bugün

bir onedio testi.

http://onedio.com/haber/s...sede-hangi-tiptin--439078

--spoiler--

garip/ asi

Sen lisedeki o çok garip tiptin. Gizemli bir havan vardı; garip kitaplar okur, garip garip laflar eder, okul üniformanın üstüne-içine garip garip kazaklar-tişörtler giyerdin. Tam bir kapalı kutuydun yani, kimse konuştuklarından bir şey anlamazdı. Senden nefret eden de çoktu; ama çok şükür seni sevende de bağımlılık yaratıyordun. içinde uysaldın; fakat öyle tehlikeli bir havan vardı ki, okulun en belalıları bile seni görünce geri'ye takıyordu. Gerçekte okulun salaklarını kendi içinde ti'ye alıyordun. Şimdiki durumun da aşağı yukarı böyle aslında!

--spoiler--

Genel kültürü iyi bir öğrenci olduğum için her derste söyleyecek bir şeyim vardı.
Ama çok tanınmak iyi olmuyordu, misal yazılı için verilen toplu dilekçe olayında örgüt lideri gibiymişim gibi sadece benim kanaat notuma 0 verilmişti.
en arka sırada uyuyarak zaman geçiren ve liseyi 5 senede bitirip zamanının çoğunu siyasetle geçiren tiptim.
en arka sirada zamanimi kendim icin yaptigim alfabemle gunluk, siir yazarak geciren platonik asik tiptim.
Rahat kafasına takmayan tip.
**
Kopyalamaya çok üşendim.
çok zeki ama çalışmayan tiptim. çokta sempatiktim.
Hoca yakınında oturan tipmişim. Yağcı asla ama gerisi doğru. Senin bütün özelliklerin içinde en öne çıkanı, sınırsız bir hırsa sahip olman. Bilgiye, öğrenmeye karşı da çok büyük bir açlığının olduğunu söylemek gerek. Lisede her ne kadar, hocanın yalakası olarak tanınsan da, senin amacın sadece yeni bir şeyler öğrenmekti, sen kendini biliyorsun. Bu girişkenliğin hayatının ileriki yıllarında hep işine yaradı. Hem zaten o tembel tenekeler seni çekemedikleri için sana o tür şeyler söylüyorlar, ki o günlerden beri antenle geziyorlar *
ciddi ciddi kızların ikide bir gelip çıkma teklif ettiği o yakışıklı olan tip.
aşkımı sıraya kazıyanlar mı ararsın,arkadaşıyla benim yüzümden kavga edenler mi.
off gençlik off.
(bkz: rahat kafasına takmayan tip)
(bkz: welcome to the ulu anket)
Ezik yerine asi çıktık ama garip kısmı doğru.
Senin olayın oldum olası zeki ve potansiyelli olmandı. Normal bir insanın 10 defada anlayabileceği bir şeyi, sen, şöyle bir göz gezdirip anlayabiliyordun. Yani işi bilip işe gitmeyenlerdin, ki bu durumun sana hiçbir şey kaybettirmedi; aksine lise yıllarını dolu dolu yaşadın. Çoğu kişi sana bu yüzden gıcık olur, hatta şimdi bile gıcık olur. Ama ayrıcalıklısın diye de kimseden özür dileyecek değilsin ;)

tamamen beni anlatmış.
önde oturan ancak çalışkan olmayan, fazla konuşmayan, kendine güvensiz kısa boylu birşeydim. şimdi baktım da çok kötüymüş lan.
Cok havali ve populer bir tiptim.
Butun okuldaki erkeklerin gozu uzerimdeydi. Hatda alt sinifda bir cocukla bile cikmistim, simdi cok sacma gelsede...
Bu ilgi simariklik ve derslerden sogumama neden olmustu.
Zar zor liseyi bitirdim.

Neyse ki sonra kendimi toparladim...
sağda en arkada askılıkların olduğu yerde oturan, dersin ilk beş dakikası gözlerini kapatıp zil sesiyle uyanan öğretmenler zili çaldığında öğretmenlerle sınıfa giren bir zayıf aldığımda hiç kafama takmayan rahat bi tiptim.
gereksiz bir testtir. öyle ki her insan lisede nasıl bir öğrenci ya da karakter olduğunu pekala hatırlayabilir, bunun için teste ihtiyaç duymaz.
lisede herkesin geçirdiği dönemsel evredir.
En arkanın bi önünde oturan çalışkanımsı kopyacı tiptim.
Testsiz olarak;
Bir arkadaşım hakkımda: 'margerita küçük devrimler yapıyordu.' Demişti.
tabi ki abarttı.
En fazla hocalarla filan kavga ederdim. Niye saçın açık diyeden filan değil.
doğru düzgün ders anlatın, sınıfta dedikodu yapmayın gibi gibi.
Bir de her haltı organize eden bendim. Yahu kafa yedirir.
Kitap okuyan da benimdim.
kara murat da benim zaten.
teşekkürler.
parfümlerime bayılırdı kızlar kolumdan çıkmazlardı..
"Okulun Popüleri"

--spoiler--
Sen okuduğun lisenin en havalı, en yakışıklısı/güzeli, en karizmatiği ve pek tabii ki en popüleriydin. Ortama senden önce adın gelirdi, koridorda yürüdüğün zaman ise kafalar kendiliğinden sana dönerdi. Okulun en tanıdık siması da sendin. Çıkma tekliflerindense başını alamıyordun, seninle göz göze gelebilmek bile büyük ayrıcalıktı, gerisini sen düşün. Son olarak, tarz olduğunu da eklemek gerek. Öyle ki, giydiğin bir şey ertesi gün adeta okul üniforması haline geliyordu. Ne günlerdi be! *
--spoiler--

geyik meyik ama tam isabet etmiş test.
Hiç sözlüğe kalkmayan, arka veya orta sıralarda dersleri yatarak geçiren tip. Kızlarla da hiç aram yoktu.
Hoca yakininda oturan tipmiş. Yaklasti.
aşırı sempatik, arkadaş canlısı, sporcu tip.
Şamatacı tip çıktı, halbuki ben bizim sınıfa göre normalim ya. (Çarpıldı)

Tanım: bir nevi kişilik testi.
Popüler çıktı hadi canım! inektim ben.
"Garip/Asi Tip" çıktı!

"Garip/Asi Tip" çıktı!
Sen lisedeki o çok garip tiptin. Gizemli bir havan vardı; garip kitaplar okur, garip garip laflar eder, okul üniformanın üstüne-içine garip garip kazaklar-tişörtler giyerdin. Tam bir kapalı kutuydun yani, kimse konuştuklarından bir şey anlamazdı. Senden nefret eden de çoktu; ama çok şükür seni sevende de bağımlılık yaratıyordun. içinde uysaldın; fakat öyle tehlikeli bir havan vardı ki, okulun en belalıları bile seni görünce geri'ye takıyordu. Gerçekte okulun salaklarını kendi içinde ti'ye alıyordun. Şimdiki durumun da aşağı yukarı böyle aslında!
sınıf başkanı çıktım, hiç alakası yok benle.