bugün

lise çağındaki insanın * garip hikayesidir. aslında garip yerine trajikomik daha uygun olurdu ama başlık malum karakter sınırına takıldı. başlığı okuduktan sonra "ee bana ne lan bundan?!" gibi sitemkar bir havaya girenler olabilir. ama birilerine anlatmam gerekiyordu.

olayları en başından anlatacağım. 8. sınıfın ikinci döneminde izmir karşıyaka'dan gaziemir'e taşındık ne yazık ki. e kolay değil tabii 14 sene yaşadığın yerden ayrılmak. sonra her normal ergen gibi 8. sınıf sbs sınavına girdim. malumunuz bu sınavın sonuçları açıklandığında hafiften bir göt olmuşluğum da yok değil. detayları atlarsak en sonunda o iğrenç lise tercihlerinin yapılma zamanı geldi.

tercihleri yapmıştım. tabii içimdeki karşıyaka özlemi de sapasağlamdı. tercih kağıdına ilk önce gaziemir deki liseleri yazdım. en altta da bir boş yer vardı. ulan dedim. madem boş kaldı. bi de karşıyaka yazayım dedim. ve yazdım. tabii o zaman birsürü gaziemir tercihlerinin hiçbirinin gelmeyip en alta yazdığım karşıyaka' daki lisenin geleceğini bilmiyordum.

sonra 26 temmuz 2009 yani bugün o tercihlerin sonuçlarının açıklandığını duydum. büyük bir heyecanla milli eğitim bakanlığı'nın sitesine girdim ve sonucu gördüm. amına goyum sen kalk o kadar tercihi es geç en sondakini bul. şansıma sıçayım sözlük. evet bildiniz. karşıyaka da ki liseyi tutturmuştum.

şu an evde ne yapacağını bilmeyen bir anne, beni düz liseye yazdırmakta kararlı gibi gözüken bir baba ve düz liseye gitmememi isteyen bir abla mevcut. ha bir de ne bok yiyeceğini bilemeyen bir ergen.

ne diyelim allah hakkımda hayırlısını versin.

(bkz: o hikayede ki mal benim)
aradan 4 yıl geçmiş bir olayın hikayesidir. şu anki durumları acayip merak ediyorum.
9 yıl olmuş...
Baya bildiğin araştırdım, yazarın entrylerini, nick altını falan okudum lakin bir sonuca ulaşamadım.

Bu tip şeylerle uğraşınca hafiften arkeolog gibi hissediyorum kendimi. Eğlenceli ve heyecanlı geliyor. Manyak mıyım neyim *