddi manada hayatımda her role girebilen 3 oyuncu gördüm. 1 - kemal sunal, 2 - Şener şen, 3 - cem yılmaz. Bu adamlar komik adam rolünde iken katıla katıla gülünür, ciddi adam rolünde iken gerim gerim gerer. mükemmel oyunculardır. (yazı ile nokta)

sakarya üniversitesi hukuk fakültesi

Fakülte binası daha bu yaz tamamlanmıştır. sınıfları ve binası moderndir. canım okulumdur. Ayrıca Sapanca gölü manzarası görülmeye değerdir. hem üniversite hem fakülte gayet güzel.

belgesel tavsiyeleri

neşet ertaş belgeseli.

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

etrafımda benim kafa dengim dostum pek yok. ailemden 600 km uzaktayım. he birde biri benden en son hoşlandığında önlük giyiyorduk.

nickaltının ingilizcesi

20pocketcement..

piç erkekle her şeyi yapıp efendi erkekle evlenmek

katiyen kabul etmediğim durumdur. ben hayatımın en güzel zamanlarını aman ilerde eşimin suratına bakarken utanmayayım diye sap sap geçiriyorum. bana gelecek kadının da geçmişi temiz olacak.

87 yaşında olup intihar etmek

Bir Aydınlı olarak söylüyorum normal sayılabilecek bir olaydır. Aydın'da intihar vakaları biraz fazladır. malum isveç gibi refah seviyemiz yüksek diye(gözlüklü smile).

oksijen yaklaşık 70 yılda öldüren bir zehirdir

varlığı da yokluğu da öldüren bir zehir türü. (bkz: kadın)

parasız anne babadan utanmayan insan

bir insanı parasına göre değerlendirmek anca ahmakların işi olabilir. hele ki bu anne baba.. ulan gerekirse değil makarna anne babayla kuru ekmek yemeye razi olmalı insan. bu sefilliği göstermez. aile bilincini, kanaatkarlığı, samimiyeti, dürüstlüğü gösterir. olmayıversin başarı, para, makam, mevki kuru ekmek yediğimiz bir akşam yemeği nden sonra annemin bir saçımı okşaması yeterli. merak etme böyle insanlarda başarılı olur.
not: yanlış anlaşılmasın allah'a şükür annem de babam da iyi kazanır.
edit: başlık başıma başlık başıma kurban olayııım.

babanın garip huyları

Her ramazan ayında, iftara yarım saat 1 saat kala geğirip, "ula sanki yeni yemek yemişim gibi geğiriyorum birde ohueheahah" demesi.