bugün

vallahi de billahi de videoyu izledikten sonra helal olsun dediğim kızdır. olay şöyledir efendim.

--spoiler--
Kadri Yılmaz Anadolu Lisesinin spor salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Bu sırada söz alan okul ikincisi Hümeyra Gül Korkmaz, "4 yıl boyunca okul birincisi olan beni, mezuniyete bir gün kala okul ikincisi yapan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz bu plaketi size geri hediye ediyorum" diyerek, idareci ve öğretmenlerine tepki gösterdi. Plaketi ve cübbesini yere bırakan Korkmaz, bazı velilerin alkışlarıyla salonu terk etti. Öğrencinin protestosu, amatör kamerayla görüntülendi.
kaynak: milliyet
--spoiler--

çok enteresandır ki birinci beni hiç şaşırtmadı. bakın bakalım kim olmuş fotoğrafı buraya koyacağım artık kimin birinci olduğunu siz tahmin edin.

görsel
4 yıl boyunca okul birincisi olmuşsa gerçekten; sonuna dek haklı kızdır.
sözlü notu düşürülüp okul ikincisi yapılan kızdır.

okul birincisi kimse kesin suçlu o!

parayı bastırdı birinciliği aldı!
Sana liseli diyenin allah belasını versin.
terbiyesiz kiz!

Bu da liseli, bizim sozluk yazarlari da...
ulan azcik lise ol be, bak bizim sozlugumuzun liselilerine?
Nasil da ergen, nasilda sigir, nasil da liseli!

Sen zaten bu kafayla universitede cok tatli bi insan olacaksi ki, yani haksizliklara sessiz kalmayacaksin, buyuk ihtimalle sanatla ugrasacaksin, kendini gelistireceksin, belki Bi doktor belki bi hakim olup vicdani olan her birey gibi insanliğa zaten fayda sağlayacaksin, nedir yani bu yerinde ve tam zamaninda on numara yapilan protestonun sebebi!?!
Sen de diger arkadaslarin gibi ergen olsana kizim, sen de biraz yaşını yaşasana...! Cik cik cik ne diyim bilemedim yazik, olmamis bu kiz!
milyonda birlik bir hareket yapmıştır, kayda değerdir. sorgulayan, hakkını arayan öğrenci modelidir. çalışkan olsun olmasın, her bir yetişecek öğrenci onun gibi olabilmelidir.
Sınavda 99 alıp ağlayan öğrenciyle aynıdır.
hakkının yendiğini düşünmüştür. okul birincileri üniversite sınavında avantajlı olduğu için haklıdır.
Tek sözlü notuyla kaybedebiliyorsa birinciliği, zaten aralarında pek fazla fark da yok demektir. Neyin artistliği bu anlamadım. Ama işin cesaret ve fark yaratma kısmına gelince, kızı gönülden tebrik ediyorum.
adamdır.annesine çekmiş.
http://www.sondakika.com/...liden-protestosu-7383399/